zneužívání alkoholu a závislost rekuperace

Zotavení z zneužívání alkoholu nebo závislost znamená najít způsob, jak zůstat střízlivý a zároveň změnou postojů a chování. Budete pracovat na obnovení vztahů s rodinou a kamarády a lidi ve své práci nebo ve škole. Budete muset najít smysl a štěstí o zdravý životní styl, který neobsahuje alkohol.

Chcete-li zůstat střízlivý po léčbě, zaměřit se na své cíle. Najít věci na práci, jako sport nebo dobrovolnické práce. Naučte se říkat ne alkoholu a drogám.

Důležitou součástí oživení je být jisti, že máte podporu. Můžeš

Zastavení používání alkoholu je velmi těžké. To není neobvyklé mít neúspěchy, i po letech. Velmi málo lidí uspět, když se poprvé vyzkoušet. Mnoho lidí, kteří se snaží zotavit z závislost na alkoholu bude mít výpadky nebo relapsy podél cesty.

Je to chytrý, aby plánovat zániku nebo relapsu než se to stane. Váš lékař, rodina a přátelé vám pomůže udělat.

Rozvíjet a využívat podpory a podpory sociálních skupin. Podpora je v mnoha formách. Najdete ji na seminářích a skupin vedených profesionály, 12-krok skupiny s lidmi, kteří mají také problémy s pitím, a vaše vztahy s rodinou a přáteli. Můžete si vytvořit podpůrné skupiny více užitečné tím, že je aktivním členem; Navázat spojení s rodinou a přáteli. Mohou vám pomoci přestat pít a zůstat střízliví podporou pozitivní kroky. Pro ně to udělat, musíte být upřímný s nimi o svých problémech a pomoci jim při pokusech; Zúčastněte se skupinové oživení aktivit. Možná jste použili alkohol spřátelit, nebo být s sociální skupině. Váš poradce nebo lékař vám může pomoci naučit dovednosti spřátelit bez pití. Například, váš poradce vám může pomoci najít třídu sociálního výcviku dovedností; Najít sponzora, a pracovat s touto osobou. Sponzor je někdo, kdo byl v zotavení po dlouhou dobu a pomůže vám zůstat bez alkoholu.

Uplynutí je poprvé použít alkohol znovu poté, co jste ukončit nebo krátké epizody užívání alkoholu v pozdějších bodů; Recidiva není schopen zůstat střízlivý v průběhu času.