umělé slzy: jak vybrat oční kapky na suché oči

Umělé slzy jsou oční kapky používají pro mazání suché oči a pomáhají udržovat vlhkost na vnějším povrchu vašima očima. Tyto oční kapky mohou být použity k léčbě suché oči, které jsou výsledkem stárnutí, některé léky, jejichž zdravotní stav, oční chirurgii nebo faktory životního prostředí, jako jsou kouřové nebo větrné podmínky.

K dispozici jsou umělé slzy bez lékařského předpisu. Neexistuje jediná značka funguje nejlépe pro každou formu suchých očí. Možná budete muset vyzkoušet několik různých značek, než najdete ten, který pracuje pro vás nejlepší. Je to nejlepší, aby se zabránilo oční kapky zaměřené na snížení zarudnutí, protože mohou při použití na dlouhou dobu způsobit podráždění očí.

Kromě mazací oči, některé umělé slzy obsahují elektrolyty. Tato aditiva mohou podporovat hojení povrchu očí. Umělé slzy mohou také obsahovat zahušťovadla, které udržují roztok na povrchu očí déle.

Existují dva druhy umělých slz

Umělé slzy jsou také k dispozici jako nepředepsání gelů a gelových vložek.

Pokud stále nemáte úlevu po vyzkoušení různých produktů, dalším krokem by mohlo být zkusit jeden nebo více umělých slz masti. Ty mohou dočasně způsobit rozmazané vidění, takže možná budete raději použít mast těsně před spaním.

Pokud jste dosud zažili nějakou úlevu těchto snah, domluvte si schůzku s očního lékaře (očního lékaře nebo optometristy), který bude nabízet jinou léčbu.

S

navštivte svého lékaře