poruchy přizpůsobení

problémy spojené s prací, odcházejí do školy, nemoc – libovolný počet životních změn může způsobit stres. Většinu času, lidé přizpůsobit se těmto změnám během několika měsíců. Ale pokud budete i nadále cítit na dně nebo self-destruktivní, můžete mít poruchu přizpůsobení.

Porucha úprava je druh stresem duševní nemoci. Můžete se cítit úzkost nebo depresi, nebo dokonce mají sebevražedné myšlenky. Normální denní rutiny může cítit ohromující. Nebo můžete provést nezodpovědné rozhodnutí. V podstatě máte těžké časy nastavení změnit ve svém životě, a to má vážné důsledky.

Emoční příznaky poruch nastavovacích

Nemusíte se těžké to na vlastní pěst, ačkoli. Úprava porucha Léčba – obvykle krátký – je pravděpodobné, že vám pomohou získat zpět své emocionální rovnováhu.

Behaviorální příznaky poruch nastavovacích

Poruchy seřízení příznaky se liší od člověka k člověku. Příznaky, které máte může být odlišné od těch někoho jiného s poruchou nastavení. Ale pro každého, příznaky poruchou přizpůsobení se začne do tří měsíců od stresující události ve svém životě.

Délka symptomů

Známky a příznaky poruchy úprava může ovlivnit, jak se cítíte a přemýšlet o sobě nebo o životě, včetně

Kdy navštívit lékaře

Známky a příznaky poruchy úprava může ovlivnit vaše akce nebo chování, jako je například

Jak dlouho máte příznaky poruchou přizpůsobení se rovněž může lišit

Někdy se stresující změny ve svém životě zmizí, a vaše příznaky poruchy nastavovacího lepší, protože stres se snížila. Ale často je stresující událost zůstává součástí vašeho života. Nebo nová stresující situace přijde, a budete čelit stejné citové boje nanovo.

Promluvte si se svým lékařem, pokud máte problémy dostat se přes každý den. Můžete získat ošetření, které vám pomohou lépe se vyrovnat s stresující události a cítit se lépe o životě znovu.

Pokud vy nebo někdo víte, má sebevražedné myšlenky, získat pomoc ihned. Vezměme si předchozí porady s lékařem, zdravotní sestry, profesionální duševní zdraví, důvěryhodného člena rodiny nebo přítele, nebo váš vůdce víře.

Pokud si myslíte, že může ublížit nebo pokus o sebevraždu, navštivte ihned svého lékaře nebo místní číslo tísňového volání. Nebo volejte sebevražedný číslo horké linky. Ve Spojených státech, můžete volat 24 hodin denně National Suicide Prevention Lifeline na 800-273-8255 (bezplatná linka) mluvit s vyškoleným poradcem.

Vědci se stále snaží zjistit, co způsobuje poruchy přizpůsobení. Jak s jinými duševními poruchami, příčinou je pravděpodobně složité a mohou zahrnovat genetiku, své životní zkušenosti, váš temperament a dokonce i změny v přírodních chemických látek v mozku.

I když příčina poruchy přizpůsobení není znám, některé věci, aby si větší pravděpodobnost, že mají poruchu přizpůsobení. Mezi dětmi a teenagery, chlapci i dívky mají zhruba stejnou šanci mají poruchy přizpůsobení. Mezi dospělými, ženy jsou dvakrát vyšší pravděpodobnost, že bude diagnostikován s poruchou přizpůsobení.

Jeden nebo více stresující životní události mohou dát na riziko vzniku poruchu přizpůsobení. To může zahrnovat téměř jakýkoliv typ stresující události ve svém životě. Pozitivní i negativní události mohou způsobit extrémní stres. Některé běžné příklady zahrnují

V některých případech lidé, kteří se potýkají s pokračující stresové situace – jako je bydlení v sousedství zločinu potlačena – mohou dosáhnout bodu zlomu a rozvíjet porucha přizpůsobení.

Pokud si obvykle nemají dobře vyrovnat se se změnami nebo nemáte silný podpůrný systém, můžete být více pravděpodobné, že mají extrémní reakce na stresující události.

Riziko poruchou seřízení může být vyšší, pokud jste zkušený stres v raném dětství. Přehnaně nebo zneužívající rodičovství, rodinné narušení, a často se pohybuje v raném dětství může vyvolat pocit, že jste schopni ovládat události ve vašem životě. Když pak vzniknou potíže, může mít potíže vyrovnat.

Pokud máte sebevražedné myšlenky

stresující události

Vaše životní zkušenosti

Co můžeš udělat

Co můžete očekávat od svého lékaře

Typy poruch přizpůsobení

Psychoterapie

léky

Další rizikové faktory mohou zahrnovat

Většina dospělých s poruchou přizpůsobení se lépe do šesti měsíců a nemají dlouhodobé komplikace. Avšak lidé, kteří mají také další poruchy duševního zdraví, problém zneužívání návykových látek nebo chronickou poruchu přizpůsobení je větší pravděpodobnost, že dlouhodobé psychické zdravotní problémy, které mohou zahrnovat

Ve srovnání s dospělými, teenageři s poruchou přizpůsobení se – zejména chronické úprava porucha poznamenán problémy s chováním – jsou v podstatně zvýšené riziko dlouhodobých problémů. Kromě deprese, zneužívání návykových látek a sebevražedné chování, dospívající s poruchou přizpůsobení existuje riziko rozvoje psychiatrických poruch, jako jsou

Máte-li příznaky poruchy přizpůsobení, domluvte si schůzku s svého lékaře primární péče. Zatímco poruchy přizpůsobení řešit vlastními silami ve většině případů, lékař může být schopen doporučit zvládání strategie nebo ošetření, které vám pomohou cítit se lépe dříve.

Připravit na schůzku, aby seznam

Zeptejte člena rodiny nebo přítele, aby šel s vámi jmenování, pokud je to možné. Někdo, kdo doprovází můžete pomoci vzpomenout, co lékař říká.

V případě poruchy přizpůsobení, některé základní otázky, zeptejte se svého lékaře patří

Neváhejte a ptejte se během jmenování kdykoliv budete něčemu nerozumím.

Buďte připraveni odpovídat na otázky lékaře, takže budete mít čas soustředit se na své priority. Lékař může požádat

Poruchy seřízení jsou diagnostikovány na základě příznaků a projevů a důkladné psychologického vyšetření. To je diagnostikován s poruchou seřízení, musí splňovat kritéria v Diagnostický a statistický manuál mentálních poruch (DSM). Tato příručka, vydaný Americkou psychiatrickou asociací, se používají profesionálové duševního zdraví k diagnostice duševních poruch a pojišťoven na úhradu za léčbu.

Pro porucha přizpůsobení, které mají být diagnostikována, musí být splněno několik kritérií, včetně

Lékař může žádat o detailní otázky o tom, jak se cítíte a jak budete trávit svůj čas. To pomůže určit, jaký typ nastavovacího poruchy máte. Existuje šest hlavních typů. I když všichni příbuzný, každý druh má určité příznaky a symptomy

Většina lidí zjistí, léčbu poruchy přizpůsobení vstřícný, a oni často potřebují jen krátkou léčbu. Ostatní mohou mít prospěch z delší léčbě. Existují dva hlavní typy léčby pro poruchy přizpůsobení – psychoterapie a léky.

Hlavní léčba poruch přizpůsobení je psychoterapie, také nazývaný poradenství nebo talk terapie. Můžete navštěvovat individuální terapie, skupinové terapie nebo rodinnou terapii. Terapie může poskytovat emocionální podporu a pomůže dostat zpět do své normální běžné. To může také pomoci zjistit, proč vám to stresující událost ovlivnila tolik. Jak jste si lépe porozumět této souvislosti se můžete dozvědět zdravé zvládání dovedností, které vám pomohou vypořádat se s dalšími stresující události, které mohou nastat.

V některých případech, léky mohou také pomoci. Léky mohou pomoci s takovými příznaky, jako jsou deprese, úzkosti a sebevražedné myšlenky. Antidepresiva a proti úzkosti léky jsou léky, nejčastěji používané k léčbě poruch přizpůsobení. Stejně jako u léčby může být nutné léky pouze na několik měsíců, ale ne přestat brát žádné léky bez předchozí porady s lékařem první. Pokud se náhle zastavil, některé léky, například některá antidepresiva, může vyvolat abstinenční příznaky.

Když čelíte stresující události nebo významnou změnu života, učinit kroky k péči o vaši psychickou pohodu. Mluvit o svých pocitech a žádat o pomoc, je důležité, aby pomohli zotavení z poruchy přizpůsobení.

Udělej to, co pro vás pracuje. Například

Pokud je to vaše dítě, kdo mají potíže s nastavením, zkuste jemně povzbuzovat ho, aby hovořit o svých pocitech. Mnoho rodičů předpokládat, že mluví o těžkém změny, jako je rozvod, bude dítě cítit hůř. Ale vaše dítě potřebuje příležitost vyjádřit pocity smutku a slyšet vaše ujištění, že budete zůstat stálým zdrojem lásky a podpory. Tyto kroky na pomoc

Používáte-li tyto druhy kroků péče o vlastní osobu, ale nezdá se, že bude pomáhat, poraďte se svým lékařem.

Neexistují žádné zaručené způsoby, jak zabránit nepořádek nastavení. Ale rozvíjení zdravých jiné dovednosti a učit se být pružná vám může pomoci v dobách vysokého napětí. Resilience je schopnost dobře přizpůsobit se stresu, protivenství, úrazem nebo tragédii. Některé ze způsobů, jak můžete zlepšit své odolnosti jsou

Pokud víte, že stresující situace, která se blíží – jako je například pohyb nebo vyřazení – vyzvat své vnitřní síle v předstihu. Připomeňte si, že můžete dostat přes něj. Kromě toho, zvážit odbavení se svým lékařem nebo poskytovatele duševního zdraví, aby přezkoumala zdravé způsoby, jak zvládat stres.

navštivte svého lékaře