Léčba akné, mimořádnou pevnost aktuální: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Generický název (S): Benzoylperoxid

Tento lék se používá k léčbě mírné až středně těžké akné. Může být použit v kombinaci s jinými léčby akné. Při aplikaci na kůži, benzoylperoxid působí tak, že snižuje množství akné -causing bakterie a tím, že způsobí kůži vyschnout a odlupování.

Podívejte se na složky na etiketě, i když jste použili výrobek předtím. Výrobce může změnily přísady. Také produkty s podobnými názvy mohou obsahovat různé složky, určeny pro různé účely. Vezmeme-li špatný produkt, který by mohl poškodit.

Přečíst příbalovou informaci pokud je k dispozici ze svého lékárníka dříve, než začnete tento výrobek a pokaždé dostanete dolít. Máte-li jakékoli otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Před použitím tohoto výrobku poprvé, zkontrolujte, zda jste alergičtí na to. Pro kontrolu, dát malé množství na jeden nebo dva malé oblasti akné po dobu tří dnů. Máte-li alergickou reakci, přestaňte používat tento produkt a vyhledejte lékařskou pomoc ihned (viz příznaky alergické reakce v sekci nežádoucí účinky). Pokud nemáte alergickou reakci, můžete použít produkt.

Existuje mnoho produktů benzoyl peroxid k dispozici. Mnoho z nich lze zakoupit bez lékařského předpisu. Některé produkty (jako čistící prostředky, pěna, nebo pleťové vody) mohou vyžadovat lékařský předpis. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o výběru produktu, který je pro vás nejlepší. Pokud používáte over-the-counter produkt samoléčby, číst a dodržovat všechny pokyny na obalu výrobku před použitím tohoto léku. Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se na svého lékárníka. Pokud lékař předepsal tento lék, použít ji jako režie.

Některé produkty vyžadují třepání před použitím. Zkontrolujte svůj produktový balíček, zda vaše forma tohoto léku musí být otřesena.

Použít benzoylperoxid do oblastí vaší pokožky postižených akné. Vyhnout se dostat tento lék do očí, uvnitř nosu nebo úst, nebo na jakékoli oblasti poraněnou pokožku, protože může způsobit podráždění. Pokud k tomu dojde, opláchněte oblast s velkým množstvím vody. Benzoylperoxid může odbarvit vlasy nebo tkaniny. Používat opatrně a vyhnout se kontaktu s vlasy, oblečení a nábytek.

Pokud používáte čisticí prostředky, které obsahují benzoylperoxid, mokré postiženou oblast. Jemně vetřete čistící prostředek na kůži po dobu 10-20 sekund. Práce na plný pěny a důkladně opláchnout a pak osušte. Dojde-li k příliš sušení, může být nutné opláchnout čističi vypnout dříve nebo jej používat méně často. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem další podrobnosti.

Pokud používáte tekuté mytí, čistící pad, nebo čistící bar, používat místo mýdla jednou nebo dvakrát denně. Navlhčit pokožku před použitím jemně pracovat do pěnu po dobu 10 až 20 sekund a důkladně opláchněte. Nenechte drhnout kůži.

Při použití holicí krém, nejprve navlhčete oblast, která má být oholenou. Naneste malé množství léku, jemně vetřete do této oblasti, a pak holit.

Pokud používáte krém, pěna, krém nebo gel, aplikovat ho na postižené oblasti podle návodu, obvykle jednou nebo dvakrát denně. Před nanesením každé dávky, jemně omyjte postiženou oblast s jemným čisticím prostředkem a pak osušte. Naneste malé množství léku na postiženou oblast a vetřete jemně. Některé produkty mohou vyžadovat opláchnutí po aplikaci po určitou dobu. Zkontrolujte svůj produktový balíček, zda vaše forma tohoto léku je třeba opláchnout.

Pokud používáte medikovaná nebo houbičky, omyjte postiženou pokožku s jemným čisticím prostředkem a pak osušte. Otřít podložku nebo jemně houba na kůži aplikovat léky, obvykle jednou nebo dvakrát denně na kůži podle pokynů.

Dávkování je založeno na zdravotním stavu a reakci na léčbu. Zlepšení akné je obvykle pozorován po 3 týdnech používání a maximální užitek po 8-12 týdnech používání. Nezvyšujte dávku nebo použít tuto drogu častěji nebo déle než režie. Váš zdravotní stav se nezlepší rychleji a vaše riziko výskytu nežádoucích účinků se bude zvyšovat.

Pokud je váš stav přetrvává nebo se zhoršuje, nebo pokud si myslíte, že může mít vážný zdravotní problém, vyhledejte lékařskou pomoc ihned.

Kožní reakce, jako peeling, svědění, podráždění, a zarudlou pokožkou může dojít, zvláště na počátku léčby. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, oznamte neprodleně svého lékaře nebo lékárníka. Možná budete muset použít menší množství léku nebo jej použít méně často. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem pro více informací.

Pokud lékař zaměřena používat tento lék, si uvědomit, že on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je vzácný. Nicméně, vyhledejte lékařskou pomoc ihned, pokud zaznamenáte jakékoli příznaky závažné alergické reakce, včetně: vyrážka, svědění / otoky (zejména obličeje / pero / hrdlo), silná závrať, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před použitím benzoylperoxid, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na I; nebo máte-li jakékoliv jiné alergie. Tento výrobek může obsahovat pomocné látky (například parfémy), který může způsobit alergické reakce či jiné problémy. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu.

Tento lék může způsobovat větší citlivost na sluneční záření. Vyhněte se delšímu slunění, opalování budky a horské slunce. Používejte opalovací krém a nosit ochranný oděv, když venku.

Během těhotenství, že tento lék by měl být použit pouze tehdy, pokud to není nezbytně nutné. Vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem.

Není známo, zda tento lék přechází do mateřského mléka. Před prsu -feeding Poraďte se s lékařem.

lékové interakce se mohou změnit způsob léčby pracují nebo zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte (včetně lékařského předpisu / nepředepsání léků a bylinných produktů) a sdílet je se svým lékařem nebo lékárníkem. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování jakýchkoliv léků bez souhlasu svého lékaře.

Produkt, který může interagovat s touto drogou je: dapson použít na kůži.

Tento přípravek může být škodlivý při požití. V případě požití nebo předávkování je podezřelý, obraťte se na toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko.

Udržujte všechny pravidelné lékařské a laboratorní schůzky.

Pokud používáte tento výrobek na pravidelném rozvrhu a vynecháte dávku, použijte ji, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku a pokračujte v obvyklém dávkovacím režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat.

Skladovat při pokojové teplotě před světlem a vlhkostí. Viz informacím o skladování vytištěn na obalu pro přesné rozmezí teplot. Máte-li jakékoli dotazy týkající se skladování, zeptejte se svého lékárníka. Neukládejte v koupelně. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady.

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.