kyselina askorbová (orální cestou) popis a obchodní značky

Vitaminy jsou sloučeniny, které jsou nutné pro růst a zdraví. Jsou potřeba jen v malých množstvích a jsou obvykle k dispozici v potravinách, které jíte. kyselina askorbová, také známý jako vitamin C, je nezbytná pro hojení ran. Je to nutné pro mnoho funkcí v těle, včetně pomoci obsluhovat tělo sacharidy, tuky a bílkoviny. Vitamin C také posiluje stěnách krevních cév.

Nedostatek vitaminu C může vést k onemocnění zvané kurděje, která způsobuje svalovou slabost, otoky a krvácení z dásní, ztrátu zubů, a krvácení pod kůži, stejně jako únava a deprese. Rány také se nehojí snadno. Váš zdravotník může léčit kurděje předepsáním vitamin C pro vás.

Kanadský Značka

Některé podmínky mohou zvýšit svoji potřebu vitamínu C. Tyto zahrnují

Také následující skupiny osob mohou mít nedostatek vitamínu C

Zvýšená potřeba vitaminu C by měla být určena Váš lékař.

Vitamin C mohou být použity pro jiné podmínky, jak určí Váš zdravotnického pracovníka.

Tableta, prášek, prášek pro přípravu roztoku, kapsle, naplněné tekutinou, tablet, žvýkacích; granule; Capsule; sirup; prášek pro přípravu suspenze, kapalné palivo; řešení; Tablet s prodlouženým uvolňováním; Lozenge / Troche; Capsule, s prodlouženým uvolňováním; Wafer

Tvrdí, že vitamin C je účinná při prevenci senilita a nachlazení, a pro léčení astmatu, nějaké psychické potíže, rakovinu, kornatění tepen, alergie, oční vředy, krevní sraženiny, onemocnění dásní, a otlaky, že nebylo prokázáno. I když vitamin C se používá pro snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění a některých typů rakoviny, není k dispozici dostatek informací, aby ukazují, že tyto použití jsou účinné.

Injektovatelný vitamin C je dán nebo pod dohledem zdravotníka. Jiné formy vitamínu C, jsou k dispozici bez lékařského předpisu.

Důležitost stravy

Jakmile je lék nebo potravinový doplněk byl schválen pro uvedení na trh pro určité využití, zkušenost může ukázat, že to je také užitečné pro jinými zdravotními problémy. I když tato použití nejsou zahrnuty v označování výrobků, vitamin C se používá u některých pacientů s následujícími zdravotní stav

alergie

Pro dobré zdraví, je důležité, že budete jíst vyváženou a pestrou stravu. Postupujte pečlivě dietu program, Váš lékař může doporučit. Pro konkrétní dietní vitaminu a / nebo minerálních potřebám, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem seznam vhodných potravin. Pokud si myslíte, že jste nedostal dostatek vitaminů a / nebo minerálních látek ve vaší stravě, můžete si vybrat, aby doplněk stravy.

Pediatric

Geriatric

Těhotenství

Vitamin C se vyskytuje v různých potravinách, včetně citrusových plodů (pomeranče, citrony, grapefruity), zeleniny (papriky, brokolice, zelí), rajčata a brambory. To je nejlepší jíst čerstvé ovoce a zeleninu, kdykoli je to možné, protože obsahují nejvíce vitamínů. zpracování potravin může vést ke zničení některých vitamínů. Například působení vzduchu, sušení, solení, nebo vaření (zejména v měděných nádobách), mletí čerstvé zeleniny, nebo rmutovačky brambory může snižovat množství vitamínu C v potravinách. Zmrazení obvykle nezpůsobuje ztrátu vitamínu C, pokud jsou potraviny skladovány po velmi dlouhou dobu.

Kojení

Vitamíny sám nebude mít místo dobrou dietu a nebude poskytovat energii. Vaše tělo také potřebuje jiné látky nalezené v potravinách, jako jsou bílkoviny, minerální látky, sacharidů a tuků. Vitaminy se často nemohou pracovat bez přítomnosti jiných potravin.

lékové interakce

Je denní dávka vitaminu C potřeby je definován v několika různými způsoby.

další interakce

Normální denní doporučené příjem vitamínu C jsou obecně definovány následovně

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách

Užíváte-li tento doplněk stravy bez lékařského předpisu, pečlivě číst a sledovat všechny pokyny na etiketě. U tohoto dodatku se vkládá nový by měl být považován

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Problémy u dětí nebyly hlášeny příjmu běžných denních doporučených hodnot.

Problémy v starších dospělých nebyly hlášeny příjmu běžných denních doporučených hodnot.

Studie u žen naznačují, že tento lék představuje minimální riziko pro kojence při použití během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když dostáváte tento doplněk stravy, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Při použití tohoto potravinový doplněk s některým z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Jinými zdravotními problémy

Při použití tohoto doplněk stravy s některým z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

dávkování

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na použití tohoto doplňku stravy. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pro osoby, které se v orální kapalné formě vitamínu C

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Jestliže jste zapomněl brát vitamín pro jeden nebo více dnů není žádný důvod k obavám, protože to vyžaduje určitý čas pro vaše tělo, aby se stal vážně málo vitamínů.

Ukládat doplněk stravy v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Vitamin C není uložen v těle. Jestliže jste užil víc, než potřebujete, bude navíc vitamin C přechází do moči. Velmi velké dávky mohou také interferovat s testy na cukru u diabetiků a testy na krev ve stolici.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem co nejdříve, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Missed Dávka

Úložný prostor