jeden může vakcína chrání proti všem kmenům?

Reference

Vyhrnout rukávu za roční chřipky úder by se mohl stát minulostí, pokud výzkumníci mohou vyvinout dlouhodobé a široce ochrannou vakcínu.

Chřipkové vakcíny působí tím, že imunitní systém náhledu některých bílkovin zjištěných na plášti chřipkového viru. Nicméně, jako módní diva, chřipkový virus změní svůj kabát každém ročním období. Změny Každý Letošní verze chřipky nerozpoznatelné pro imunitní systém, a tak odolnost proti chřipce musí být obnoveno s novým střelou každý pád. Vědci hledají méně variabilní částí chřipky s cílem používání takových prvků k rozvoji déle trvající vakcín.

Jeden takový stabilní prvek je obalový protein nazvaný M2. Na Wistar Institute ve Filadelfii, theernment řešitel Walter Gerhard M. D., je pomocí myši k testování nových vakcín, které obsahují mnoho bioengineered verze M2. Myši se inokulují nosem, napodobování, jak chřipky vstupuje do těla. Vědci pak může porovnat vakcíny vytvořené imunitní odpověď s odpovědí, ke kterému dochází po přirozené infekci. Obecně platí, že imunitní systém reaguje silněji na přirozených infekcí než na vakcíny. Takže vědci byli překvapeni, když nastala opačná situace očkovaných myší.

Dr. Gerhard zkoumá, jak dlouho imunita poskytované těmito vakcínami trvá a zda virus může najít způsob, jak se vyhnout těchto vakcín vytvořením mutace v jejich proteinů M2.

Gary Van Nest, Ph.D., výzkumný pracovník na biotechnologické společnosti Dynavax, Berkeley, Kalifornie, hledá uvnitř chřipkového viru najít relativně stabilní komponentu pro použití v novém druhu vakcíny. Kandidát Vakcína spojuje vnitřní chřipce, protein, který je méně pravděpodobné, že má být změněn mutací, NP, s bioengineered molekuly zvané imunostimulační sekvence DNA, nebo ISS.

Dr. Van Nest testuje vakcína NP-ISS u myší, které buď mají nebo dosud nebyly infikovány chřipkovým virem. Ten bude zkoumat, zda je kombinovaná vakcína stimuluje určité buňky imunitního systému, které mohou odrazit různé kmeny chřipkového viru A.

Navíc, některé z imunitních buněk stimulovaných vakcínou se stane “paměť” buňky, které mohou být schopni si vzpomenout chřipkový virus z roku na rok. Paměťové buňky proti antigenu, který je méně pravděpodobné, že změna prostřednictvím mutací, jako je například NP, může poskytovat širší ochranu proti chřipce než paměťových buněk proti antigenu, který prochází mnoha změnami, jako je například HA. V případě, že technika vakcína uspěje u myší a studií non-lidských primátů, výzkumný záměr Dr. Van Nest své zahrnuje rychle se pohybující objekty kandidátní vakcína do testování na lidech.

K Mozdzanowska et al. Indukce chřipky typu A virus-specifickou rezistenci imunizací myší syntetickým vícenásobné antigenní peptidové vakcíny, která obsahuje ektodomény z proteinové matrice 2. Vaccine 21 (19 až 20): 2616-26. DOI: 10,1016 / S0264-410X (03), 00040-9 (2003).

JD Marshall et al. Nové chimérické imunomodulační sloučeniny obsahující krátké CpG oligodeoxyribonukleotidy mají rozdílné aktivity v lidských buňkách. Nucleic Acids Res 31 (17): 5122-33. DOI: 10,1093 / nar / gkg700 (2003).