empirický přístup

RV144: První signál o účinnost vakcíny

Pochopení pozornost zaslouží skromný úspěch RV144

Empirický přístup k vývoji vakcíny HIV spoléhá na pozorování a experimentování se pohybovat rychle vakcín do klinických studií. Přestože všechny pokusy vakcinační nakonec pomůže přispět k vědeckému pokroku, historicky, mnoho pro výzkumné vakcíny, které zpočátku vypadaly slibně v laboratorních studí na zvířatech přineslo neuspokojivé výsledky při testování na lidech. Například v roce 2007, očkování byly zastaveny ve dvou velkých vakcín HIV klinických studií známých jako krok a Phambili studiích po revizi předběžných údajů nezávislým bezpečnosti dat a sledování rada k závěru, že kandidát vakcína nemůže být prokázáno, aby se zabránilo infekci HIV nebo vliv na průběh onemocnění u těch, kteří se nakazit virem HIV.

Úkol vyvinout preventivní vakcínu proti HIV byla oživena v roce 2009, kdy je výsledkem velké zkušební RV144 ukázal poprvé, že investigational režim vakcína by mohlo přinést mírný stupeň ochrany proti infekci HIV. Dnes theernment a její globální partneři jsou i nadále učit se a vycházet z poznatků z této a dalších testování vakcíny HIV.

V návaznosti na výsledky RV144

Studie mezník RV144 v Thajsku byla první a doposud jediný, velké klinické studii prokázat účinnost V případě hodnoceného vakcíny proti HIV. Na konci sledovaného období 3,5 let, vyšetřovatelé pozorováno snížení o 31 procent infekcí HIV mezi očkovaných ve srovnání s těmi, kteří dostávali placebo. Studie, která zahrnovala více než 16.000 dospělých účastníků, byl sponzorován americkém vojenském HIV výzkumného programu ve spolupráci s theernment a dalšími partnery.

RV144 hodnotil bezpečnost a účinnost v prime-boost kombinace dvou složek vakcíny uvedenou v pořadí: ALVAC HIV, který využívá virus canarypoxvirus jako vektor-nebo nosičem-dodávat geny HIV, a AIDSVAX B / E, který obsahuje nachází na povrchu HIV protein. Složky vakcíny, které jednotlivě nebyly chráněné příjemce proti infekci HIV, byly založeny na HIV B a E podtypy běžné v Thajsku. Prvotním-boost režim se objevily poskytnout co největší ochranný účinek během prvního roku po očkování, které poskytují snížení 60 procent rizika infekce, ale úroveň ochrany snížila v průběhu času.

Zkušební RV144 pobídl výzkumným pracovníkům pracovat identifikovat faktory v této vakcíně, která chránila některé příjemce z infekce HIV a vyvinout strategie ke zlepšení na skromné ​​výsledky. theernment spojil s dalšími organizacemi k vytvoření mezinárodní spolupráce tým známý jako neštovice-protein veřejného a soukromého sektoru (P5), která se zavázala navázat na úspěch RV144.

Vědci získali vhled do typů imunitních reakcí, které mohou pomoci předpovědět účinnost vakcíny proti viru HIV je, poskytovat vede k novým strategiím rozvoje vakcína. Výroba některých imunologických reakcí na vakcínu, včetně antivirových protilátek a specifické CD4 + T-buněk směřujících k vnějším pláštěm HIV je, nebo obálky, korelují se sníženou HIV infekce. RV144 očkovaných, kteří produkovali vysoké hladiny imunoglobulinu protilátek G (IgG), které se vážou část obálky s názvem V1V2 byly méně pravděpodobné, že nakazit virem HIV. Naproti tomu, očkovaná účastníci RV144 s relativně vysokou úrovní jiný typ obálky vázající protilátky, které patří do rodiny IgA zdá, že mají menší ochranu před virem. Při testování ve 100 zdravých dospělých v Jižní Africe, režim vakcína RV144 vyvolal robustní imunitní reakce podobné těm, které viděl v Thajsku.

Ostatní testování vakcíny HIV mají také poskytuje cenné informace, které pomohou vědci zlepšit účinnost vakcíny. Například, v roce 2015, theernment výzkumní pracovníci a spolupracovníci uvádějí, že protilátky stimulována vakcíny použité v HVTN 505 klinického hodnocení uznané HIV, jakož i mikroby běžně vyskytují ve střevním traktu, poskytuje potenciální vysvětlení, proč kandidátní vakcína nebyla ochrana před HIV infekce. Očkování v HVTN 505 byly přerušeny v roce 2013, kdy prozatímní přezkum k závěru, že režim vakcína nezabránila infekci HIV nebo snížení virové zátěže u pacientů, kteří se nakazili virem HIV.

Souběžně s vědci vyvíjí investigational vakcinačních režimů ke zlepšení potence, šířku a délku trvání ochrany viděný v RV144. V roce 2015, theernment a jeho spolupracovníci P5 zahájila HVTN 100, klinické hodnocení v Jižní Africe vedené theernment financovaný HIV testování vakcíny síti, která testuje experimentální režim vakcínu proti HIV založené na zjištění RV144. Očkovací látky používané v HVTN 100 jsou založeny na těchto platformách používaných v RV144, ale byly navrženy k vyvolání imunitní odpovědi proti HIV podtyp C, což je nejčastější cirkulující kmen HIV v subsaharské Africe. Vakcína režim HVTN 100 obsahuje zesilovací snímků se jednoroční značka se prodloužila včasné ochranný účinek pozorovaný v RV144, a náplň používá jiný adjuvans složka vakcíny, která zvyšuje specifickou imunitní odpověď, pro generování robustnější imunitní odpověď.

HVTN 100 je první z několika plánovaných studií a výzkumných studií připojených k P5, který dohlíží na dvě vakcíny HIV výzkumného programu skladby v jižní Africe. Vývoj dráha, z nichž HVTN 100 je částí, si klade za cíl poskytnout licenci podtyp C HIV očkovací režim podobný tomu, který studoval v RV144. Výzkum dráha bude vyvíjet a testovat jinou vakcínou režimy HIV, včetně použití různých vektorů a adjuvantů, jehož úkolem je podpořit pokrok směrem k vytvoření bezpečné a účinné preventivní vakcíny proti HIV.