embolie plodové vody

Embolie plodové vody je vzácné, ale závažný stav, který nastane, když plodová voda – tekutina, která obklopuje dítě v děloze během těhotenství – nebo fetální materiál, jako je například fetálních buněk, vstupuje do krevního oběhu matky. Embolie plodové vody je pravděpodobně dojít při porodu nebo bezprostředně poté.

Embolie plodové vody, je obtížné diagnostikovat. Pokud má lékař podezření byste mohli mít embolie plodové vody, budete potřebovat okamžitou léčbu, aby se zabránilo potenciálně život ohrožující komplikace.

Embolie plodové vody se vyvíjí náhle a rychle.

Známky a příznaky embolie plodové vody by mohly zahrnovat

Embolie plodové vody dochází v případě, plodová voda nebo plodu se látka dostane do krevního oběhu matky. Proč tomu tak není dobře pochopena. Pravděpodobným důvodem k poruše placentární bariérou, například z traumatu.

Když se to stane, poruchy, imunitní systém reaguje tím, že uvolňuje produkty, které způsobují zánětlivou reakci, aktivaci abnormální srážení krve v plicích matky a krevních cév, které může mít za následek závažné poruchy krevní srážlivosti známý jako diseminované intravaskulární koagulace.

Nicméně, amniotické tekutiny embolie jsou vzácné – a to je pravděpodobné, že některé plodová voda běžně vstupuje do krevního oběhu matky při porodu bez způsobuje problémy. To není jasné, proč v některých případech to vede k embolie plodové vody.

Je zapotřebí další výzkum o tom, co způsobuje amniotic embolii tekutiny.

Amniotické tekutiny embolie jsou vzácné, což ztěžuje identifikaci rizikových faktorů. Odhaduje se, že existuje mezi 1 a 12 případy embolie plodové vody na každých 100.000 porodů.

Výzkum naznačuje, že některé faktory mohou být spojeny s zvýšené riziko embolie plodové vody, nicméně, včetně

Embolie plodové vody může způsobit vážné komplikace pro vás a vaše dítě.

Máte-li embolie plodové vody, jste vystaveni zvýšenému riziku

Diagnóza embolie plodové vody je založen na vyhodnocení lékaře. Diagnóza se obvykle provádí po další podmínky byly vyloučeny. V některých případech je diagnóza se provádí až po úmrtí matky. Váš poskytovatel zdravotní péče by mohl nařídit následující laboratorní testy během vyhodnocování

Embolie plodové vody vyžaduje rychlé ošetření řešit nízkou hladinu kyslíku a nízký krevní tlak.

Nouzové procedury mohou zahrnovat

Máte-li embolie plodové vody před vydáním své dítě, lékař Vás bude léčit s cílem bezpečně dodávat své dítě co nejdříve. by mohlo být zapotřebí císařský řez nouze.

Zažívá život ohrožující stav, těhotenství může být děsivé a stresující pro vás a vaši rodinu. Vy a Vaše dítě by mohlo dojít k vážné komplikace a vyžadují zdlouhavé pobyt v nemocnici.

Embolie plodové vody je lékařská pohotovost, takže vám žádný čas na přípravu. Pokud máte obavy o své riziko embolie plodové vody, poraďte se se svým lékařem. Mějte však na paměti, že amniotické tekutiny embolie jsou vzácné, nepředvídatelný a nedá zabránit.

Během této náročné době, opřít o blízké o podporu. Zvažte připojení k síti pozůstalostní. Také pracovat se svým poskytovatelem zdravotní péče zjistit, jak můžete bezpečně spravovat vaše zotavení a svou roli jako matka novorozence.

navštivte svého lékaře