Dospělý Kašel Formule DM Max ústní: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Generický název (S): guaifenesin / dextromethorfanu HBR

Tato kombinace lék se používá ke zmírnění kašle způsobených rýma, zánět průdušek, a další dýchací onemocnění. Guaifenesin patří do skupiny léků známých jako expektorans. Funguje tak, že ztenčení a uvolňování hlenu v dýchacích cestách, zúčtování přetížení, a dělat dýchání jednodušší. Dextromethorfan patří do skupiny léků známých jako prostředky proti kašli. Působí na části mozku (kašel uprostřed) ke snížení nutkání ke kašli.

Pokud jste osoba samostatně výdělečně působením tohoto léku je důležité si přečíst návod balení informaci dříve, než začnete tento přípravek, aby bylo jisté, že je pro vás to pravé. (Viz také část opatření.)

Kašel -A studené výrobky nebylo prokázáno, že je bezpečná a účinná u dětí mladších než 6 let. Z tohoto důvodu, nepoužívejte tento přípravek k léčbě nachlazení u dětí mladších než 6 let, pokud tak speciálně neurčí jejich lékař. Některé produkty (například dlouhodobě působící tablety / tobolky) se nedoporučuje používat u dětí mladších než 12 let. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem Více podrobností o použití vašeho produktu bezpečně.

Tyto produkty neléčí nebo zkrátit délku nachlazení a může způsobit závažné nežádoucí účinky. Aby se snížilo riziko závažných nežádoucích účinků, pečlivě dodržovat všechny pokyny dávkování. Nepoužívejte tento produkt, aby se dítě ospalý. Nedávají jinou kašel i studené léky, které mohou obsahovat stejné nebo podobné složky (viz také bod lékových interakcí). Zeptejte se lékaře nebo lékárníka o jiné způsoby, jak zmírnit proti kašli a nachlazení příznaky (jako je pití dostatek tekutin, pomocí zvlhčovače vzduchu nebo solný nosní kapky / sprej).

Take tento lék ústy s jídlem nebo bez něj, podle pokynů svého lékaře. Pokud jste self-léčení, dodržovat všechny pokyny na obalu výrobku. Pokud si nejste jisti o jakékoliv informace, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka

Pijte hodně tekutin, přičemž tento lék. Tekutiny pomůže rozbít hlenu a jasné zácpy.

Dávkování je založeno na věku, zdravotním stavu a reakci na léčbu. Nezvyšujte dávku, nebo se tento lék častěji, než Vám nařídil.

Pokud používáte tekuté formě tohoto léku, pečlivě odměření dávky pomocí speciálního měřicího zařízení / lžíci. Nepoužívejte lžíci domácnosti, protože se nemusí dostat správnou dávku.

U práškových pakety, vyprázdnit celý obsah sáčku na jazyku a polykat. Aby se zabránilo hořkou chuť, nemají žvýkat. Užíváte-li formu kapsle, spolknout tobolku vcelku.

Nesprávné používání tohoto léku (zneužívání) může dojít k vážnému úrazu (jako je poškození mozku, záchvat, smrt). Nezvyšujte dávku, vezměte si ji častěji, nebo jej použít na delší dobu, než režii.

Informujte svého lékaře, pokud kašel přiznání, nebo pokud je doprovázena horečkou, silnou bolestí v krku, vyrážka, přetrvávající bolesti hlavy, nebo pokud přetrvává nebo se zhorší po 7 dnech. Může se jednat o příznaky závažné zdravotní problém. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud si myslíte, že může mít vážný zdravotní problém.

Závratě, může dojít k ospalost, nevolnost a zvracení. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, ihned informovat svého lékaře nebo lékárníka.

Pokud lékař zaměřena používat tento lék, si uvědomit, že on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je nepravděpodobné, ale ihned vyhledali lékařskou pomoc, pokud k ní dojde. Příznaky závažné alergické reakce mohou zahrnovat: vyrážku, svědění / otok (zejména obličeje / pero / hrdlo), závažné závratě, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před přijetím tohoto léku, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na guaifenesin nebo dextromethorpha; nebo máte-li jakékoliv jiné alergie. Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu, zejména: dýchací potíže (jako je rozedma plic, chronická bronchitida, astma, kuřáka kašel), kašel s krví nebo velkým množstvím hlenu, problémy s játry.

Tento lék může vyvolat závratě nebo ospalost. Nejezděte, obsluhovat stroje nebo dělat nějakou činnost, která vyžaduje bdělost, dokud si nejste jisti, můžete provádět tyto činnosti bezpečně. Omezte alkoholické nápoje.

Kapalné formy tohoto produktu mohou obsahovat cukr a / nebo alkohol. Opatrnosti je třeba, pokud máte cukrovku, onemocnění jater, nebo jakýkoliv jiný stav, který vyžaduje, abyste omezil / vyhnout se tyto látky ve vaší stravě. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka o bezpečném používání tohoto produktu.

Kapalné formy a balíčky s práškem tohoto léku může obsahovat aspartam. Pokud máte fenylketonurie (PKU) nebo jakýkoli jiný stav, který vyžaduje, abyste omezit příjem aspartamu (nebo fenylalaninu), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o použití tento lék bezpečně.

Před tím, než chirurgický zákrok, informujte svého lékaře nebo zubaře, o všech produktech, které používáte (včetně léků na předpis, nepředepsání drog, a bylinných produktů).

Během těhotenství, že tento lék by měl být použit pouze tehdy, pokud to není nezbytně nutné. Vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem.

Není známo, zda guaifenesin nebo dextrometorfan přechází do mateřského mléka. Před prsu -feeding vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem.

lékové interakce se mohou změnit způsob léčby pracují nebo zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte (včetně lékařského předpisu / nepředepsání léků a bylinných produktů) a sdílet je se svým lékařem nebo lékárníkem. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování jakýchkoliv léků bez souhlasu svého lékaře.

Užívání určitých inhibitorů MAO se tento lék může způsobit vážné (možná fatální) lékové interakce. Vyhnout se isokarboxazid, methylenovou modří, moklobemid, fenelzin, prokarbazin, rasagilin, selegilin, tranylcypromin nebo během léčby tohoto léku. Většina MAO inhibitory by rovněž neměl být považován za dva týdny před zahájením léčby s touto léčbou. Zeptejte se svého lékaře, kdy se má spustit nebo zastavit podávání tohoto léku.

Guaifenesin a dextromethorphan jsou k dispozici v obou předpis a nepředepsání produktů. Zkontrolujte štítky všech vašich léků, aby se ujistil nejste užívat více než jeden výrobek, který zahrnuje guaifenesin nebo dextromethorfan.

Guaifenesin může ovlivnit výsledky některých laboratorních testů (jako jsou hladiny v moči některých kyselin). Ujistěte se, že laboratorní personál a všechny vaše lékaři, že jste používat tuto drogu.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko. Příznaky předávkování mohou zahrnovat: extrémní ospalost, rozmazané vidění, zmatenost, halucinace, pomalé / mělké dýchání, křeče.

Pokud lékař předepsal tento lék, nesdílejí tento lék s ostatními.

Udržujte všechny pravidelné lékařské a laboratorní schůzky.

Tento lék je určen pouze pro dočasné použití. Neužívejte tento lék déle než 7 dní, pokud Vám lékař řekne, aby tak učinily. Informujte svého lékaře, pokud se váš stav trvá déle než 7 dnů.

Pokud vynecháte dávku, vezměte si ji ihned, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku a pokračujte v obvyklém dávkovacím režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat.

Skladovat při pokojové teplotě před světlem a vlhkostí. Neukládejte v koupelně. Nezmrazujte tekuté formy tohoto léku. Různých značek tohoto léku mají různé potřeby ukládání dat. Zkontrolujte produktový balíček pro návod, jak ukládat svou značku, nebo požádejte svého lékárníka. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady.

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.