Dospělý Aspirin ES nízkou pevností ústní: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Generický název (S): Aspirin

Aspirin se používá ke snížení horečky a úlevě od mírné až středně silné bolesti z podmínek, jako jsou bolesti svalů, bolesti zubů, bolesti, běžného nachlazení a bolesti hlavy. To může být také použit ke snížení bolesti a otoky v podmínkách, jako je artritida. Aspirin je známý jako salicylát a nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID). Působí tak, že blokuje určité přírodní látka v těle ke snížení bolesti a otoky. Před zahájením léčby dítě mladší 12 let se poraďte se svým lékařem.

Lékař Vás může vyzvat, aby nízké dávky aspirinu k prevenci vzniku krevních sraženin. Tento efekt snižuje riziko mrtvice a infarktu. Pokud jste v nedávné době podstoupili operaci na ucpání tepen (jako je bypass, karotická endarterektomie, koronární stent), lékař může nasměrovat vás k použití aspirin v nízkých dávkách jako “lék na ředění krve”, aby se zabránilo vzniku krevních sraženin.

Pokud se tento lék samoléčby užívání, dodržovat všechny pokyny na obalu výrobku. Pokud si nejste jisti jakoukoliv informaci, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud lékař vás, aby přijaly tento lék, vezměte si ji přesně tak, jak je předepsáno.

Take tento lék ústy. Vypijte plnou sklenici vody (8 uncí / 240 mililitrech) s tím, pokud Vám lékař neurčí jinak. Nenechte si lehnout po dobu alespoň 10 minut poté, co jste si vzali tento lék. Dojde-li k podráždění žaludku, zatímco vy se tento lék užívat, můžete si vzít s jídlem nebo mlékem.

Polykat střevní -coated celé tablety. Nedrťte nebo žvýkat enterosolventní tablety. V opačném případě může zvýšit žaludeční nevolnost.

Nedrťte nebo žvýkat tablety s prodlouženým uvolňováním nebo kapsle. V opačném případě může uvolnit všechny drogy najednou, čímž se zvyšuje riziko vedlejších účinků. Také není rozdělit tablety s prodlouženým uvolňováním, pokud mají rýhu a lékař nebo lékárník vám řekne, aby tak učinily. Spolkněte celou nebo rozdělit tabletu bez drcení nebo žvýkání.

Dávkování a délka léčby jsou založeny na zdravotním stavu a reakci na léčbu. Přečtěte si etiketu výrobku najít doporučení, kolik tablet si můžete vzít v období 24 hodin a jak dlouho může self-léčit dříve, než vyhledají lékařskou pomoc. Neužívejte více léků, nebo si to déle, než je doporučeno, pokud podle pokynů lékaře. Použijte nejmenší účinnou dávku. Máte-li jakékoli dotazy poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Pokud se tento lék pro vlastní léčbu bolesti hlavy přičemž, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud jste také nezřetelná řeč, slabost na jedné straně těla, nebo náhlé změny vidění. Před použitím tohoto léku se poradit s lékařem nebo lékárníkem, pokud máte bolesti hlavy způsobené poraněním hlavy, kašel, nebo ohnutím, nebo pokud máte bolesti hlavy s přetrvávajícím / těžkém zvracení, horečka a ztuhlý krk.

Pokud se tento lék užívat podle potřeby (nikoliv podle pravidelného jízdního řádu), si uvědomit, že léky proti bolesti fungují nejlépe, když jsou používány jako vyskytují první příznaky bolesti. Počkáte-li se zhoršila bolest, může lék nefunguje stejně. Aspirin se speciálním povrchem (enterosolventním povlakem) nebo pomalé uvolňování může trvat delší dobu zastavit bolest, protože se vstřebává pomaleji. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka vám pomůže vybrat nejvhodnější typ aspirin pro vás.

Neměli byste tento lék užívat pro vlastní léčbu bolesti po dobu delší než 10 dnů. Neměli byste používat tento lék samoléčby horečku, která trvá déle než 3 dny. V těchto případech je nutno vyhledat lékaře, protože můžete mít vážnější stav. Informujte svého lékaře ihned, pokud se u Vás objeví zvonění v uších nebo potíže sluchu.

Pokud je váš stav přetrvává nebo se zhoršuje (například nové nebo neobvyklé příznaky, zarudnutí / otok bolestivé oblasti, bolest / horečka, která nemizí ani zhorší), nebo pokud si myslíte, že může mít vážný zdravotní problém, informujte svého lékaře ihned ,

může dojít k podráždění žaludku a pálení žáhy. Pokud některá z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, oznamte neprodleně svého lékaře nebo lékárníka.

Pokud lékař zaměřena používat tento lék, si uvědomit, že on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Informujte svého lékaře ihned, pokud některý z těchto nepravděpodobných, ale závažných nežádoucích účinků: snadná tvorba modřin / krvácení, potíže se sluchem, zvonění v uších, změny v množství moči, trvalá nebo těžkou nevolnost / zvracení, nevysvětlitelná únava, závratě, tmavá moč , zežloutnutí očí / pokožky.

Tento lék může vzácně způsobit vážné krvácení ze žaludku / střeva nebo jiných oblastí těla. Pokud zaznamenáte některý z následujících vzácných, ale velmi závažných nežádoucích účinků, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc: černá / zůstaňte stolice, přetrvávající či těžké břicha / bolesti břicha, zvracení, která vypadá jako kávová sedlina, nezřetelná řeč, slabost na jedné straně těla, náhlé změny vidění nebo silné bolesti hlavy.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je vzácný. Nicméně, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud si všimnete příznaky závažné alergické reakce, včetně: vyrážka, svědění / otoky (zejména obličeje / pero / hrdlo), silná závrať, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před přijetím aspirin, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na I; nebo na jiné salicyláty (například cholin salicylát, nebo na jiné léky proti bolesti nebo zmenšovací horečka (NSAID, jako je ibuprofen, naproxen, nebo pokud máte nějaké jiné alergie Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy.. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Tento lék by neměl být používán, pokud máte určité zdravotní potíže. Před použitím tohoto léku, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud máte: krvácení / krve -clotting poruchy (jako je hemofilie, nedostatek vitamínu K, nízký počet krevních destiček).

Pokud máte některý z následujících zdravotních problémů, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem před použitím tento lék: onemocnění ledvin, onemocnění jater, cukrovka, žaludeční potíže (jako vředy, pálení žáhy, bolesti žaludku), aspirin-senzitivní astma (anamnézou zhoršování dýchání s rýmy / ucpaný nos po užití aspirinu nebo jiných NSAID), výrůstky v nose (nosní polypy), dna, některé enzymy nedostatky (pyruvát kinázy nebo deficitem G6PD).

Tento lék může způsobit krvácení do žaludku. Každodenní užívání alkoholu a tabáku, a to zejména v kombinaci s tímto výrobkem, může zvýšit riziko pro tento vedlejší efekt. Omezte alkoholické nápoje a přestat kouřit. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o více informací.

Před tím, než zákrok, oznamte svému lékaři nebo stomatologovi, že jste tento lék užívá.

Děti a dospívající mladší 18 let nesmí užívat aspirin, pokud mají plané neštovice, chřipku nebo jakékoliv nediagnostikovanou nemoc nebo v případě, že se v poslední době obdrželi vakcínu. V těchto případech užití aspirinu zvyšuje riziko vzniku Reyeova syndromu, vzácné, ale závažné onemocnění. Informujte svého lékaře ihned, pokud vidíte změny v chování s nevolností a zvracením. To může být časnou známkou Reye syndromu.

Starší lidé mohou být citlivější na vedlejší účinky této drogy, zejména žaludku / střevní krvácení a vředy.

Aspirin se nedoporučuje v průběhu těhotenství. Před použitím tohoto léku, pokud jste, nebo myslíte, že byste mohla být těhotná, poraďte se se svým lékařem. Informujte svého lékaře ihned, pokud otěhotníte během užívání tohoto léku. Nepoužívejte tento lék v posledních 3 měsících těhotenství z důvodu možného poškození plodu v nenarozené dítě nebo problémy během porodu.

Aspirin přechází do mateřského mléka a může poškodit kojence. Kojení během používání tohoto léku se nedoporučuje. Před kojení konzultujte se svým lékařem.

lékové interakce se mohou změnit způsob léčby pracují nebo zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte (včetně lékařského předpisu / nepředepsání léků a bylinných produktů) a sdílet je se svým lékařem nebo lékárníkem. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování jakýchkoliv léků bez souhlasu svého lékaře.

Některé výrobky, které mohou komunikovat s touto drogou zahrnují: mifepriston, acetazolamid “ředění krve” (jako je warfarin, heparin), kortikosteroidy (jako je prednison), methotrexát, kyselinu valproovou, bylinné léky, jako je ginkgo biloba.

Před použitím tohoto výrobku, obraťte se na svého lékaře, pokud jste nedávno podstoupil některé živé vakcíny (jako vakcínu proti planým neštovicím, živé vakcíny proti chřipce).

Zkontrolujte, zda všechny předpis a nonprescription medicíny štítky opatrně, protože mnoho léků, obsahují léky proti bolesti / horečka redukce známý jako NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky, jako je ibuprofen, ketorolac, naproxen). Aby se zabránilo předávkování aspirinem, číst etikety před užitím jiné léky proti bolesti nebo chlazené výrobky, aby se ujistil, že neobsahují aspirin opatrně. Zeptejte se svého lékárníka o používání těchto výrobků bezpečně.

Každodenní užívání nesteroidních antirevmatik (jako je ibuprofen) může snížit schopnost aspirin, aby se zabránilo srdeční infarkt / mrtvici. Pokud užíváte nízké dávky aspirinu pro prevenci infarktu myokardu / mrtvici, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem pro bližší informace a diskutovat o dalších možných procedury (například paracetamol) pro vaši bolest / horečkou.

Tento lék může ovlivňovat některé laboratorní testy (včetně některých testů cukru v moči), což může způsobit falešné výsledky testů. Ujistěte se, že laboratorní personál a všechny vaše lékaři najevo, že právě tento lék užívat.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko. Příznaky předávkování mohou zahrnovat: pálivá bolest v krku / žaludku, zmatenost, změny psychické / nálady, mdloby, slabost, zvonění v uších, horečka, zrychlené dýchání, změny v množství moči, křeče, ztráta vědomí.

Pokud pravidelně nebo ve vysokých dávkách, laboratorní a / nebo lékařské testy (například funkce jater a ledvin testy, krevní obraz, salicylát úroveň) používat tento lék může být provedena sledovat svůj pokrok nebo kontrolovat vedlejších účinků. Poraďte se s lékařem pro více informací.

Existuje mnoho různých produktů aspirin. Některé z nich mají speciální nátěry a některé jsou dlouhodobě působící. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem doporučit nejlepší produkt pro vás.

Pokud Vám lékař nařídí, aby se tento lék podle pravidelného jízdního řádu (ne pouze “podle potřeby”), a vynecháte dávku, vezměte si ji ihned, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku a pokračujte v obvyklém dávkovacím režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat.

Skladujte při pokojové teplotě mezi 59-86 stupňů F (15-30 ° C), mimo před vlhkostí a světlem. Neuchovávejte při teplotě nad 104 stupňů F (40 ° C). Různých značek tohoto léku mohou mít různé potřeby ukládání. Zkontrolujte produktový balíček pro návod, jak ukládat svou značku, nebo požádejte svého lékárníka. Neukládejte v koupelně. Nepoužívejte aspirin produkt, který má silný octový zápach. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady společnost pro více informací o tom, jak bezpečně zlikvidovat svůj výrobek.

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.