Dietě IBS se zácpou: Fiber, švestky a další dobrého jídla

Pokud máte IBS -C, můžete být znepokojeni, co jíst. Musíte mít vyváženou stravu, když jste vyvarovat se potravin, které vyvolávají příznaky pro vás. Vyzkoušet několik jednoduchých tipů, aby vaše strava pracovat lépe pro vás.

IBS symptom deník vám může pomoci i váš lékař zjistit, které potraviny mohou spouštět vaše příznaky. Zvykněte si odepsat jakékoliv příznaky, které by mohly mít spolu s tím, co a kolik si předem jedli. Pokud vidíte vzor s určitými potravinami, uvidíme, jestli se budete cítit lépe, když se jíst nesmí, nebo řezané zpět na tom, kolik z nich jíte. Ale řez pokrm jeden po druhém. Máte-li snížit více potravin najednou, nebudete vědět jistě, který z nich může být příčinou vašich příznaků.

Tyto tipy vám pomohou přijít s vaší vlastní zdravé nové jídlo pla; Limit vysoce rafinovaných potravin. Tyto potraviny ztratit některé důležité živiny v procesu jejich výroby. Oni tě zaplní ale nedají vám vlákninu, vitamíny a minerály, které potřebujete. Dvakrát rozmyslí, než budete jíst

Zvyšte vlákno. Vlákno činí stolice snadněji projít. Pomáhá mnoho lidí s příznaky IBS -c, ale ne každý.

Příliš málo vlákniny ve stravě může dělat to těžké mít pohyb střev. Akademie medicína a intenzivní péče doporučuje 25 gramů vlákniny pro ženy a 38 gramů pro muže každý den. Lidé nad 50 let věku mohou potřebovat o něco méně vlákniny (21 gramů pro ženy a 30 gramů u mužů).

Můžete získat vlákno

Nenechte šok svůj systém s náhlým zvýšením vlákna, ačkoli. Vaše tělo bude potřebovat čas, aby si na to zvyknout, takže přidat trochu každý den. Příliš mnoho najednou, může se budete cítit hůř.

Zkuste zvýšit svůj příjem o 2 gramy na 3 gramy na den. Například, pokud jste normálně jíst 5 gramů vlákniny, zkuste dostat 8 gramů na první den a jít od toho. Pokud to pomůže, držet se ho, dokud jste se dostal, stejně jako odborníci doporučují.