defektu síňového septa (ASD), ošetření a léky

lékařský monitoring

léky

Mnoho septa síní defekty uzavřít na vlastní pěst během dětství. Pro ty, kteří nemají uzavřít některé drobné defekty septa síní nezpůsobují žádné problémy a nemusí vyžadovat žádnou léčbu. Ale mnoho trvalé septa síní defekty nakonec vyžadovat chirurgický zákrok, které mají být opraveny.

Chirurgie

Pokud vaše dítě má defektu septa síní, kardiolog vaše dítě může doporučit, která ji sleduje na určitou dobu, aby zjistil, jestli to zavírá samo o sobě. Váš dětský lékař rozhodne, kdy vaše dítě potřebuje léčbu závislosti na stavu Vašeho dítěte a zda má vaše dítě nějaké další vrozené srdeční vady.

Léky nebude opravit díru, ale mohou být použity ke snížení některé z příznaků, které mohou doprovázet defektu septa síní. Léky mohou být také použity pro snížení rizika komplikací po chirurgickém zákroku. Léky mohou zahrnovat ty, které mají udržet tlukot srdce pravidelné (beta-blokátory), nebo aby se snížilo riziko vzniku krevních sraženin (antikoagulancia).

Mnozí lékaři doporučují třeba opravu defektu septa síní diagnostikována během dětství, aby se zabránilo komplikacím jako dospělý. Lékaři mohou doporučit operaci opravit středně- a velké septa síní vad. Nicméně, operace se nedoporučuje, pokud máte závažnou plicní hypertenzi.

Pro dospělé a děti, chirurgie zahrnuje ucpávání nebo záplatování abnormální otvor mezi předsíní. Lékaři zhodnotí Váš zdravotní stav a určit, jaký postup je nejvhodnější. Septa síní vady mohou být opraveny dvěma způsoby

Srdeční katetrizace. V tomto postupu, lékaři vložit tenkou trubici (katetru) do krevní cévy v rozkroku a vést jej do srdce pomocí zobrazovací techniky. Katétrem, lékaři nastavit patch ok nebo zástrčku do místa uzavřít díru. Srdeční tkáně roste kolem oka, trvalé utěsnění otvoru.

Tento typ postupu může být provedena na opravu Secundum septa síní vady. Některé velké Secundum septa síní vady nemusí být schopen opravit prostřednictvím srdeční katetrizace, a může vyžadovat open-operaci srdce.

Open-operaci srdce. Tento typ operace se provádí v celkové anestezii a vyžaduje použití přístroje pro mimotělní oběh. Řezem v hrudníku, chirurgové použít záplaty uzavřít díru. Tento postup je přednostní léčba u některých typů vad septa síní (primum, sinus venosus a koronární sinus), a tyto typy síňových vad lze opravit pouze prostřednictvím open-operaci srdce.

Tento postup může být také provedena pomocí malých řezů (minimálně invazivní chirurgie) u některých typů vad septa síní.

Lékaři používají zobrazovací techniky poté, co vada byla opravena ke kontrole opraveného prostoru.

Následné péče závisí na druhu vady a zda jiné vady jsou přítomny. Pro jednoduché septa síní vady uzavřených v průběhu dětství, jen příležitostně následná péče je needed.Adults, kteří už měli septa síní opravu defektů potřebují pravidelné následné schůzky pro kontrolu komplikací, jako je například plicní hypertenze, arytmií, srdečním selháním nebo problémy s ventilem.

Navazující péče