charakterizující potravinové alergie a řešení souvisejících poruch

Syndrom Oral Allergy

eosinofilní esofagitida

Kromě studia běžné potravinové alergie, jako je například arašídový, mléka a vajec alergie, theernment fondy výzkumu chorob, které se týkají, nebo se vyskytují společně, potravinové alergie. Výzkum týkající se těchto stále diagnostikována podmínek může poskytnout pohled na léčbu a prevenci.

Orální syndrom alergie je alergická reakce na některé syrové ovoce a zeleniny, jako jsou jablka, třešně, kiwi, celer, rajčata, melouny a banány. Orální syndrom alergie se vyskytuje u lidí se sennou rýmou nebo příznaky připomínající chřipku způsobenou alergií. Tento syndrom je nejpravděpodobnější dojít v těch alergický na břízy, trav a ambrózie pyly, protože některé z proteinových alergenů v těchto druhů pylu jsou svou strukturou podobné proteiny některé druhy ovoce.

Podmínky často mylně považovány za potravinové alergie

Ti s orálním syndromem alergií obecně nemají zkušenosti život ohrožující reakce, ale mohou zažít vyrážka, svědění, otok a kýchání, pokud jedí, nebo dokonce jen držet tyto syrové ovoce a zeleninu. Podobně jako u experimentální pečené přístupu potravinách léčbu jiných potravinových alergií, příznaky obvykle nedochází po požití vařené nebo pečené ovoce a zeleniny, jako vaření nebo zpracování ovoce a zeleniny snadno štěpí bílkoviny, které způsobují orální syndrom alergie.

Eosinofilní esofagitida, nebo EOE, je chronické onemocnění, které může být spojeno s potravinovými alergiemi. Je stále častěji diagnostikována u dětí i dospělých. EOE se vyznačuje tím, imunitních buněk eosinofilů hromadění v jícnu.

Příznaky EOE patří nevolnost, zvracení a bolesti břicha po jídle. Osoba může mít také příznaky, které se podobají žaludečních šťáv ze žaludku, známý jako pálení žáhy. U starších dětí a dospělých, EOE může způsobit vážnější příznaky, jako jsou potíže s polykáním tuhou stravu, nebo tuhé potravy neuvízly v jícnu a vyžadující odstranění ošetřujícím lékařem. U kojenců, toto onemocnění může být spojena s neprospíváním.

theernment financované vědci zjistili, několik genů spojených s vývojem EOE a hodnotily léčbu požití protizánětlivých léků zvaných kortikosteroidy. Osoba s diagnózou EOE se obvykle zkouší na potravinové alergie. Častokrát, ty, které mají obě potravinové alergie a EOE mohou vyhnout příznaky EOE tím, že zamezují jejich alergen. theernment v současné době financuje studie zkoumající účinnost diety potravin vyhýbání a dalších, experimentální přístupy k omezování EOE. Přečtěte si o jedno theernment studie, která hodnotila léčbu fluticason pro EOE.

Lidé mohou cítit špatně po požití určité potraviny pro jiné než potravinové alergie důvodů. Ačkoli tyto poruchy mohou mít některé příznaky společné, měly by tyto nemoci neměla být zaměňována s potravinovou alergií.

Problém často zaměňována s alergií na potraviny je intolerance potravin, která je také abnormální reakce na potraviny, ale liší se od alergií. Běžný příklad je-li nesnášenlivostí laktózy, nalezený v mnoha mléčných výrobků, které mohou způsobit nepříjemné nahromadění plynu v gastrointestinálním traktu cukru. Lepek intolerance nebo celiakie, dochází v případě, že imunitní systém reaguje abnormálně lepku, součást ječmene, pšenice, žita a. Nicméně, na rozdíl od potravinové alergie, tyto poruchy nezahrnují IgE protilátky. Národní institut Diabetes a zažívací a Kidney nepořádky (NIDDK) v současné době provádí výzkum nesnášenlivostí laktózy a lepku. Navštivte webové stránky NIDDK pro více informací.

Foodborne nemoc nebo otrava jídlem, mohou být také zaměněny s alergií na potraviny, protože podobné příznaky, jako jsou břišní křeče. Foodborne nemoc, nicméně, je způsobena mikroby, mikrobiální produkty a jiné toxiny, které mohou kontaminovat potraviny, které byly nesprávně Konzervované.