buněčné signální molekula může hrát klíčovou roli v rozvoji onemocnění ledvin lupus

Pozadí

Výsledky studie

Aernment ernment) tým identifikoval u myší kritickou roli pro buněčnou signální molekula interleukin-17 (IL-17), ve vývoji lupus nephritis, potenciálně smrtelné onemocnění ledvin. Ačkoli IL-17 bylo zjištěno, ledvinové biopsie lidí s lupus nephritis, to je jedna z prvních studií, které naznačují, že by to mohlo přímo přispívat k progresi onemocnění. Zjištění týmu objeví v listopadu 1. vydání imunity.

Systémový lupus erythematodes (SLE), známý také jako lupus, je autoimunitní onemocnění způsobená produkcí protilátek proti vlastních buněk a tkání (autoprotilátky) člověka. Tyto protilátky mohou napadnout různé orgány těla, a ledviny jsou jedním z hlavních cílů. Přibližně 50 procent lidí se SLE se může vyvinout onemocnění ledvin, které může vést k selhání orgánů. Současná léčba lupus nephritis cíl pro prevenci nebo oddálení selhání ledvin, ale neexistuje žádný známý lék na nemoc.

Význam

U zdravých lidí, IL-17 přispívá k obranyschopnost organismu tím, že pomáhá získávat určité typy imunitních buněk k infekci webů. Výzkumníci také pozorovány zvýšené hladiny IL-17 exprese genu v tkáních lidí s autoimunitním onemocněním, včetně ledvin pacientů s lupus nephritis. To je nejasné, ale v případě, lupus nephritis je příčinou zvýšení IL-17, nebo v případě, IL-17 přispívá k onemocnění.

Další kroky

Anernment tým vedený Ulrich Siebenlist, Ph.D., vedoucí části Aktivace imunitního v theernment Laboratoři imunoregulaci, používaných myších modelech, aby prozkoumala roli, kterou IL-17 může mít v lupus nephritis.

Tým první ve srovnání s SLE myši model, do přidruženého SLE myši upraveném tak, že neměla vyrábět potřebnou pro IL-17 funkce adaptéru protein. Během jednoho roku sledovaného období, všichni ale jeden z 13 SLE myší zemřelo lupus nephritis, přičemž 9 z 12 modifikovaných myších SLE přežil. Tým také zjistil, že SLE myší, které nebyly produkují IL-17 byly obdobně chráněny před rozvojem lupus nephritis jako myší, které neučinil adaptéru protein IL-17.

Reference

Po posouzení SLE a modifikované SLE myší, tým zjistil, že obě skupiny myší vyrábí vlastní protilátky indikativních o zahájení onemocnění. Také zjistili, že tyto protilátky byly uloženy v ledvinách. Avšak ve většině myší, které chyběla adaptéru protein IL-17, nebo že se neexprimuje IL-17, nedošlo lupus nefritis, vzhledem k tomu, onemocnění ledvin byl příčinou smrti u většiny myší SLE. Tyto výsledky naznačují, že IL-17 hraje klíčovou roli v rozvoji onemocnění ledvin SLE indukované.

K dispozici jsou omezené možnosti léčby pro SLE, a první nový lék ve více než 50 let, byl nedávno schválen pro léčbu SLE. I když slibné léčby pro některé lidi, lék nefunguje pro každého a nebyla testována k léčbě lupus nephritis. Identifikace nových a široce účinná léčiva pro lupus, zvláště lupus nephritis, by se výrazně zlepšit kvalitu života postižených touto chorobou.

I když theernment Studie byla provedena na myších modelech, výsledky ukazují, že blokování IL-17 významně zabraňuje lupus nephritis. Vzhledem k tomu, zvýšení IL-17 exprese byla pozorována v pacientových vzorcích tkání, tým spekuluje, že je pravděpodobné, že molekula má podobnou funkci v lidských nemocí. Cílení IL-17 by mohlo být životaschopnou strava pro léčbu SLE u lidí, i když je zapotřebí více práce.

Tým nyní pracuje s zvířecích modelech SLE chápat spojení mezi autoprotilátek, které cílí na ledviny a IL-17 produkce. Také v plánu prozkoumat, jak může IL-17 přispívá k rozvoji onemocnění a jaké budou důsledky, blokovat IL-17 v probíhající nemoci. A konečně, mají v úmyslu prozkoumat způsoby, jak blokovat adaptér protein IL-17 z fungující v lidech.

Pisitkun P, Ha H, Wang H, Claudio E, Tivy CC, Zhou H, Mayadas TN, Illei GG, Siebenlist U. IL-17 cytokiny jsou rozhodující pro vývoj fatální lupus glomerulonefritidy. Imunita. 01.11.2012 (online před tiskem).

Lab Dr. Siebenlist je