Azelastin (nosní podání) popis a obchodní značky

Azelastin nosní sprej se používá k úlevě od příznaků (např ucpaný nos nebo výtok z nosu, svědění, kýchání) sezónní (krátkodobě) nebo celoroční (celoroční) alergické rýmy (senná rýma) a vasomotorické rýmy.

Azelastin je antihistaminikum. Působí tak, že brání účinkům látky zvané histamin, který je produkován v lidském těle. Histamin může vyvolat svědění, kýchání, výtok z nosu a slzící oči.

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Sprej

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly pediatrických specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost azelastinu ve formě nosního spreje u dětí. Nicméně, bezpečnost a účinnost azelastin nosní nebyly stanoveny k léčbě sezónní alergické rýmy u dětí mladších 2 let věku a celoroční alergické rýmy u dětí mladších než 6 měsíců věku.

alergie

Přestože odpovídající studie o vztahu věku na účinky azelastinu ve formě nosního spreje nebyly provedeny v geriatrické populaci, byly žádné geriatrické specifické problémy byly zdokumentovány k dnešnímu dni. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že ledviny, játra nebo problémy se srdcem spojené s věkem, které mohou vyžadovat opatrnost a úpravu dávky u pacientů užívajících azelastin nosní sprej.

Pediatric

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

Geriatric

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když se tento lék, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Těhotenství

Kojení

lékové interakce

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

další interakce

Používání tento lék s žádným z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Jinými zdravotními problémy

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

dávkování

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Použijte tento lék přesně podle pokynů svého lékaře. Nepoužívejte více z nich, a nepoužívejte ji častěji než lékař nařídil. K tomu může zvýšit riziko nežádoucích účinků.

Tento lék se obvykle přichází s pacientem informační vložkou. Čtěte a pečlivě dodržujte pokyny. Zeptejte se svého lékaře, pokud máte nějaké otázky.

Tento přípravek je určen pouze pro použití v nose. Nenechte se nic z toho vám do očí nebo na ústech. Pokud se tak dostat na tyto oblasti, jej opláchněte vodou a vyhledejte lékaře ihned.

Nepoužívejte tento přípravek pro jakýkoli jiný nos problému bez předchozí konzultace se svým lékařem.

Chcete-li použít sprej

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Missed Dávka

Udržujte mimo dosah dětí.

Úložný prostor

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Uložit láhev ve svislé poloze s čerpadlem těsně uzavřený.

Lékař vás nebo vaše dítě měli zkontrolovat v pravidelných návštěv za jakýchkoliv problémů či nežádoucí účinky, které mohou být způsobeny tímto přípravkem. Pokud se vaše příznaky nezlepší během několika dnů nebo pokud se zhoršují, poraďte se se svým lékařem.

Tento lék přidá do účinky alkoholu a jiných látek tlumících CNS (léky, které činí ospalost či sníženou pozornost). Některé příklady tlumících CNS jsou antihistaminika nebo lék k léčbě senné rýmy, jiné alergie nebo nachlazení, sedativa, sedativa nebo léky na spaní, předpis léků proti bolesti nebo narkotika, lék na záchvaty, které uvolňují svaly, nebo anestetika, včetně některých zubních anestetik. Poraďte se se svým lékařem, než začnete některý z výše uvedených, když používáte tento lék.

Tento lék může způsobit, že některé lidi, aby se stal závrať, ospalost, nebo méně výstrahy než oni jsou normálně. Dokonce i když používá před spaním, může to způsobit někteří lidé cítit ospalost či sníženou pozornost na vzniku. Ujistěte se, že víte, jak budete reagovat na tento lék předtím, než budete řídit, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud jsou závratě nebo pes není v afektu.

Udržujte sprej pryč od očí, protože tento léčivý přípravek může způsobit podráždění pokožky nebo rozmazané vidění. Zavírání očí, zatímco vy používáte tento lék může pomoci udržet ji z očí.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.