Azelaová kyselina Aktuální

Terapeutické třída: proti akné Antibakteriální

Používá pro kyselinu azelaovou

Může být také použit k léčbě jiných stavů, které určí lékař.

kyselina azelaová je k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře.

Jakmile je přípravek byl schválen pro uvedení na trh pro určité využití, zkušenost může ukázat, že to je také užitečné pro jinými zdravotními problémy. I když toto použití není v označování výrobků, kyselina azelaová se používá u některých pacientů s následující zdravotní stav

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Kyseliny azelaové, následující by měl být považován

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na kyselinu azelaovou nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Studie kyseliny azelaové byly provedeny pouze u dospělých pacientů, a neexistuje žádné konkrétní informace porovnáním použití kyseliny azelaové u dětí s použití v jiných věkových skupinách.

Mnoho léků nebyly specificky zkoumána u starších lidí. Z tohoto důvodu nemusí být známo, zda fungují přesně stejným způsobem to dělají u mladších dospělých, nebo v případě, že způsobují různé vedlejší účinky nebo problémy u starších lidí. Neexistuje žádné konkrétní informace porovnáním použití kyseliny azelaové u starších lidí s použitím v jiných věkových skupinách.

Před použitím azelainová

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Řekněte lékaře nebo zdravotní sestru, pokud užíváte jakýkoli jiný předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) lék.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Při nanášení krému použijte pouze malé množství léku a naneste tenkou vrstvu na čistou, suchou kůži, která je ovlivněna akné. Je důležité, aby vetřete ho jemně, ale dobře.

Po nanesení krému azelaová, umýt ruce, aby se odstranily jakékoliv léky, které mohou zůstat na ně.

Udržujte azelainová daleko od očí, ostatní sliznice, jako jsou ústa, rty a uvnitř nosu a citlivé oblasti krku. V případě, že lék náhodně dostane do těchto oblastí, opláchněte vodou.

Chcete-li pomoci uklidit akné úplně, to je velmi důležité, abyste pomocí azelainová na plný úvazek léčby, i když vaše příznaky začnou uklidit po krátké době. Pokud přestanete užívat azelainová příliš brzy, vaše akné mohou vrátit nebo zhoršit.

Dávka kyseliny azelaové bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky kyseliny azelaové. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku kyseliny azelaové, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Pokud vaše akné nezlepší do 4 týdnů, nebo pokud se zhorší, poraďte se se svým zdravotnickým personálem. Nicméně, to může trvat déle než 4 týdny před zaznamenáte plnou zlepšení akné, i když používáte každý den lék.

Pokud kyselina azelaová způsobuje příliš mnoho zarudnutí, peeling, nebo suchosti pokožky, poraďte se se svým lékařem. To může být nutné, abyste snížit počet krát za den, abyste použili lék nebo přestat užívat léky na krátkou dobu, dokud vaše pokožka je méně podrážděná.

Pokud lékař objednal další lék, který má být použit na kůži spolu s kyselinou azelaovou, to je nejlepší je použít v různých časech. To může pomoci udržet vaši pokožku od stávat se příliš podrážděná. Také v případě, že léky se používají na nebo v blízkosti současně, nemusí pracovat správně.

Můžete i nadále používat kosmetiku (make-up), zatímco pomocí azelainová na akné. Nicméně, to je nejlepší použít pouze na bázi vody kosmetiky. Také, to je nejlepší nepoužívat kosmetiku příliš silně nebo příliš často. Mohou vaše akné horší. Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto, poraďte se se svým lékařem.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Správné použití kyseliny azelaové

Poraďte se se svým lékařem co nejdříve, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Pouze Dostupnost Rx předpis

Těhotenství kategorie B Ne prokázáno riziko pro člověka

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Bezpečnostní opatření při používání azelainová

Schválení Historie Kalendář drog na FDA

Rosacea doxycyklin, metronidazol aktuální, brimonidin aktuální, Lotemax, ivermectin aktuální, MetroGel, Finacea, Vibramycin, Oracea, ALREX, Doryx, Soolantra

Akné doxycyklin, clindamycin aktuální, erythromycin aktuální, tetracyklin aktuální, minocyklin, Accutane, tretinoin aktuální, isotretinoin, Yaz, Yasmin, Ortho Tri-cyklenu

azelaové Nežádoucí účinky kyseliny

aktuální kyselinu azelaovou