atropin, homatropin a skopolamin (oční podání) popis a obchodní značky

Oftalmické atropin, homatropin a skopolamin jsou používány k dilataci (zvětšení) zřítelnice oka. Používají se před oční vyšetření, před a po operacích oka, a k léčbě některých očních onemocnění, jako je uveitida nebo zadní synechií.

Tyto léky jsou k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře.

Kanadský Značka

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na léky v této skupině nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké jiné typy alergií, například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Kojenci a malé děti a děti s blond vlasy a modré oči může být obzvláště citliví vůči účinkům atropinu, homatropin nebo skopolamin. To může zvýšit riziko nežádoucích účinků během léčby. Děti by měly používat nižší pevnost tohoto léku.

Starší lidé jsou obzvláště citliví vůči účinkům atropinu, homatropin nebo skopolamin. To může zvýšit riziko nežádoucích účinků během léčby.

Mast, roztok

Studie o účincích v těhotenství nebyly provedeny u člověka nebo u zvířat. Nicméně, tyto léky mohou být absorbovány do těla.

Tyto léky mohou být absorbovány do těla. Atropin přechází do mateřského mléka ve velmi malém množství a může způsobit nežádoucí účinky, jako je například rychlý puls, horečku, nebo suché pokožky, u dětí kojících žen používajících oční atropin. Není známo, zda homatropin či skopolamin přechází do mateřského mléka. Ačkoli většina léků přechází do mateřského mléka v malých množstvích, mnoho z nich může být bezpečně používat při kojení. Matky, kteří používají některý z těchto léků a kteří chtějí kojit, poraďte se se svým lékařem.

alergie

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když užíváte některý z těchto léků, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Pediatric

Užívání léků v této třídě s některým z těchto léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit léky v této třídě nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Geriatric

Těhotenství

Kojení

Užívání léků v této třídě s některým z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být vyžadováno v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

lékové interakce

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

další interakce

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání léků v této třídě. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Jinými zdravotními problémy

Chcete-li použít oční roztok (oční kapky) forma tohoto léku

Chcete-li použít formulář mast tohoto léku

Použijte tento lék pouze podle pokynů. Nepoužívejte více z nich, a nepoužívejte ji častěji než lékař nařídil. K tomu může zvýšit šanci na příliš mnoho léku absorbované do těla a riziko vedlejších účinků. To je zvláště důležité, pokud je tento lék používán u kojenců a dětí, protože předávkování je u kojenců a dětí velmi nebezpečné.

Léky dávka v této třídě se bude lišit u různých pacientů. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky těchto léků. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku a vaše dávkování harmonogram je

Udržujte mimo dosah dětí.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

dávkování

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Missed Dávka

Po instalaci tento lék pro vaše oči

Tyto účinky mohou trvat několik dní poté, co přestat používat tento lék. Nicméně, poraďte se se svým lékařem, pokud budou pokračovat déle než

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Úložný prostor