Atenolol a chlorthalidon

Terapeutické třída: beta-blokátor, Kardioselektivní / thiazidy Kombinace

Používá pro atenololem a chlorthalidon

Farmakologická třída: beta-blokátor, Kardioselektivní

Chemická třída: thiazidy Související

Atenolol je beta-blokátor. Funguje tak, že ovlivňují odpověď na některých nervových impulsů v určitých částech těla, jako srdce. V důsledku toho, srdce bije pomaleji a snižuje krevní tlak. Pokud je krevní tlak snížen, je množství krve a kyslíku se zvýší na srdce.

Chlorthalidon je diuretikum (voda pilulky). To snižuje množství vody v těle tím, že zvyšuje průtok moči, což pomáhá snižovat krevní tlak.

atenolol a chlorthalidon je k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře.

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Pro atenolol a chlorthalidon, doplňuje je třeba zvážit

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na atenolol a chlorthalidon nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Před použitím atenololem a chlorthalidon

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku k účinkům atenololu a kombinací chlorthalidon u pediatrické populace. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrii specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost atenolol a kombinace chlorthalidon u starších osob. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že játra, ledviny, nebo problémy se srdcem spojené s věkem, což může vyžadovat úpravu dávkování u pacientů užívajících atenolol a chlorthalidon kombinace.

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když užíváte atenolol a chlorthalidon, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Za použití atenolol a chlorthalidon s některým z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Za použití atenolol a chlorthalidon s některým z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčba přípravkem. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání atenololem a chlorthalidon. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Kromě použití atenololu a chlorthalidon, léčba pro váš vysokého krevního tlaku může zahrnovat kontrolu váhy a změny v druhů potravin, které jíte, a to zejména potraviny s vysokým obsahem sodíku. Váš lékař vám řekne, která z nich je pro vás nejdůležitější. Měli byste se poradit se svým lékařem před změnou svého jídelníčku.

Mnoho pacientů, kteří mají vysoký krevní tlak nevšimnete žádné známky problémů. Ve skutečnosti, mnoho se může cítit normálně. Je velmi důležité, že budete mít svůj lék přesně podle pokynů, a že budete mít své schůzky se svým lékařem, i když se cítíte dobře.

Nezapomeňte, že atenolol a chlorthalidon nebude vyléčit vysoký krevní tlak, ale to pomoci kontrolovat ji. Je nutné i nadále brát jako režie, pokud plánujete snižovat krevní tlak a udržet ji dolů. Možná se budete muset vzít vysoký krevní tlak lék po celý zbytek svého života. Je-li vysoký krevní tlak není léčen, může to způsobit vážné problémy, jako je srdeční selhání, onemocnění krevních cév, cévní mozkové příhody nebo onemocnění ledvin.

Neruší nebo přestat užívat atenolol a chlorthalidon bez předchozí porady s lékařem. Lékař může chtít, abyste postupně snížit částku, kterou užíváte Před úplným zastavením. Některé podmínky mohou zhoršit, pokud je lék ukončena náhle, což může být nebezpečné.

Dávka atenolol a chlorthalidon se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky atenololem a chlorthalidon. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku atenolol a chlorthalidon, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Správné použití atenololu a chlorthalidon

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil atenolol a chlorthalidon pracuje správně a ke kontrole nežádoucích účinků.

Použití atenolol a chlorthalidon, když jste těhotná, může poškodit nenarozené dítě. Používat účinnou formu antikoncepce, aby z otěhotnění. Pokud si myslíte, že jste otěhotníte během užívání přípravku, informujte svého lékaře ihned.

atenolol a chlorthalidon může způsobit selhání srdce u některých pacientů. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte bolesti na hrudi nebo nepříjemný pocit; dilatovaný krční žíly, extrémní únava, nepravidelné dýchání; nepravidelný srdeční tep; dušnost, otoky obličeje, prstů, chodidel nebo dolní končetiny, přibývání na váze, nebo sípání.

atenolol a chlorthalidon může způsobit změny ve vašich hladiny cukru v krvi. Také, atenolol a chlorthalidon může zakrýt příznaky nízké hladiny krevního cukru, jako je například rychlý puls. Poraďte se se svým lékařem, pokud máte tyto problémy, nebo pokud si všimnete změny ve výsledcích vašich testů cukru v krvi nebo moči.

Ujistěte se, že jakýkoli lékař nebo zubař, který léčí vás ví, že používáte atenololem a chlorthalidon. Možná budete muset přestat používat atenolol a chlorthalidon několik dní před tím, než chirurgický zákrok nebo lékařské testy.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Opatření při použití atenololem a chlorthalidon

Získat naléhavou pomoc okamžitě, pokud některý z následujících příznaků předávkování nastat

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Pouze Dostupnost Rx předpis

Těhotenství kategorie D pozitivní důkaz rizika

atenolol a chlorthalidon Nežádoucí účinky

atenolol / chlorthalidon

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na FDA

WADA Class WADA antidopingové Klasifikace

Vysoký krevní tlak lisinopril amlodipin, metoprolol, hydrochlorothiazid, losartan, furosemid, atenolol, Lasix, Norvasc, Diovan, valsartan, enalapril, Toprol-XL, Benicar, Cozaar, Lopressor, Bystolic, irbesartan, vasotec, Avapro, hydrochlorothiazid / lisinopril, Dyazide , Zestril