astelin nosní sprej: použití termínu, dávkování, nežádoucí účinky

Co je Astelin?

Astelin nosní sprej zabraňuje kýchání, svědění, výtok z nosu, a další nosní příznaky alergie. Tento přípravek je určen pro sezónní alergie u dospělých a dětí, kteří jsou nejméně 2 let, a celoroční alergické reakce u dospělých a dětí již ve věku 6 měsíců starý.

Astelin mohou být také použity pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.

Postupujte podle všech pokynů na lék štítku a balení. Řekni každé ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech svých chorobách, alergie, a všechny léky, které používáte.

Důležitá informace

Astelin může poškodit vaše myšlení nebo reakcí. Buďte opatrní, pokud budete řídit nebo dělat něco, co vyžaduje, abyste byli ve střehu. Před použitím Astelin, svého lékaře, pokud pravidelně používáte jiné léky, které vás nutí ospalý (například studené nebo alergii lékařství, sedativa, omamné bolesti léky, prášky na spaní, relaxers svalů a léky pro záchvaty, deprese nebo úzkost). Mohou se přidat do ospalost způsobené Astelin.

Pití alkoholu může zvýšit některé vedlejší účinky Astelin. Zavolejte svého lékaře, pokud vaše příznaky nezlepší, nebo pokud se zhorší při používání Astelin. Přestat používat tento lék a zavolejte lékaře najednou, pokud máte rychlé nebo nerovnoměrné srdeční tep, tlak na hrudi, nebo pokud máte pocit, krátký dech.

Byste neměli používat Astelin, pokud jste alergičtí na azelastin.

Aby se ujistil, Astelin nosní sprej je pro vás bezpečné, informujte svého lékaře o všech svých chorobách.

Před přijetím tohoto léku

Není známo, zda Astelin nosní sprej se poškodit nenarozené dítě. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět.

Není známo, zda azelastin nosní přechází do mateřského mléka, nebo pokud by to mohlo ublížit ošetřovatelství dítě. Informujte svého lékaře, pokud kojíte dítě.

Použijte Astelin nosní sprej přesně podle pokynů svého lékaře. Postupujte podle všech pokynů na předpis štítku. Nepoužívejte tento přípravek ve větších či menších množstvích, nebo po dobu delší, než bylo doporučeno.

Chcete-li použít nosní sprej

Vysmrkat jemně. Držte hlavu zpříma a vložte špičku láhve do jedné nosní dírky. Stisknutí druhé nosní dírce uzavřen prstem. Nadechněte se rychle a jemně sprej lék do nosu. Pak použijte sprej do druhé nosní dírce.

Nenechte se vysmrkat alespoň pár minut po použití nosního spreje.

V případě, že sprej dostane do očí nebo úst nebo na pokožku, opláchněte vodou.

V případě, že Astelin nosní sprej nebyl používán déle než 3 dny, prime to nastříkáním až 6 spreje do vzduchu, pryč od vaší tváře, dokud se neobjeví jemná mlha.

Vyhnout se dostat Astelin nosní sprej do očí nebo úst.

Nedovolte, aby malé dítě používat Astelin bez pomoci dospělého.

Zavolejte svého lékaře, pokud vaše příznaky nezlepší, nebo pokud se zhorší.

Skladovat při pokojové teplotě ve svislé poloze, mimo dosah vlhkosti a tepla. Udržujte kryt proti prachu na trysky, když se nepoužívá. Nedovolte, aby se tento přípravek před mrazem.

Vyhoďte tento přípravek po jste použili 200 spreje, i když tam je ještě zbývá v láhvi medicíně.

Obvyklá dávka pro dospělé z Astelin nosní sprej pro alergické rýmy

0,1% spray: 1 nebo 2 spreje do každé nosní dírky dvakrát denně; 0,15% sprej: 1 nebo 2 spreje do každé nosní dírky dvakrát denně nebo 2 spreje do každé nosní dírky jednou denně; Použití: sezónní alergické rýmy; 0,15% spray: 2 spreje do každé nosní dírky dvakrát denně; Použití: celoroční alergickou rýmou

Obvyklá pediatrické dávka Astelin nosní sprej pro alergické rýmy

2 až 5 let; 0,1% spray: 1 vstřik do každé nosní dírky dvakrát denně; 6 až 11 let; 0,1% sprej a 0,15% spray: 1 vstřik do každé nosní dírky dvakrát denně; Použití: sezónní alergické rýmy; 6 měsíců až 5 let; 0,1% spray: 1 vstřik do každé nosní dírky dvakrát denně; 6 až 11 let; 0,1% sprej a 0,15% spray: 1 vstřik do každé nosní dírky dvakrát denně; Použití: celoroční alergickou rýmou

Použijte zapomenutou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte zapomenutou dávku, pokud je již téměř čas na další plánované dávce. Nepoužívejte další lék, který tvoří zapomenutou dávku.

Jak bych měl použít Astelin?

Předávkování Astelin Neočekává se, že bude nebezpečný. Vyhledejte pohotovostní lékařská attentionPoison linka pomoci při 222-1222, jestli má někdo omylem spolkl léky.

Tento lék může poškodit vaše myšlení nebo reakcí. Buďte opatrní, pokud budete řídit nebo dělat něco, co vyžaduje, abyste byli ve střehu.

Pití alkoholu s tímto lékem může způsobit nežádoucí účinky.

Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce na Astelin: úlů; obtíže s dýcháním; otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Přestat používat a zavolejte lékaře najednou, pokud máte

zhoršení alergických příznaků; nebo

příznaky infekce ucha (horečka, bolest ucha nebo plná pocit, potíže sluchu, odvodnění z ucha, úzkostlivost u dítěte).

Časté Astelin nežádoucí účinky mohou zahrnovat

ospalost, pocit únavy

horečka

neobvyklá chuť v ústech

kýchání, nosní podráždění, krvácení z nosu

bolest hlavy

Astelin informace o dávkování

symptomy nachlazení, jako je ucpaný nos, kýchání, kašel, bolest v krku

Co se stane, když vynecháte dávku?

zvracení

ušní infekce; nebo

Co se stane, když jsem předávkování?

vyrážka.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a jiní mohou nastat. Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky vládě na vládní-1088.

Co bych měl vyhnout se přitom Astelin?

Používání tohoto přípravku s jinými léky, které vás ospalost může zhoršit tento účinek. Před použitím prášek na spaní, omamné bolesti léky, svalové relaxer nebo léky na úzkost, deprese, nebo záchvaty zeptejte se svého lékaře.

Jiné léky mohou interagovat s azelastin nosní, včetně předpis a volně prodejných léků, vitamínů a rostlinných produktů. Řekni každé ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech lécích, které používáte nyní i všechny léky spustit nebo zastavit používání.

9.01.2015-03-09, 06:04:56

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Alergická rýma prednison, promethazin, Zyrtec, flutikason nosní, loratadin, Flonase, Benadryl, montelukast, cetirizin, Singulair, triamcinolon, Claritin, dexamethason, difenhydramin, methylprednisolon, Phenergan, Nasonex, fexofenadin, budesonid nosní, Allegra, Decadron, chlorfeniramin, Medrol Dosepak , azelastin nosní

Astelin nežádoucí účinky

Jaké jiné léky ovlivní Astelin?

Astelin (azelastin nosní)