aptiom: Používá, dávkování, nežádoucí účinky a varování

Co je Aptiom?

Aptiom se používat samostatně nebo s jinými léky k léčbě parciálních záchvatů u dospělých.

Aptiom mohou být také použity pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.

Postupujte podle všech pokynů na lék štítku a balení. Řekni každé ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech svých chorobách, alergie, a všechny léky, které používáte.

Důležitá informace

Byste neměli používat Aptiom, pokud jste alergičtí na eslikarbazepinem nebo oxkarbazepinu.

Aby se ujistil, Aptiom je pro vás bezpečné, svého lékaře, pokud máte

nemoc ledvin

Nemoc jater; nebo

Před přijetím tohoto léku

anamnézou nálady nebo sebevražedné myšlenky.

Někteří lidé mají myšlenky o sebevraždě přičemž antikonvulzívum. Váš lékař bude muset zkontrolovat váš pokrok v pravidelných návštěvách, zatímco užíváte Aptiom. Rodinou nebo ošetřovatelé by měl být rovněž upozornit na změny ve vaší náladě nebo příznaky.

Nezačínejte nebo přestat užívat Aptiom během těhotenství bez porady s lékařem. Záchvat během těhotenství může poškodit matku i dítě. Informujte svého lékaře ihned, pokud otěhotníte během léčby eslikarbazepin pro záchvatů.

Pokud jste těhotná, může být vaše jméno na seznam registru těhotenství. To je sledovat výsledek těhotenství a zhodnotit žádný vliv eslicarbazepini na dítě.

Aptiom mohou antikoncepční pilulky méně efektivní. Poraďte se se svým lékařem o používání nehormonální antikoncepci (kondom, membrána s spermicide) k zabránění početí přičemž Aptiom.

Eslikarbazepin může dostat do mateřského mléka a mohou ublížit ošetřovatelství dítě. Měli byste neměla kojit při užívání tohoto léku.

Nedávejte Aptiom osobám mladším 18 let.

Aptiom se obvykle podává jednou za den. Postupujte podle všech pokynů na předpis štítku. Lékař může občas změnit své dávky, aby se ujistil, dostanete nejlepší výsledky. Neužívejte tento lék ve větších či menších množstvích, nebo po dobu delší, než bylo doporučeno.

Můžete tento lék užívat s jídlem nebo bez něj. Tableta Aptiom může být drcené nebo polykat celé.

Aptiom může způsobit neobvyklé výsledky s určitými lékařské testy. Informujte každého lékaře, který Vás léčí, že používáte eslikarbazepin.

Nepřestávejte užívat tento lék náhle, i když se cítíte dobře. Zastavení náhle může způsobit zvýšené záchvaty. Postupujte podle pokynů svého lékaře o zužuje svou dávku.

Ukládat Aptiom při pokojové teplotě mimo dosah vlhkosti a tepla.

Vezměte si vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte zapomenutou dávku, pokud je již téměř čas na další plánované dávce. Neužívejte další lék, který tvoří zapomenutou dávku.

Aptiom může poškodit vaše myšlení nebo reakcí. Vyhnout se řízení nebo obsluze strojů, dokud nebudete vědět, jak tento lék vám bude mít vliv.

Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte některý z těchto příznaků alergickou reakci na Aptiom: úlů; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Aptiom může vést ke snížení sodíku v těle nebezpečně nízké úrovni, což může způsobit život ohrožující nerovnováhu elektrolytů. Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte nevolnost, nedostatek energie, zmatenost, únava, podrážděnost, těžká slabost, bolesti svalů, nebo zvýšené záchvaty.

Zpráva o jakékoliv nové nebo zhoršení příznaků se svým lékařem, například: nálady nebo změny chování, úzkost, záchvaty paniky, poruchy spánku, nebo pokud máte pocit, impulzivní, podrážděný, rozčilený, nepřátelské, agresivní, neklidná, hyperaktivní (psychicky nebo fyzicky), více depresi nebo máte myšlenky o sebevraždu nebo poškozuje sami.

Jak bych měl vzít Aptiom?

Také volat svého lékaře najednou, pokud máte

silná závrať nebo ospalost, změny vidění, myšlení problémy, potíže s chůzí nebo koordinací

bolestivé vředy v ústech nebo vřídky kolem očí

problémy s játry – nevolnost, bolest v horní části břicha, svědění, únavu, ztrátu chuti k jídlu, tmavá moč, jílové zbarvená stolice, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí)

známky zánětu v těle – zduřelé uzliny, chřipkové příznaky, snadné tvorbě modřin nebo krvácení, těžká brnění nebo necitlivost, svalová slabost, bolest na hrudi, nové nebo zhoršující se kašel s horečkou, potíže s dýcháním; nebo

závažná kožní reakce – horečka, bolest v krku, otok obličeje nebo jazyka, pálení očí, bolest kůže, po němž následuje červené nebo fialové kožní vyrážka, že pomazánky (zejména v obličeji nebo horní části těla) a způsobující puchýře a olupování.

Časté Aptiom nežádoucí účinky mohou zahrnovat

cítit se unaveně

závrať, ospalost, bolest hlavy

nevolnost, zvracení

problémy s koordinací, pocit nejistá; nebo

dvojí vidění.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a jiní mohou nastat. Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky vládě na vládní-1088.

Co se stane, když vynecháte dávku?

Co se stane, když jsem předávkování?

Obvyklá dávka pro dospělé z Aptiom pro Křeče

Počáteční dávka: 400 mg perorálně jednou denně po dobu jednoho týdne, pak se zvýší na 800 mg perorálně jednou denně; Udržovací dávka: 800 mg orálně jednou denně a někteří pacienti mohou mít prospěch z udržovací dávkou 1200 mg perorálně jednou denně (ačkoli 1200 mg dávka je spojena s zvýšeného výskytu nežádoucích účinků); Maximální dávka: 1200 mg orálně denně; Komentáře; by měla být zahájena pouze maximální dávka 1200 mg denně poté, co pacient toleruje 800 mg denně po dobu nejméně jednoho týdne. U některých pacientů může být léčba zahájena dávkou 800 mg jednou denně, pokud je potřeba dodatečného snížení záchvatů nepřeváží zvýšené riziko nežádoucích účinků .; Schválená indikace: Jako doplňková léčba parciálními záchvaty

Co bych měl vyhnout?

Informujte svého lékaře o všech lécích, které používáte, a ty, které spustit nebo přestat používat během léčby Aptiom, zvláště

všechny ostatní záchvatu léky, které používáte

omeprazol; nebo

Aptiom nežádoucí účinky

rosuvastatin (Crestor) nebo simvastatin (Zocor).

Tento seznam není úplný. Jiné léky mohou interagovat s eslikarbazepinem, včetně lékařský předpis a Over-the-counter léky, vitamíny a bylinné produkty. Ne všechny možné interakce jsou uvedeny v tomto průvodci léky.

1.02.2015-10-08, 09:17:23.

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na vládu

Záchvaty diazepam, Valium, Topamax, Keppra, topiramát, levetiracetam, Dilantin, fenytoin, fenobarbital, Trileptal, primidon, oxkarbazepin, Vimpat, valproová kyselina, zonisamid, pyridoxin, Zonegran, Depakene, Mysoline, Vitamin B6, lacosamid, Trokendi XR, ethosuximide, Diastat

dávkování informací

Jaké jiné léky ovlivní Aptiom?

Aptiom (eslikarbazepin)