Anýz

Společné názvy: Anýz je také známý jako anýz, kmín a sladkou.

Účinnost, bezpečnost klientů

Oo … Etno nebo jiný doklad o účinnosti.

hodnocení bezpečnosti

Anýz je jednoletá bylina, která roste 0,3 až 0,6 m a se pěstuje hojně na celém světě. Květy jsou žluté, složené okolíky a její listy jsou ve tvaru peří. Nazelenalý-hnědé, rýhované semena se používají pro potraviny nebo léčiva. Oni jsou sklizeny, když jsou zralé na podzim. Anýz má anetholu vůní a sladkou “lékořice-like” aromatickou chuť, která vedla k tradičním použití anýzu olejů v lékořice cukroví.

Anise má za sebou historii použití jako koření a vůní. To bylo kultivované v Egyptě po dobu nejméně 4000 let. Nahrávky jeho diuretické využití a léčbě zažívacích potíží a bolestí zubů jsou vidět v lékařských textů z této éry. Ve starověké řecké historie, spisy vysvětlí, jak anýzu pomáhá dýchání, ulevuje od bolesti, provokuje moči a zmírňuje žízeň. Tento olej byl použit komerčně od roku 1800. Vůně se používá v potravinářských, mýdla, krémy, a parfémy. Anise často se přidává do lékořice cukroví nebo používat jako “lékořice” s příchutí náhrada. Je to voňavá složkou Anisette likéru. Anýz je široce používán jako příchuť do všech kategorií potravin včetně alkoholu, likérů, mléčných výrobků, želatiny, pudinky, masa a cukrovinek. Je prodáván jako koření, a semena se používají jako osvěžovač dechu. Esenciální olej se používá v lékařství, stejně jako v parfémů, mýdel, a sáčky.

Anýz je známá jako lék proti nadýmání a vykašlávání. Jeho schopnost snižovat nadýmání a usadit se trávicí trakt ještě dnes používán, a to zejména v pediatrii. Ve vysokých dávkách, se používá jako proti křečím a antiseptické a pro léčbu kašle, astma a bronchitidu. Výzkum odhaluje žádné klinické údaje týkající se používání anýzu jako expektorans nebo jako antimikrobiální.

Olej anýzu byl použit k léčbě vši, svrab, a lupénka.

Nebyly nalezeny žádné nové klinické studie, které by průvodcovské využití anýzu. Nicméně, Typické použití v dyspepsie od 0,5 do 3 g osiva nebo 0,1 až 0,3 ml esenciálního oleje.

dosud nebyly identifikovány kontraindikace.

Anýz je údajný abortifacient. Nadměrné užívání se nedoporučuje v těhotenství.

Žádný dobře zdokumentovány.

Anise mohou způsobit alergické reakce kůže, dýchacích cest, a gastrointestinální trakt.

? Požití oleje může vést k plicní edém, zvracení a záchvaty.

Reference