Antihistaminikum, kapky, a analgetické kombinace Oral

Používá pro tento lék užívá

V listopadu 2000, Food and Drug Administration (FDA) vydal varování veřejného zdraví týkající se fenylpropanolamin (PPA) vzhledem k riziku hemoragické cévní mozkové příhody. FDA, podpořena výsledky výzkumného programu, požaduje, aby výrobci dobrovolně ukončit marketingové produkty, které obsahují PPA a že spotřebitelé pracují s jejich poskytovateli zdravotní péče pro výběr alternativních výrobků.

Antihistaminika, decongescens a analgetické kombinace jsou přijímána ústy ke zmírnění kýchání, výtok z nosu, vedlejších dutin nosních a překrvení nosní sliznice (ucpaný nos), horečka, bolesti hlavy a bolesti a bolesti z nachlazení, chřipky a senné rýmy. Tyto kombinace neobsahují žádné látky, aby byl zmírněn kašle.

Antihistaminika se používají ke zmírnění nebo prevenci příznaků senné rýmy a dalších typů alergie. Mohou také pomoci zmírnit některé příznaky nachlazení, jako je kýchání a rýma. Jejich práce tím, že brání účinkům látky zvané histamin, který je produkován v lidském těle. Antihistaminika obsažené v těchto kombinacích jsou

bromfeniramin, chlorfeniramin, dexbromfeniramin, difenhydramin, feniramin, fenyltoloxamin, pyrilamin, a triprolidin.

Látky snižující překrvení, jako je fenylefrin a pseudoefedrin, vytvářejí zúžení krevních cév. To vede k zúčtování ucpání nosu, ale může také způsobit zvýšení krevního tlaku u pacientů, kteří mají vysoký krevní tlak.

Analgetika, jako je například acetaminofen a salicyláty (např. Aspirin, salicylát sodný), se používají v těchto kombinovaných léků pomoci zmírnit horečku, bolesti hlavy, bolesti a bolesti.

Některé z těchto léků jsou k dispozici bez lékařského předpisu. Lékař však může mít speciální instrukce o správném dávkování těchto léků pro váš zdravotní stav.

Předtím, než tento přípravek používat

Nedávají žádnou over-the-counter (OTC) proti kašli a nachlazení lék na dítě nebo dítě do 4 let věku. Použití těchto léků u velmi malých dětí může způsobit závažné nebo potenciálně život ohrožující nežádoucí účinky.

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na léky v této skupině nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké jiné typy alergií, například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Velmi malé děti jsou obvykle citlivější k účinkům tohoto léku. Zvýšení krevního tlaku, noční můry, neobvyklé vzrušení, nervozita, neklid, podrážděnost nebo mohou být pravděpodobnější u dětí. Také duševní změny mohou být pravděpodobnější u malých dětí užívajících tyto kombinace léků.

Nedávají žádnou over-the-counter (OTC) proti kašli a nachlazení lék na dítě nebo dítě do 4 let věku. Použití těchto léků u velmi malých dětí může způsobit závažné nebo potenciálně život ohrožující nežádoucí účinky.

Před tím, než některý z těchto kombinovaných léků na dítě, podívejte se na štítek na obalu velmi opatrně. Některé z těchto léků jsou příliš silné pro použití u dětí. Pokud si nejste jisti, zda určitý výrobek může být podáván dítěti, nebo pokud máte jakékoliv dotazy týkající se částky, které by zajistily, poraďte se se svým zdravotnickým personálem.

Nedávají aspirin nebo jiné salicyláty na dítě nebo teenager s horečkou nebo jinými příznaky virové infekce, zvláště chřipka nebo plané neštovice, aniž by nejprve diskutovat o jejich použití se svým dětským lékařem. To je velmi důležité, protože salicyláty může způsobit vážnou nemoc zvanou Reyeův syndrom u dětí a dospívajících s horečkou způsobené virovou infekcí, zvláště chřipka nebo plané neštovice. Také, děti mohou být více citlivé na aspirin nebo jiné salicyláty obsažené v některých z těchto léků, a to zejména v případě, že mají zvýšenou teplotu, nebo ztratili velké množství tělesné tekutiny, protože zvracení, průjem nebo pocení.

Staří lidé jsou obvykle citlivější k účinkům tohoto léku. Zmatenost, obtížné nebo bolestivé močení, závratě, ospalost, pocit na omdlení, nebo sucho v ústech, nosu nebo krku, může být pravděpodobnější u starších pacientů. Také noční můry nebo neobvyklé vzrušení, nervozita, neklid, podrážděnost nebo mohou být pravděpodobnější u starších pacientů.

Příležitostné užívání antihistaminik, decongescens a analgetické kombinace není pravděpodobné, že způsobí problémy v plodu nebo novorozence. Nicméně, pokud jsou tyto léky používané při vyšších dávkách a / nebo po dlouhou dobu, možnost, že by mohlo dojít k problémům se může zvýšit. Pro jednotlivé složky těchto kombinací, platí následující

Pravidelné užívání salicylátů pozdě v těhotenství může způsobit nežádoucí účinky na srdce nebo krevního průtoku u plodu nebo novorozence. Použití salicylátů během posledních 2 týdnech těhotenství, může způsobit problémy s krvácením v plodu před nebo během porodu, nebo v novorozence. Také příliš mnoho použití salicylátů během posledních 3 měsíců těhotenství může zvýšit délku těhotenství, prodloužit práci, způsobit další problémy při porodu, nebo způsobit vážné krvácení u matky před, v průběhu, nebo po porodu. Neužívejte aspirin v posledních 3 měsících těhotenství, pokud nebylo nařízeno lékařem.

Pokud jste kojení šance, že by mohly nastat problémy, závisí na složkách kombinace. Pro jednotlivé složky těchto kombinací, platí následující

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když užíváte některý z těchto léků, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Užívání léků v této třídě s některým z těchto léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit léky v této třídě nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Užívání léků v této třídě s některým z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být vyžadováno v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Užívání léků v této třídě s některou z těchto vlastností se obvykle nedoporučuje, ale může být nevyhnutelná v některých případech. Pokud jsou používány společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat svůj lék, nebo vám speciální instrukce o používání potravin, alkoholu nebo tabáku.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání léků v této třídě. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Take tento lék pouze podle pokynů. Neužívejte více z nich, a neberte to častěji, než je doporučeno na etiketě, pokud to není jinak svého lékaře. K tomu může zvýšit riziko nežádoucích účinků.

Pokud se tento přípravek dráždí žaludek, můžete si vzít s jídlem nebo sklenicí vody nebo mléka, zmenšit dráždění.

Správné užívání tohoto léku

U pacientů, kteří užívají formu s prodlouženým uvolňováním tohoto léku

Pokud kombinace lék obsahující aspirin má silný octový jako zápach, nepoužívejte ho. To znamená, že zápach je lék poškodí. Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto, poraďte se se svým lékárníkem.

Léky dávka v této třídě se bude lišit u různých pacientů. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky těchto léků. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pro nachlazení a bolesti sinus a dopravní zácpy

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Udržujte mimo dosah dětí.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Bezpečnostní opatření při užívání tohoto léku

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Předtím, než máte nějaké kožní testy alergie, informujte lékaře na starosti, že jste tento lék. Výsledky testu mohou být ovlivněny antihistaminika v tomto přípravku.

Poraďte se se svým lékařem, pokud vaše příznaky nezlepší nebo se stanou horší, nebo pokud máte vysokou horečku.

Antihistaminikum v tomto přípravku se přidá do účinky alkoholu a jiných centrálního nervového systému (CNS), (léky, které zpomalují nervový systém a způsobují ospalost). Některé příklady tlumících CNS jsou jiné antihistaminika nebo lék na sennou rýmu, jiné alergie nebo nachlazení, sedativa, sedativa nebo léky na spaní; předpis bolest lék nebo narkotika, barbituráty, lék na záchvaty, které uvolňují svaly, nebo anestetika, včetně některých zubních anestetik , Poraďte se se svým lékařem, než začnete některý z výše uvedených, zatímco vy se užívání tohoto přípravku.

Také může být pravděpodobnější, pokud budete pít alkoholické nápoje během léčby léky, které obsahují aspirin žaludeční potíže. Kromě toho pití velkého množství alkoholických nápojů během léčby léky, které obsahují paracetamol může způsobit poškození jater.

Antihistaminikum v tomto léčivém přípravku může způsobit, že některé lidi, aby se stal ospalost, závratě, nebo méně výstrahy než oni jsou normálně. Ujistěte se, že víte, jak budete reagovat na tento lék předtím, než budete řídit, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud jsou závratě nebo nejsou ve střehu.

Decongescens v tomto léčivém přípravku může způsobit, že některé lidi, aby se stal nervózní nebo neklid, nebo mají problémy se spánkem. Pokud máte potíže se spánkem, užít poslední dávku tohoto léku za každý den několik hodin před spaním. Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto, poraďte se se svým lékařem.

Také tento lék může přidat do stimulant CNS a dalším dopadům dietních pomůcek. Nepoužívejte léky pro výživu nebo chuť k jídlu kontrolu při užívání tohoto léku, pokud jste zkontrolovat s lékařem.

Před tím, než jakékoliv operaci (včetně zubní ordinace) nebo akutní léčbě, informujte lékaře nebo stomatologa v poplatku, který tento lék.

Antihistaminika může způsobit sucho v ústech, nosu a krku. Pro dočasnou úlevu od sucho v ústech, použití bez cukru bonbóny nebo žvýkačky, tavit kousky ledu v ústech, nebo použít slin náhražku. Nicméně, pokud vaše ústa i nadále cítit v suchu po dobu delší než 2 týdny, poraďte se se svým zubním lékařem. Pokračující suchost v ústech může zvýšit riziko zubního onemocnění, včetně zubní kaz, onemocnění dásní a plísním.

Zkontrolujte označení všech over-the-counter (OTC), nepředepsání a léků na předpis se nyní berou. Pokud některý obsahují paracetamol nebo aspirin nebo jiné salicyláty, včetně diflunisalu nebo bismutu subsalicylát (např Pepto-Bismol), být obzvláště opatrní. Tento kombinovaný přípravek obsahuje acetaminofenu a / nebo salicylát. Z tohoto důvodu, přičemž jej přičemž jakýkoliv jiný lék, který obsahuje tyto léky mohou vést k předávkování. Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto, poraďte se se svým zdravotnickým personálem.

U pacientů, kteří užívají lék obsahující aspirin

U diabetických pacientů, kteří užívají lék s obsahem salicylátu, může dojít k falešné výsledky testů cukru v moči

Menší dávky nebo příležitostné použití obvykle neovlivní testů cukru v moči. Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto, poraďte se se svým zdravotnickým pracovníkem, a to zejména, pokud váš diabetes není dobře řízena.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Ačkoli závažné vedlejší účinky se vyskytují vzácně, pokud je tento lék brát, jak je doporučeno, mohou být s větší pravděpodobností dojít, jestliže: se užil lék, se užívá ve velkých dávkách, nebo je považována za dlouhou dobu.

Získat naléhavou pomoc okamžitě, pokud některý z následujících příznaků předávkování nastat

Příznaky závažné paracetamol předávkování se nemusí objevit, dokud nebude přijato 2 až 4 dny po předávkování, ale léčba, aby se zabránilo poškození jater nebo úmrtí musí být zahájena do 24 hodin nebo méně po předávkování je přijata.

Poraďte se se svým lékařem co nejdříve, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Ne všechny z výše uvedených nežádoucích účinků byly hlášeny pro každou z těchto léků, ale byly hlášeny pro alespoň jeden z nich. Tam jsou některé podobnosti mezi těmito kombinací léků, tak mnoho z výše uvedených nežádoucích účinků se mohou vyskytnout některý z těchto léků.

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.