anatomie srdce

Vaše srdce je umístěn pod hrudním košem ve středu hrudníku mezi pravé a levé plíce. Jeho svalnaté zdi porazit, nebo smlouva, pumpuje krev do všech částí těla.

Velikost vašeho srdce může lišit v závislosti na věku, velikosti a stav vašeho srdce. Normální, zdravý, dospělých srdce obvykle je velikost průměrného dospělého sevřenou pěstí. Některé nemoci může dojít k poruchám srdečního zvětšení.

Níže je obrázek z vnějšku normální, zdravé, lidské srdce.

Vnějšku srdce

Na obrázku B, srdce je sval v dolní polovině obrazu. Srdce má čtyři komory. horní komory srdeční, pravé a levé síně (AY-tree-uh), jsou uvedeny v purpuru. dolní komory srdeční, vpravo a vlevo komory (Ven-triḥ-kuls), jsou uvedeny v červené barvě.

Interiér srdce

Některé z hlavních krevních cév (tepny a žíly), které tvoří oběhový systém jsou připojeny přímo do srdce.

Ve výše uvedeném obrázku B, nadřazený a dolní dutá žíla jsou zobrazena modře na levé straně srdečního svalu, jak se díváte na obrázek. Tyto žíly jsou největší žíly v těle.

Po orgány vašeho těla a tkáně použili kyslík v krvi, duté cavae nést krev kyslík-chudé zpět do pravé síně svého srdce.

Horní duté žíly nese krev kyslík-chudé z horních částech těla, včetně hlavy, hrudníku, ramen a krku. Dolní duté žíly nese krev kyslík-chudé ze spodních částech těla.

Krev kyslík chudé z duté cavae proudí do pravé síně svého srdce a pak se do pravé komory. Z pravé komory, krev je čerpána přes plicní (pull-mun-ary) tepen (zobrazena modře ve středu obrázku B) do plic.

Poté, co v plicích, krev prochází mnoha malých, tenkých krevních cév zvané kapiláry. Tam, krev zvedne více kyslíku a převody oxid uhličitý do plic o proces nazývá výměnu plynů. Chcete-li se dozvědět více o výměnu plynů, přejděte na zdravotní témata Jak funkce plic článek.

Krev bohatá na kyslík přechází z plic zpět do svého srdce přes plicní žíly (zobrazeny červeně na levé straně pravé síně na obrázku B).

Kyslík bohatý krev z plic prochází plicních žil (viz červené na pravé straně levé síně na obrázku B výše). Krev vstupuje do levé síně a je čerpána do levé komory.

Z levé komory, krev bohatá na kyslík je čerpána do zbytku těla aortou. Aorta je hlavní tepna, která nese okysličenou krev do těla.

Stejně jako všechny vaše orgánů, vaše srdce potřebuje okysličenou krev. Jako krev je čerpána z levé komory vašeho srdce, některé z nich teče do věnčitých tepen (zobrazeno v červené barvě na obrázku B).

Vaše věnčité tepny jsou umístěny na povrchu svého srdce na začátku aorty. Nesou okysličenou krev do všech částí vašeho srdce.

Níže je obrázek z vnitřku normální, zdravé, lidské srdce.

Obrázek B ukazuje vnitřek vašeho srdce a jak je to rozděleno do čtyř komor. Dvě horní komory vašeho srdce se nazývají atria. Dostávají a sbírat krev.

Tyto dva dolní komory vašeho srdce se nazývají komor. Komor pumpovat krev ze svého srdce do jiných částí těla.

Vnitřní stěny tkáně rozděluje pravé a levé strany vašeho srdce. Tato stěna se nazývá septum.

Oblast septa, která rozděluje atria se nazývá fibrilace nebo interatriálního septa. Oblast septa, které odděluje obě komory se nazývá komorová nebo interventricular septa.

Obrázek B ukazuje svém srdci se čtyřmi ventily. proti směru hodinových ručiček na obrázku, ventily zahrnují aortální (ay-OR-tik) ventil, trikuspidální (tri-klít-PID) ventilu, plicní ventilu a mitrální (MI-TRUL) ventilu.

Šipky na obrázku B ukazují směr, kterým protéká krev svého srdce. Světle modrá šipka ukazuje, že krev vstupuje do pravé síně svého srdce od nadřízeného a dolní dutá žíla.

Z pravé síně, krev je čerpána do pravé komory. Z pravé komory, krev je čerpána do plic přes plicní tepny.

Světle červená šipka ukazuje okysličenou krev přicházející z plic přes plicní žíly do levé síně vašeho srdce. Z levé síně, krev je čerpána do levé komory. Levá komora pumpuje krev do celého těla přes aortu.

Pro srdce pracovat dobře, vaše krev musí proudit pouze v jednom směru. ventily vašeho srdce, aby to bylo možné. Oba komor vašeho srdce mají “in” (vstupní) ventil z atria a “out” (výstup) ventilu, což vede k tepnách.

Zdravé ventily otevírají a zavírají v přesném koordinaci s pumpováním síní vašeho srdce a komor. Každý ventil má sadu klapek tzv letáků či hrbolky, že pečeť nebo otevření ventilu. To umožňuje krev projít komor a do tepny bez zálohování nebo tekoucí dozadu.