anální bolest, když k lékaři

Anal bolest – bolest a kolem řitního otvoru nebo konečníku (perianální krajiny) – je běžná stížnost. Ačkoli většina příčin anální bolesti jsou benigní, bolest sama o sobě může být závažné, protože mnoho nervových zakončení v perianální oblasti.

Mnoho podmínek, které způsobují anální bolest může také způsobit krvácení z konečníku, což je obvykle děsivější než vážná.

Významné množství krvácení z konečníku nebo krvácení, které se nezastaví, a to zejména, pokud je doprovází závratě, závratě nebo pocit na omdlení; Anal bolest, která se dostane mnohem horší, pomazánky nebo je doprovázena horečka, zimnice nebo anální výboje

Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc

Příčiny análního bolesti obvykle lze snadno diagnostikovat. Anální bolest obvykle lze léčit s více než-the-counter léky proti bolesti a vodních vsákne horké (sedací koupele).

Naplánovat návštěvu lékaře

Už vás někdo jet do neodkladné péče nebo na pohotovost, pokud se vyvine

Self-care

Domluvit schůzku s lékařem, pokud vaše bolest trvá déle než několik dní a opravné prostředky pro péči o sebe nepomáhají.

Hemoroidu, která se vyvíjí rychle nebo je obzvláště bolestivé může vytvořily krevní sraženiny uvnitř (thrombosed). Vyjmutí sraženiny během prvních 48 hodin se často dává největší úlevu, takže požádat o včasné schůzku se svým lékařem. Krevní sraženina z Thrombosed hemoroidy, i když bolestivé, nemůže uniknout a cestování, tak to nezpůsobí žádné z komplikací – jako je mrtvice – spojený s krevní sraženiny, které jsou v jiných částech těla.

Viz svého lékaře o krvácení z konečníku, zvláště pokud jste starší než 40 let, vyloučit vzácná, ale závažná, podmínky, jako je rakovina tlustého střeva.

V závislosti na příčině anální bolesti, existuje několik opatření, které můžete vyzkoušet doma získat úlevu. Obsahují

navštivte svého lékaře

Jíst více ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků, cvičení denně, a užívají přípravky na změkčení stolice, v případě potřeby, s cílem usnadnit pohyb střev, snižují namáhání a zmírnit bolest,. Sedět ve vaně plné horké vody do boků – známý jako sedací koupel – několikrát denně, aby zmírnit bolest hemoroidy, anální trhlinami nebo rektální svalové křeče;. Použití over-the-counter hemeroidy krém na hemeroidy nebo hydrokortison krém pro anální trhlinami;. Vezmeme-over-the-counter lék proti bolesti, jako je paracetamol ( Tylenol, ostatní), aspirin nebo ibuprofen (Advil, Motrin IB, ostatní).