amlodipinu a benazeprilu (orální cestou) bezpečnostní opatření

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje správně. Krevní testy mohou být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Užívání tohoto léku během těhotenství může poškodit nenarozené dítě. Používat účinnou formu antikoncepce, aby z otěhotnění. Pokud si myslíte, že jste otěhotníte při užívání tohoto léku, informujte svého lékaře ihned.

Tento lék může způsobit vážné alergické reakce, včetně anafylaxe. Anafylaktická reakce mohou být život ohrožující a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte vyrážku, svědění, chrapot, potíže s dýcháním, potíže s polykáním, nebo jakékoliv otoky rukou, obličeje, rtů, jazyka nebo krku, zatímco vy se tento přípravek používat.

Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte silnou bolest břicha (s nebo bez nevolnost nebo zvracení). To by mohlo být příznakem střevní angioedém.

Tento lék může vyvolat anginu pectoris (bolest na hrudi) nebo srdeční infarkt u některých pacientů se závažným srdečním onemocněním nebo krevních cév. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte bolesti na hrudi nebo nepříjemný pocit, rychlý nebo nepravidelný srdeční tep, nevolnost nebo zvracení, bolest nebo nepohodlí v náručí, čelisti, zad nebo krku, dušnost, nebo pocení.

Závratě, točení hlavy nebo mdloby, zvláště když se dostanete až náhle z lehu nebo sedu nebo pokud jste užíval močopudné (voda pilulky). Ujistěte se, že víte, jak budete reagovat na tento lék předtím, než budete řídit, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud jsou závrať. Pokud máte pocit závratě, lehněte si tak vy ne slabý. Pak sedět na pár okamžiků předtím, než stojí, aby se zabránilo závratě návratu. Pokud jste omdlít, volejte ihned svého lékaře.

Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud se stanete nemocný při užívání tohoto léku, a to zejména s těžkou nevolnost, zvracení, nebo průjmu, který se nezastaví. Tyto podmínky mohou způsobit ztrátu příliš mnoho vody a vést k nízkému krevnímu tlaku. Můžete také ztrácet vodu pocením, takže pít hodně vody během cvičení nebo v horkém počasí.

jaterní problémy mohou nastat při používání tohoto léku. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte více než jeden z těchto příznaků: bolest břicha nebo citlivost, hliněné zbarvená stolice, tmavá moč, snížení chuti k jídlu, horečka, bolest hlavy, svědění, ztráta chuti k jídlu, nevolnost a zvracení, kožní vyrážka, otok chodidel nebo dolních končetin, neobvyklá únava nebo slabost, nebo žluté oči nebo kůže.

Promluvte si se svým lékařem dříve, než budete používat doplňky nebo náhražky soli, které obsahují draslík.

Před tím, než jakýkoli typ operace (včetně zubní ordinace) nebo pohotovostní ošetření, informujte lékaře nebo zubaře, na starosti, že jste tento lék.

Tento lék může být méně účinný u černochů. Černé pacienti mají také zvýšené riziko otoky rukou, paží, obličeje, úst nebo krku.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje zejména předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]), léky na kontrolu chuti k jídlu, astma, nachlazení, kašel, senná rýma, nebo problémy s dutinami a bylinných nebo vitaminové doplňky.