alkohol a zneužívání návykových látek v PTSD – přehled témat

Poté, co jste prošel traumatické události, můžete být v pokušení použít alkohol nebo drogy jako způsob, jak se vypořádat. Někteří lidé s posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD) se snaží řešit jejich příznaky tímto způsobem.

Podle zákona o cenově dostupnou péči, mnohé zdravotní pojistné plány zahrnují preventivní služby duševního zdraví, včetně screeningových testů na deprese a zneužívání alkoholu, a to bez nákladů na vás. Další informace.

Zdravotní pojištění Center

Užívání alkoholu nebo drog může vést ke zneužívání návykových látek. To je, když alkohol nebo drogy způsobit problémy ve vašem životě. Zneužívání návykových látek může poškodit vaše vztahy s přáteli a členy rodiny, a to může způsobit problémy při práci. To také může vést k vážným zdravotním problémům.

Pokud používáte alkohol nebo drogy, může se stát závislými. To znamená, že nelze ukončit, nebo máte abstinenční příznaky při pokusu o ukončení. Odstoupení může způsobit pocit nevolnosti nebo vratká. Také, když se stanete závislí, budete muset používat více alkohol nebo drogy získat stejný efekt.

Ne každý s PTSD má problém s pitím nebo užívání drog, ale s PTSD je velmi pravděpodobné, že problém bude vyvíjet. 1 Možná nevíte, jestli pití nebo užívání drog je pro vás problém. Může se stát, velmi pomalu, takže si toho nevšiml, nebo to může být součástí jiné činnosti a není zřejmé. Například můžete strávit sobotu sledování fotbalu a pít se svými přáteli. Nesmíte vidět, že alkohol je pro vás důležitější než fotbal.

Pití nebo užívání drog je problém, pokud to způsobí své chování změnit nebo změní, jak budete používat alkohol nebo drogy. Take tento test, nebo odpovědi na níže uvedené prohlášení, aby zjistili, zda máte problém s drogami nebo alkoholem.