alergie na hmyzí bodnutí – přehled témat

alergie Trends

Když jste bodal hmyzu, jedy a jiné toxiny zadejte své kůži. Je normální mít nějaký otok, zarudnutí, bolest a svědění kolem bodnutí. Ale můžete mít alergickou reakci, pokud váš imunitní systém reaguje velmi silně na alergeny v bodnutí.

Pro mnoho lidí, léčba alergie je reaktivní. Získáte plněná nahoru, vaše oči vodou, a pak jdete do lékárničky pro úlevu. Ale mnozí lékaři říkají, že máme to na špatnou cestu kolem. Namísto toho bychom měli brát lék, než budeme mít příznaky. Nazvěme to alergie předzpracování; “Vždy jsme říct lidem začít brát léky před začátkem sezóny alergie,” říká Jonathan A. Bernstein MD, alergie a profesor klinické medicíny na University of Cincinnati. “Lidé…

Alergická reakce dochází, když váš imunitní systém reaguje velmi silně na alergeny v bodnutí.

Několik druhů bodavého hmyzu způsobují nejvíce alergické reakce. Oni jsou

Mezi příznaky alergické reakce může pohybovat v rozmezí od mírné až těžké.

Mírné reakce mohou způsobit

Velké lokální reakce může způsobit stejné symptomy jako mírné reakce, a navíc

Velké lokální reakce může trvat až 10 dní odejít. 1

Závažné reakce může způsobit

Lékař může provést fyzickou zkoušku a požádat vás otázky týkající se vašich příznaků a minulé zdraví. On nebo ona může také chtít, abyste měli alergie testy poté, co lepší z alergické reakce. Testy alergie, jako je například kožních testů a krevní testy, vám pomůže zjistit, jaké druhy bodnutí hmyzem jste nejvíce alergičtí na.

včely; vosy; Hornets; Žluté bundy; Mravenci.

Zarudnutí, bolest a otok kolem bodnutí; Svědění po bodnutí nebo kdekoli na těle.

Zarudnutí a otok, který ovlivňuje celou ruku, nohu, nebo velkou část svého těla; Otok, který se postupně zvyšuje až na 48 hodin.

Kopřivka; Otok jazyka, krku nebo jiných částí těla; Nevolnost, zvracení, průjem nebo; Anafylaxe, což je závažná, život ohrožující reakce, která vyžaduje urgentní léčbu. To způsobí zmatek, potíže s dýcháním a další symptomy.

V případě závažné reakce, jako je například zmatenost a bezproblémový dýchat; Zavolejte svého lékaře; Máte-li adrenalin, dejte si šanci. Pak jdi na pohotovost.