alendronát a cholekalciferol (orální cestou) popis a obchodní značky

Alendronát a kombinace cholekalciferol se používá k léčbě osteoporózy (řídnutí kostí) u žen po menopauze. Tento přípravek může být také použita pro zvýšení kostní hmoty u mužů, kteří mají osteoporózu.

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Použití alendronátu a cholekalciferolu kombinace není indikován u dětí.

Tableta

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost alendronátu a cholekalciferolu kombinace u starších osob.

alergie

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

Pediatric

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Řekněte lékaře nebo zdravotní sestru, pokud užíváte jakýkoli jiný předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) lék.

Geriatric

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Těhotenství

Kojení

lékové interakce

Používání tento lék s žádným z následujících může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale může být nevyhnutelná v některých případech. Pokud jsou používány společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat tento lék, nebo vám speciální instrukce o používání potravin, alkoholu nebo tabáku.

další interakce

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Jinými zdravotními problémy

Tento přípravek je dodáván s průvodcem léky. Čtěte a pečlivě dodržujte pokyny. Zeptejte se svého lékaře, pokud máte nějaké otázky.

dávkování

Take tento lék s plnou sklenici (6 až 8 uncí) čisté vody na lačný žaludek. Je třeba vzít, jakmile se dostanete ven z postele ráno a nejméně 30 minut před jakýmkoli potravin, nápojů či jiných léků. Potraviny a nápoje (například minerální voda, káva, čaj nebo džus) sníží množství alendronátu a cholekalciferolu kombinaci vstřebané do organismu. Čekání delší než 30 minut umožní větší dávky, které mají být absorbovány. Léky, jako jsou antacida, vápníku, nebo vitamínové doplňky se také sníží absorpci alendronátu a cholekalciferolu kombinaci.

Tabletu spolkněte celou. Nenechte cucat nebo žvýkat na tabletu, protože to může způsobit podráždění hrdla.

Nenechte si lehnout po dobu alespoň 30 minut po užití tohoto léku a předtím, než má první jídlo na celý den. To pomůže lék dostala do žaludku rychleji. To také pomůže zabránit podráždění jícnu.

Je důležité, že budete jíst vyváženou stravu s přiměřeným množstvím vápníku a vitaminu D (nachází se v mléce a dalších mléčných výrobků). Nicméně, neužívejte žádné potraviny, nápoje, nebo vápníkové doplňky během 30 minut nebo déle po užití tohoto léku. K tomu může ponechat tento lék správně fungovat.

Postupujte podle dávkovacích pokynů získaných od svého lékaře. To může ovlivnit způsob, jakým tento lék funguje, pokud ne. Nepřestávejte užívat tento lék náhle, aniž by požádal svého lékaře.

Informujte svého lékaře, pokud si nosných cvičení, kouř nebo pít nadměrně. Lékař bude muset vzít v úvahu při rozhodování o svou dávku.

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Missed Dávka

Pokud jsi svůj pravidelně naplánované dávky nebo si zapomenete vzít svůj lék, vezměte si ji druhý den ráno poté, co si vzpomenete. Pokračovat v pravidelném užívání užívání léku na Vámi zvolený den příští týden.

Úložný prostor

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Je důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje správně. rozbor krve a moči může být potřebné ke kontrole veškerých nežádoucích účinků.

Tento lék může dráždit jícnu. Pokud si myslíte, že tento lék začala dojít k poškození jícnu, přestaňte tento přípravek užívat a kontaktujte svého lékaře. Některé příznaky poškození jícnu je pálení žáhy (buď nové nebo horší než obvykle), bolest při polykání, bolest ve středu hrudníku, potíže s polykáním, nebo pocit, že jídlo zasekne na cestě do žaludku.

Je důležité, abyste informovali všechny vaše poskytovatele zdravotní péče, které užíváte alendronátu a cholekalciferol kombinace. Pokud máte zubní postup při užívání tohoto léku, můžete mít větší šanci mít vážný problém s čelistí.

Ujistěte se, informujte svého lékaře o jakýchkoli nových zdravotních problémů, především se svými zuby nebo čelisti. Informujte svého lékaře, pokud máte těžké kostí, kloubů nebo bolesti svalů při užívání tohoto léku.

Tento lék by mohl snížit množství vápníku v krvi. Zavolejte svého lékaře ihned, pokud se u Vás objeví nějaké příznaky nízké hladiny kalcia, jako je například svalové křeče nebo záškuby, nebo necitlivost či brnění v prstech, prsty nebo rty.

Tento lék může zvýšit riziko vzniku zlomenin stehenní kosti. To může být častější, pokud jej používáte delší dobu. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte tupá nebo bolavé bolest v stehen, třísel, nebo boky.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.