albenza ústní: použití, nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Generický název (S): albendazolu

Tento lék se používá k léčbě některých tasemnice infekce (jako jsou neurocysticercosis a hydatid onemocnění).

Jiná použití: Tato část obsahuje využití této drogy, které nejsou uvedeny ve schváleném profesionální označování léku, ale že může být předepsáno vám doporučili zdravotničtí pracovníci. Použijte tento lék na podmínku, která je uvedena v této části pouze tehdy, pokud to bylo tak předepsanou Váš lékař.

Tento lék může být také použita k léčbě jiných typů červů infekcí.

Take tento lék ústy spolu s jídlem podle pokynů svého lékaře, usually1 2 krát denně. Pokud vy nebo vaše dítě má potíže s polykáním tablet, může se rozdrtit nebo žvýkat svou dávku a vzít si jej s vodou.

Za určitých podmínek (například hydatid choroba), lékař může nařídit, abyste tento lék užívat v léčebném cyklu (například dvakrát denně s jídlem po dobu 28 dnů poté zastavením léky po dobu 2 týdnů). Pečlivě dodržujte pokyny lékaře.

Dávka je založena na vaší hmotnosti, zdravotním stavu a reakci na léčbu.

tento lék používat pravidelně, aby měli co největší prospěch z něj. Pro lepší zapamatování si, vezměte si ji zároveň (y) každý den. Pokud Vám lékař nařídí, aby se tento lék do léčebného cyklu, může být užitečné označit kalendář s připomínkou, kdy je potřeba restartovat léky.

Pokračujte v užívání tohoto léku, dokud nebude dokončen v plné předepsané množství, i když příznaky vymizí po několika dnech. Zastavení léky příliš brzy, může dojít k návratu infekce.

Jiné léky (jako jsou kortikosteroidy, anti-zabavení léčiva) může být také předepsán pro aktuální stav. Aby tyto léky přesně podle pokynů svého lékaře.

Vyhněte se jíst grapefruit nebo pít grapefruitový džus při používání tohoto léku, pokud svým lékařem nebo lékárníkem říká, že tak může učinit bezpečně. Grapefruit může zvýšit riziko nežádoucích účinků s tímto lékem. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem pro více informací.

Informujte svého lékaře, pokud se váš stav trvá, nebo ještě horší.

Nevolnost, zvracení, bolesti břicha, bolesti hlavy, nebo dočasné vypadávání vlasů může dojít. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků jako poslední nebo zhorší, sdělte to neprodleně svému lékaři nebo lékárníkovi.

Nezapomeňte, že lékař předepsal tento lék, protože on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Informujte svého lékaře ihned, pokud máte nějaké závažné nežádoucí účinky, včetně: bolesti hlavy, že nejde daleko, poruchy vidění, zežloutnutí očí / kůže, silné bolesti břicha / břicha, tmavá moč, neobvyklá únava, snadná tvorba modřin / krvácení, známky infekce (jako je bolest v krku, který nejde daleko, horečka, zimnice), o příznaky problémů s ledvinami (například změny v množství moči), zmatenost, velmi ztuhlý krk.

Přivolat lékařskou pomoc ihned, pokud máte nějaké velmi vážné vedlejší účinky, včetně: záchvaty.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je vzácný. Nicméně, vyhledejte lékařskou pomoc ihned, pokud zaznamenáte jakékoli příznaky závažné alergické reakce, včetně: vyrážka, svědění / otoky (zejména obličeje / pero / hrdlo), silná závrať, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před přijetím albendazolu, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na I; nebo jiným benzimidazolových protihlístových léčiv (jako je mebendazolu,., nebo pokud máte nějaké jiné alergie Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy, poraďte se se svým lékárníkem pro více informací..

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu, zejména: onemocnění jater, poruchy žlučových cest (například blokáda), poruchy krevního / kostní dřeně.

Tento lék může způsobit problémy s játry. Vzhledem k tomu, pití alkoholu zvyšuje riziko problémů s játry, omezit alkoholické nápoje při používání tohoto léku. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o více informací.

Před tím, než chirurgický zákrok, informujte svého lékaře nebo zubaře, o všech produktech, které používáte (včetně léků na předpis, nepředepsání drog, a bylinných produktů).

Během těhotenství, že tento lék by měl být použit pouze tehdy, pokud to není nezbytně nutné. To může poškodit nenarozené dítě. Vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem. Ženy v plodném věku by měly mít negativní těhotenský test před zahájením tento lék. Je důležité, aby ženy užívající tento užití léků spolehlivé formy antikoncepce (jako kondomy, antikoncepční pilulky), přičemž tento lék a po dobu 1 měsíce po zastavení léčby.

Tento lék přechází do mateřského mléka. Před prsu -feeding Poraďte se s lékařem.

Viz také Jak používat oddíl.

lékové interakce se mohou změnit způsob léčby pracují nebo zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte (včetně lékařského předpisu / nepředepsání léků a bylinných produktů) a sdílet je se svým lékařem nebo lékárníkem. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování jakýchkoliv léků bez souhlasu svého lékaře.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko.

Nesdílejí tento lék s ostatními.

Tento lék byl předepsán pouze pro aktuální stav. Nepoužívejte jej později pro jinou infekci, pokud lékař nasměruje vás k tomu. Jiné léky mohou být nezbytné v tomto případě.

Lab a / nebo lékařské testy (jako například jaterních testů, kompletní krevní obraz, těhotenský test) by mělo být provedeno dříve, než začnete tento lék a během jeho užívání. Vede veškeré lékařské a laboratorní schůzky. Poraďte se s lékařem pro více informací.

Pokud vynecháte dávku, vezměte si ji ihned, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku. Vezměte si další dávku v běžném čase. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat.

Skladovat při pokojové teplotě před světlem a vlhkostí. Neukládejte v koupelně. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady.

Listopad 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.