Aktivní Sunblock SPF15 aktuální: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Opalovací krémy jsou používány chrání pokožku před škodlivými účinky slunce. Pomáhají, aby se zabránilo spálení a předčasnému stárnutí (například vrásky, kožený kůži). Opalovací krémy také pomáhají snižovat riziko rakoviny kůže a také spálení podobných kožních reakcí (citlivost slunce) způsobených některými léky (například tetracykliny, drogy sulfa, fenothiaziny, jako chlorpromazin).

Účinné složky v opalovacích krémech pracují buď tím, že absorbuje ultrafialové (UV) záření, sluneční, předcházet tomu od dosažení hlubších vrstev kůže, nebo tím, že odráží záření.

Nošení opalovací krém neznamená, že můžete zůstat venku déle na slunci. Ochranu proti slunečnímu záření nemůže chránit proti všem slunečního záření.

Existují různé typy opalovacích krémech jsou k dispozici v mnoha formách (například krémy, pleťová mléka, gel, nalepit, sprej, balzám na rty). Viz část Poznámky k informacím o výběru opalovací krém.

Opalovací krémy jsou určeny k použití pouze na kůži. Postupujte podle všech pokynů na obalu výrobku. Pokud si nejste jisti jakoukoliv informaci, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Použít opalovací krém velkoryse na všechny exponované pokožky 30 minut před sluněním. Jako obecné vodítko použít 1 unce (30 gramů) k pokrytí celé vaše tělo. Znovu použít ochranu proti slunečnímu záření po plavání nebo pocení nebo osušení ručníkem nebo pokud setřít. Pokud jste venku po dlouhou dobu, znovu opalovací krém každé 2 hodiny. Používáte-li balzám na rty formu, platí pouze pro území rtu.

Formulář sprej je hořlavý. Při použití spreje, vyhnout se kouření při používání tohoto léku a nepoužívejte ani neskladujte ji nadměrnému teplu nebo otevřeným ohněm.

Při použití opalovací krém na obličej, dávat pozor, aby nedošlo ke kontaktu s očima. V případě, že opalovací krém dostane do očí, důkladně opláchněte vodou.

Používat opatrně nebo se vyhnout použití na podrážděnou pokožku.

Nepoužívejte ochranu proti slunečnímu záření na děti mladší než 6 měsíců, pokud lékař nasměruje vás k tomu. Je to nejlepší pro děti zůstat mimo slunce a nosit ochranný oděv (např klobouky, dlouhé rukávy / kalhoty), když venku.

Pokud vyvinete vážné úpal, nebo pokud si myslíte, že může mít vážný zdravotní problém, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Některé ochranu proti slunečnímu záření (např. Ty, které obsahují kyselinu aminobenzoová nebo kyselina para-aminobenzoová / PABA), může dojít k zabarvení oblečení.

Některé složky ochranu proti slunečnímu záření může způsobit, že kůže, aby se stala mnohem citlivější. Je-li ochranu proti slunečnímu záření způsobuje zarudnutí nebo podráždění, umyjte a přestaňte jej používat. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o použití jiného ochranu proti slunečnímu záření s různými přísadami.

Pokud lékař zaměřena používat tento lék, si uvědomit, že on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je vzácný. Nicméně, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud si všimnete příznaky závažné alergické reakce, včetně: vyrážka, svědění / otoky (zejména obličeje / pero / hrdlo), silná závrať, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před používáním opalovacích krémů, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na některou z jeho složek (např kyselinou aminobenzoovou / PABA, nebo do některých typů anestetik (např benzokain, tetrakain, nebo sulfa drogy, nebo pokud máte jakékoliv jiné alergie. Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy. Poraďte se se svým lékárníkem pro více informací.

Pokud používáte tento výrobek pod vedením svého lékaře, lékař nebo lékárník již mohou být vědomi možných lékových interakcí a může být sledování vám za ně. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování každého léku předtím poradili s lékařem nebo lékárníkem dříve.

Vede seznam všech vašich léků s vámi a sdílet seznam s lékařem a lékárníkem.

Tento přípravek může být škodlivý při požití. V případě požití nebo předávkování je podezřelý, obraťte se na toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko.

Slunce vyrábí dva typy ultrafialové (UV) záření, UVA a UVB. UVA záření způsobuje poškození kůže, předčasnému stárnutí a kožní reakce na léky, mýdla, kosmetiky a jiných chemických látek. UVB záření způsobuje spálení sluncem. A to jak UVA a UVB záření zvýšit riziko vzniku rakoviny kůže. Většina opalovací krémy chrání před UVB zářením, ale měli byste používat opalovací krém s UVA i UVB ochrany (krytí širokospektrální). Produkty, které se chrání před UVA zahrnují složky, jako avobenzon, oktokrylen, oxid titaničitý, oxid zinečnatý, a benzofenony, jako je oxybenzon. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, pokud máte dotazy týkající se výběru produktu.

Sun Protection Factor (SPF) je míra, která říká, kolik ochrana produkt poskytuje proti spálení od slunce. Čím vyšší je číslo, tím vyšší je ochrana. Doporučuje se SPF alespoň 15. Výrobky s SPF 30 poskytuje vysokou ochranu před spálením. FDA uvádí, že přípravky s SPF nad 30 poskytují výhodu, která není o moc větší než SPF 30 výrobků.

Výrobky odolná proti vodě poskytuje ochranu po dobu až 40 minut aktivity vody nebo pocení. Velmi odolná proti vlhkosti produkty chrání po dobu až 80 minut. Znovu ochranu proti slunečnímu záření tak často, jak je třeba.

Nezapomeňte, že voda, písek a sníh odrážejí sluneční paprsky. Měli byste se chránit proti slunečnímu záření, kdy v tomto prostředí. Použít opalovací krém i v zamračených dnech, protože sluneční záření je stále přítomen. Kromě ochranu proti slunečnímu záření, používejte ochranný oděv (např klobouk, dlouhé rukávy / kalhoty, sluneční brýle) v exteriéru a zůstat ve stínu, když je to možné. Vyhněte se delšímu slunci, zejména mezi 10 AM do 4 hodin, kdy sluneční záření je nejsilnější.

Použít opalovací krémy velkoryse a často, když venku.

Skladovat při pokojové teplotě mimo dosah tepla a světla. Najdete v informacích o skladování vytištěné na obalu. Nepoužívejte produkt po datu expirace uvedeného na obalu. Není-li datum vypršení platnosti, je doporučeno nahradit opalovací krémy každý rok, protože v průběhu času se mohou ztratit schopnost vás ochrání před sluncem. Máte-li jakékoli dotazy týkající se skladování, zeptejte se svého lékárníka. Udržujte všechny produkty s drogami mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady společnost pro více informací o tom, jak bezpečně zlikvidovat svůj výrobek.

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.