Aktivní naslouchání – Téma přehled

Aktivní naslouchání je dynamický proces, který zahrnuje

Colleen OakleyWould odeslání svého manžela do výcvikového tábora? Instalovat stahovací tyč ve vaší ložnici? Jako objevil těchto pět párů, kdy je láska na lyžinách, někdy budete muset vzít velké riziko, aby ho dostat zpátky na trať; Každé manželství má své vzestupy a pády, ale když se trefil opravdu drsné místo, kam se obrátit? Jistě, je tu páry poradenství, ale ne každý pár (a rozhodně, přiznejme si to, ne každý chlap) trvá na tom. Ve skutečnosti, stejně jako každý vztah je jiný, takže je recept …

Poslech je aktivní proces přemýšlení o smyslu zprávu, která byla slyšet. Někdy se dva lidé nemají interpretovat to, co slyší stejným způsobem. Výklad určité osoby se mohou lišit v závislosti na osobních hodnot, přesvědčení a zkušeností z minulosti.

Aktivní naslouchání vyžaduje posluchače ke kontrole s reproduktorem, aby se ujistil, že zpráva je vykládat tak, jak bylo zamýšleno. Aktivní naslouchání, člověk musí věnovat pozornost chování a tón reproduktoru.

Dávat pozor na to, co někdo jiný říká; Přemýšlíte o tom, co člověk právě řekl; Reagovat takovým způsobem, který umožňuje osobě vědět, že jste pochopil, co on nebo ona se snaží říct.

Aktivní naslouchání vyžaduje praxi. Chcete-li aktivně poslouchat někoho

Poskytují soukromí. Když člověk chce mluvit o někom důležitém s ním nebo s ní, o ochraně osobních údajů může být zásadní. Najít klidný koutek, je-li k dispozici žádná soukromá místa a mluvit potichu pomoci člověk cítí v bezpečí. Dospívající zejména potřebují mít pocit, že jejich diskuzí o důležitých věcech jsou uchovávány soukromé a důvěrné; Nemuseli rozptylovat. Při poslechu osobě mluvit, vypnout rádia, televize a další hlučné zařízení. Odstraňte všechny předměty, které vás nebo reproduktor může odvrátit. Nesnažte se dělat jiné věci, zatímco vy poslechu; Být přítomen. Být přítomné prostředky naslouchat tomu, co ten druhý říká, a přijímání myšlenek a pocitů jiné osoby, i když se liší od vašeho. Být přítomen také znamená ne přemýšlet o jiné věci, když člověk mluví a odolávat nutkání jakýkoli přerušit, soudce, nebo dohadovat s reproduktorem o svých názorů; Ukažte, že posloucháte. Kývněte hlavu pravidelně a ukázat svůj zájem o to, co bylo řečeno slovy: “pokračujte”, “ano” nebo “řekni mi víc.