AIDS Diskriminace a Stigma: Jak se vyrovnat

Pokud jste byl diagnostikován s HIV (virus lidské imunodeficience), nebo znáte někoho, kdo má, je potřeba pro podporu a soucit nemohl být větší. Ale až příliš často HIV -pozitivních lidé se stávají terčem diskriminace AIDS a stigmatizaci. Na vrcholu manipulaci s novým zdravotním problémům, které někdy čelit odmítnutí ze strany rodiny a přátel. Mohou být vytlačen domů, ztratí zaměstnání, nebo dokonce stát obětí násilí. Následující informace vám mohou pomoci naučit o způsobech, jak se vyrovnat s diskriminací AIDS. To může také pomoci lépe pochopit, občanská práva pro HIV -pozitivní lidí.

Mnoho faktorů může vést k diskriminaci AIDS a stigmatizaci

Bohužel, AIDS diskriminaci a stigma také pohonné hmoty epidemii. Mají zabránit lidem mluvit o jejich stavu HIV s sexuálních partnerů nebo lidi, s nimiž sdílí jehly. Strach z odmítnutí a obavy o důvěrnosti také zabránit mnoha od získání testovány na HIV. To znamená, že se mohou šířit HIV na jiné osoby, aniž by o tom věděli.

Neexistuje žádná jednoduchá odpověď na to, jak se vypořádat s stigmatu obklopující HIV a AIDS. Prvním krokem by mohlo být hledat podporu od lidí, kteří pochopili, co jste procházejí.