Ahist (chlorfeniramin) Ústní: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Chlorfeniramin je antihistaminikum používá ke zmírnění příznaků alergie, senná rýma a nachlazení. Tyto příznaky patří vyrážka, vodnaté oči, svědění očí / nos / hrdlo / kůže, kašel, rýma, kýchání.

Tento lék funguje tak, že blokuje určité přírodní substance (histamin), které vaše tělo dělá během alergické reakce. Tím, že blokuje jinou fyzickou podstatu vytvářeného v těle (acetylcholin), pomáhá vysychají některé tělních tekutin ke zmírnění příznaků, jako je slzení a rýma.

Kašel -A studené výrobky nebylo prokázáno, že je bezpečná a účinná u dětí mladších než 6 let. Z tohoto důvodu, nepoužívejte tento přípravek k léčbě nachlazení u dětí mladších než 6 let, pokud tak speciálně neurčí jejich lékař. Některé produkty (například dlouhodobě působící tablety / tobolky) se nedoporučuje používat u dětí mladších než 12 let. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem Více podrobností o použití vašeho produktu bezpečně.

Tyto produkty neléčí nebo zkrátit délku nachlazení a může způsobit závažné nežádoucí účinky. Aby se snížilo riziko závažných nežádoucích účinků, pečlivě dodržovat všechny pokyny dávkování. Nepoužívejte tento produkt, aby se dítě ospalý. Nedávají jinou kašel -A studený léky, které mohou obsahovat stejné nebo podobné složky (viz také bod lékových interakcí). Zeptejte se lékaře nebo lékárníka o jiné způsoby, jak zmírnit proti kašli a nachlazení příznaky (jako je pití dostatek tekutin, pomocí zvlhčovače vzduchu nebo solný nosní kapky / sprej).

Pokud užíváte over-the-counter výrobku si přečtěte všechny pokyny na obalu výrobku před užitím tohoto léku. Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se na svého lékárníka. Pokud lékař předepsal tento lék, vezměte si ji podle pokynů.

Vezměte si tabletu, kapsli nebo kapalné formě ústy s jídlem nebo bez něj. Postupujte podle pokynů pro dávkování na etiketě, nebo se podle pokynů svého lékaře. Tento lék může být užíván s jídlem nebo mlékem, pokud dojde k podráždění žaludku.

Pokud užíváte tobolky s prodlouženým uvolňováním, spolknout celé. Nedrťte nebo žvýkat tobolky s prodlouženým uvolňováním nebo tablety. V opačném případě může uvolnit všechny drogy najednou, čímž se zvyšuje riziko vedlejších účinků. Také není rozdělit tablety s prodlouženým uvolňováním, pokud mají rýhu a lékař nebo lékárník vám řekne, aby tak učinily. Spolkněte celou nebo rozdělit tabletu bez drcení nebo žvýkání.

Pokud používáte kapalné formě, pomocí měřícího přístroje léky pečlivě změřit předepsanou dávku. Nepoužívejte lžíci domácnosti. Pokud je váš tekutá forma je suspenze, protřepejte lahvičku s dostatečným předstihem před každou dávkou.

Vaše dávkování je založen na vašem věku, zdravotním stavu a reakci na terapii. Nezvyšujte dávku nebo tento lék častěji, než bylo doporučeno lékařem nebo návodu na obale bez souhlasu svého lékaře. Take tento lék pravidelně s cílem získat co největší užitek z něj. Pro lepší zapamatování si, vezměte si ji zároveň (y) každý den.

Pokud je váš stav přetrvává nebo se zhoršuje, nebo pokud si myslíte, že může mít vážný zdravotní problém, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Ospalost, závratě, bolesti hlavy, zácpa, žaludeční nevolnost, rozmazané vidění, snížená koordinace, nebo se může objevit sucho v ústech / nosu / krku. Tyto účinky mohou klesat, jak vaše tělo se přizpůsobí léky. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, kontaktujte neprodleně svého lékaře nebo lékárníka.

Chcete-li zmírnit sucho v ústech, sát (bez cukru), Hard Candy nebo kousky ledu, žvýkání (bez cukru) guma, pít vodu, nebo použít slin náhražku. Chlorfeniramin může vysychat a zahušťování hlenu v plicích, což ztěžuje dýchání a vyčistit vaše plíce. Chcete-li zabránit tento efekt, pijte dostatek tekutin, pokud to není jinak svého lékaře.

Pokud používáte produkt s prodlouženým uvolňováním, prázdná skořápka tablet se může objevit ve stolici. To je neškodný.

Pokud lékař předepsal tento lék, si uvědomit, že on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Informujte svého lékaře ihned, pokud některý z těchto nepravděpodobných, ale závažných nežádoucích účinků: mentální / změny nálady (například halucinace, podrážděnost, nervozita, zmatenost), zvonění v uších, problémy s močením.

Informujte svého lékaře ihned, pokud některý z těchto vzácných, ale velmi závažných nežádoucích účinků: snadná tvorba modřin / krvácení, rychlý / nepravidelný srdeční tep, záchvat.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je nepravděpodobné, ale ihned vyhledali lékařskou pomoc, pokud k ní dojde. Příznaky závažné alergické reakce mohou zahrnovat: vyrážku, svědění / otok (zejména obličeje / pero / hrdlo), závažné závratě, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před přijetím chlorfeniramin, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na I; nebo dexchlorpheniramin; nebo máte-li jakékoliv jiné alergie. Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu, zejména: problémy s dýcháním (například astma, rozedma plic), což je určitý problém (glaukom), srdeční problémy, vysoký krevní tlak, onemocnění jater, záchvaty, žaludečními potížemi ( např vředy, překážející), funkci štítné žlázy (hypertyreóza), problémy s močením (např potíže s močením z důvodu zvětšené prostaty, retence moči).

Tento lék může vyvolat závratě nebo ospalost nebo způsobit rozmazané vidění. Nejezděte, obsluhovat stroje nebo dělat nějakou činnost, která vyžaduje ostražitost nebo jasnou představu, dokud si nejste jisti, můžete provádět tyto činnosti bezpečně. Omezit používání alkoholu a některými jinými léky, které způsobují ospalost. (Viz také lékové interakce).

Aby se minimalizovalo závratě a točení hlavy, vstávat pomalu, když vstáváte ze sedu nebo lehu.

Kapalné produkty mohou obsahovat aspartam, cukr a / nebo alkohol. Opatrnosti je třeba, pokud máte cukrovku, závislost na alkoholu, onemocnění jater, fenylketonurie (PKU), nebo jakákoli jiná podmínka, která vyžaduje, abyste omezil / vyhnout se tyto látky ve vaší stravě. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka o bezpečném používání tohoto produktu.

Starší lidé mohou být citlivější na vedlejší účinky této drogy, zejména ospalost, závratě, nízký krevní tlak, zmatenost, zácpa, nebo potíže močení. Ospalost, závratě, zmatenost a může zvýšit riziko pádu.

Děti mohou být citlivější na účinky antihistaminik. U malých dětí, že tento lék může způsobit agitovanost / vzrušení namísto ospalost.

Během těhotenství, že tento lék by měl být použit pouze tehdy, pokud to není nezbytně nutné. Vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem.

Na základě informací ze souvisejících léků může být tento lék přechází do mateřského mléka. Před kojení konzultujte se svým lékařem.

lékové interakce se mohou změnit způsob léčby pracují nebo zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte (včetně lékařského předpisu / nepředepsání léků a bylinných produktů) a sdílet je se svým lékařem nebo lékárníkem. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování jakýchkoliv léků bez souhlasu svého lékaře.

Některé výrobky, které mohou komunikovat s touto drogou zahrnují: antihistaminika aplikuje na kůži (jako je difenhydramin krému, masti, spreje), antispasmodika (např, atropin, Belladonna alkaloidy), léky na Parkinsonovu chorobu (např, anticholinergika, jako je benztropine, trihexyfenidyl) , skopolamin, tricyklická antidepresiva (např, amitriptylin).

Informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud zároveň užíváte léky, které způsobují ospalost, jako jsou: některé antihistaminika (např difenhydramin), anti-záchvatovitá léků (např, karbamazepin), léky na spaní nebo úzkosti (např alprazolam, diazepam, zolpidemu), svalů relaxanty, omamné bolesti relievers (např kodein), psychiatrické léky (např chlorpromazin, risperidon, amitriptylin, trazodon). Zkontrolujte štítky na všechny vaše léky (např kašel-and-studených potravin), protože mohou obsahovat ospalost způsobující ingredience. Zeptejte se svého lékárníka o bezpečném používání těchto výrobků.

Chlorfeniramin je velmi podobný dexchlorfeniramin. Nepoužívat léky, které obsahují dexchlorfeniramin při používání chlorfeniramin.

Tento lék může ovlivňovat některé laboratorní testy (včetně testů kožní alergie), což může způsobit falešné výsledky testů. Ujistěte se, že laboratorní personál a všechny vaše lékaři, že jste používat tuto drogu.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko. Příznaky předávkování mohou zahrnovat: velké žáci, návaly, horečka, halucinace, slabost, třes (třes), svalové záškuby, ztrátu vědomí, křeče. U dětí, může dojít k první vzrušení, a může následovat ztráta koordinace, ospalost, ztráta vědomí, křeče.

Pokud lékař předepsal tento lék, nesdílejí jej s ostatními.

Udržujte všechny pravidelné lékařské a laboratorní schůzky.

Neberte několik dní před testováním alergie, protože výsledky testu mohou být ovlivněny.

Pokud vynecháte dávku, vezměte si ji ihned, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku a pokračujte v obvyklém dávkovacím režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat.

Skladujte při pokojové teplotě mezi 59-86 ° F (mezi 15-30 ° C), mimo před vlhkostí a světlem. Skladujte v dobře uzavřené nádobě. Neukládejte v koupelně. Nezmrazujte tekuté formy tohoto léku. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady společnost pro více informací o tom, jak bezpečně zlikvidovat svůj výrobek.

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.