AH-Chew ústní: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky varování & Dávkování

Tento lék se používá pro dočasnou úlevu od rýmy / ucpaný nos, slzení / svědění očí a svědění v krku způsobené alergie, senná rýma, nachlazení a další dýchací onemocnění. Tento produkt se obvykle nepoužívá pro pokračující kašel z kouření nebo problémy s dýcháním dlouhodobé (jako je chronická bronchitida, rozedma plic), pokud to není doporučeno lékařem. V decongescens léčí zduření nosní sliznice zúžením cév v nose. Antihistaminikum zmírňuje svědění / slzící oči a svědění v krku tím, že blokuje látky (histamin) vypouštěná alergií. Anticholinergní vyschne rýmu a kapalinu, která stéká do krku způsobuje svědění / podráždění.

Kašel -A studené výrobky nebylo prokázáno, že je bezpečná a účinná u dětí mladších než 6 let. Z tohoto důvodu, nepoužívejte tento přípravek k léčbě nachlazení u dětí mladších než 6 let, pokud tak speciálně neurčí jejich lékař. Některé produkty (například dlouhodobě působící tablety / tobolky) se nedoporučuje používat u dětí mladších než 12 let. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem Více podrobností o použití vašeho produktu bezpečně.

Tyto produkty neléčí nebo zkrátit délku nachlazení a může způsobit závažné nežádoucí účinky. Aby se snížilo riziko závažných nežádoucích účinků, pečlivě dodržovat všechny pokyny dávkování. Nepoužívejte tento produkt, aby se dítě ospalý. Nedávají jinou kašel -A studený léky, které mohou obsahovat stejné nebo podobné složky (viz také bod lékových interakcí). Zeptejte se lékaře nebo lékárníka o jiné způsoby, jak zmírnit proti kašli a nachlazení příznaky (jako je pití dostatek tekutin, pomocí zvlhčovače vzduchu nebo solný nosní kapky / sprej).

Take tento lék do úst a zapijte plnou sklenicí vody, pokud to není jinak svého lékaře. Vzhledem k tomu, Doporučené dávkování se může měnit, pečlivě dodržujte pokyny lékaře pro užívání tohoto léku. Tento lék může být užíván s jídlem nebo mlékem, pokud dojde k podráždění žaludku. Aby se zabránilo poruchy spánku, neužívejte tento lék blízko před spaním. Pokud si nejste jisti o jakékoliv informace, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Dávkování je založeno na produktu, který užíváte a na vašem věku, zdravotním stavu a reakci na léčbu. Nezvyšujte dávku, nebo se tento lék častěji, než Vám nařídil.

Pokud používáte tekuté formě, pečlivě změřit svou předepsanou dávku pomocí zařízení pro měření léky nebo lžíci. Nepoužívejte lžíci domácnosti, protože se nemusí dostat správnou dávku. Pokud je váš tekutá forma je suspenze, protřepejte lahvičku s dostatečným předstihem před každou dávkou.

Polykat tobolky s prodlouženým uvolňováním celek. Nedrťte nebo žvýkat tobolky s prodlouženým uvolňováním nebo tablety. V opačném případě může uvolnit všechny drogy najednou, čímž se zvyšuje riziko vedlejších účinků. Také není rozdělit tablety s prodlouženým uvolňováním, pokud mají rýhu a lékař nebo lékárník vám řekne, aby tak učinily. Spolkněte celou nebo rozdělit tabletu bez drcení nebo žvýkání.

Žvýkací formy tohoto léku by měl být důkladně žvýkat před polykáním.

Kofein může zvyšovat nežádoucí účinky tohoto léku. Vyhněte se pití velkého množství nápojů obsahujících kofein (káva, čaj, kolu), jíst velké množství čokolády, nebo s ohledem nepředepsání produkty, které obsahují kofein.

Informujte svého lékaře, pokud se váš stav doprovázen horečkou, silnou bolestí v krku, vyrážka, přetrvávající bolesti hlavy, nebo pokud přetrvává, vrátí, nebo se zhorší po 7 dnech. Může se jednat o příznaky závažné zdravotní problém.

Ospalost, závratě, sucho v ústech, rozmazané vidění, bolesti hlavy, žaludeční nevolnost a zácpa může dojít. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, oznamte neprodleně svého lékaře nebo lékárníka.

Nezapomeňte, že lékař předepsal tento lék, protože on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Informujte svého lékaře ihned, pokud některý z těchto nepravděpodobných, ale závažných nežádoucích účinků: zrychlení srdečního tepu, psychické / poruchy nálady (jako je nervozita, vzrušení, podrážděnost), poruchy spánku, třes (třes), obtížnou / bolestivé močení.

Přivolat lékařskou pomoc ihned, pokud máte nějaké velmi vážné vedlejší účinky, včetně: mdloby, velmi rychlý / bušení / nepravidelný srdeční tep, prudkými změnami psychické / poruchy nálady (jako je zmatenost, halucinace), křeče, bolesti očí / otok / zarudnutí, změny vidění (jako je například vidět duhu kolem svítí v noci).

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je vzácný. Nicméně, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud si všimnete příznaky závažné alergické reakce, včetně: vyrážka, svědění / otoky (zejména obličeje / pero / hrdlo), silná závrať, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před přijetím decongescens / antihistaminikum / anticholinergní kombinace léků, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na některou ze složky; nebo máte-li jakékoliv jiné alergie. Také informujte svého lékaře, pokud jste měl špatnou reakci na dekongescenčních (například efedrin, fenylefrin, pseudoefedrin). Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu, zejména astma, vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění (jako je bolest na hrudi, srdeční selhání, infarkt myokardu), zrychlení / zpomalení / nepravidelný srdeční tep, diabetes, osobní nebo rodinný Historie glaukomu (typ s uzavřeným úhlem), křeče, žaludeční / střevní vředy, potíže močení (jako například v důsledku zvětšené prostaty, retence moči), zvýšená funkce štítné žlázy (hypertyreóza).

Tento lék může vyvolat závratě / ospalost nebo způsobit rozmazané vidění. Nejezděte, obsluhovat stroje nebo dělat nějakou činnost, která vyžaduje ostražitost nebo jasnou představu, dokud si nejste jisti, můžete provádět tyto činnosti bezpečně. Vyhýbat se alkoholickým nápojům.

Tekuté a žvýkací formy tohoto produktu mohou obsahovat cukr, alkohol, nebo aspartam. Opatrnosti je třeba, pokud máte cukrovku, onemocnění jater, fenylketonurie (PKU), nebo jakákoli jiná podmínka, která vyžaduje, abyste omezil / vyhnout se tyto látky ve vaší stravě. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka o bezpečném používání tohoto produktu.

Tento lék může vyvolat potu méně, takže budete větší šanci dostat úpal. Vyhýbat se dělat věci, které mohou způsobit přehřátí, například tvrdé práce nebo cvičení v horkém počasí, nebo pomocí horké vany. Když je teplé počasí, pít hodně tekutin a šaty na lehkou váhu. Pokud jste přehřátí, rychle hledat místo vychladne a odpočinku. Přivolat lékařskou pomoc ihned, pokud máte horečku, která nemá jít pryč, změny mentální / nálady, bolesti hlavy, závratě nebo.

Před tím, než chirurgický zákrok, informujte svého lékaře nebo zubaře, o všech produktech, které používáte (včetně léků na předpis, nepředepsání drog, a bylinných produktů).

Starší lidé mohou být citlivější na nežádoucí účinky tohoto léku, zvláště rychlý / nepravidelný srdeční tep, závratě, ospalost, problémy močení, poruchy spánku, zácpa nebo zmatenost. Závratě, ospalost, poruchy spánku a zmatenost může zvýšit riziko pádu.

Opatrnost se doporučuje při použití tohoto léku u dětí, protože mohou být citlivější k neobvyklé vedlejší účinky léku, zejména excitace, nervozita, nebo zvýšený krevní tlak.

Během těhotenství, že tento lék by měl být použit pouze tehdy, pokud to není nezbytně nutné. Vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem.

Některé přísady je tento produkt může přecházet do mateřského mléka. Vysvětlí rizika a přínosy s lékařem před kojením.

Účinky některých léků může změnit, pokud užíváte jiné léky nebo bylinné produkty ve stejnou dobu. To může zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků nebo může způsobit vaše léky nebude pracovat správně. Tyto lékové interakce jsou možné, ale ne vždy dochází. Váš lékař nebo lékárník může často zabránit nebo správu interakce se změnou, jak využít své léky nebo pod pečlivým dohledem.

Chcete-li pomoci lékař a lékárník vám tu nejlepší péči, ujistěte se, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech produktech, které používáte (včetně léků na předpis, nepředepsání drogy a bylinné produkty) před zahájením léčby s tímto výrobkem. Při používání tohoto výrobku, ne spustit, zastavit nebo změnit dávkování jiných léků, které budete používat bez souhlasu svého lékaře.

Některé léky, které mohou komunikovat s tímto produktem jsou: antihistaminika aplikuje na kůži (jako je difenhydramin krému, masti, spreje), digoxinem, tablety draslíku / kapslí, pramlintid, tricyklická antidepresiva (jako je nortriptylin, amitriptylin).

Užívání inhibitorů MAO se tento lék může způsobit vážné (možná fatální) lékové interakce. Vyhnout se inhibitory MAO (isokarboxazid, linezolid, methylenová modř, moklobemid, fenelzin, prokarbazin, rasagilin, selegilin, tranylcypromin) během léčby tohoto léku. Většina MAO inhibitory by rovněž neměl být považován za dva týdny před zahájením léčby s touto léčbou. Zeptejte se svého lékaře, kdy se má spustit nebo zastavit podávání tohoto léku.

Látky snižující překrvení může snižovat účinnost některých krevního tlaku léky (jako jsou beta-blokátory, reserpin, guanethidin, methyldopa, mecamylaminu).

Informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste na spánek nebo úzkosti (jako je alprazolam, diazepam, zolpidem), které uvolňují svaly, a omamných proti bolesti užívat jiné produkty, které způsobují ospalost, včetně alkoholu, antihistaminika (jako je cetirizin, difenhydramin), léky (např jako kodein).

Zkontrolujte štítky na všechny vaše léky (například při kašli i studené výrobků, strava AIDS), protože mohou obsahovat látky, které by mohly způsobit závratě / ospalost nebo zvýšit své tepové frekvence / krevní tlak. Před použitím těchto výrobků s touto léků, zeptejte se svého lékárníka, jak je používat bezpečně.

Dekongestanů a antihistaminika jsou k dispozici v obou předpis a nepředepsání produktů. Zkontrolujte štítky všech vašich léků opatrně, aby se ujistili, že nepřijetí více než jeden produkt obsahující tyto léky.

Tento lék může interferovat s určitými lékařské / laboratorních testů (včetně mozku skenování pro léčbu Parkinsonovy nemoci), což může způsobit falešné výsledky testů. Ujistěte se, že laboratorní personál a všechny vaše lékaři, že jste používat tuto drogu.

Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte. Sdílet tento seznam se svým lékařem nebo lékárníkem, zmírnit riziko vážných problémů při medikaci.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko. Příznaky předávkování mohou zahrnovat: nepravidelný srdeční tep, zvracení, halucinace, teplou / suchá kůže, mdloby, neschopnost se probudit (bezvědomí), záchvaty.

Nesdílejí tento lék s ostatními.

Tento lék je obvykle určen pouze pro dočasné použití. Neužívejte tento lék déle než 7 dní, pokud Vám lékař řekne, aby tak učinily. Informujte svého lékaře, pokud se váš stav trvá déle než 7 dnů.

Pokud vynecháte dávku, vezměte si ji ihned, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku a pokračujte v obvyklém dávkovacím režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat.

Skladovat při pokojové teplotě před světlem a vlhkostí. Neukládejte v koupelně. Nezmrazujte tekuté formy tohoto léku. Různých značek tohoto léku mají různé potřeby ukládání dat. Zkontrolujte produktový balíček pro návod, jak ukládat svou značku, nebo požádejte svého lékárníka. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady společnost pro více informací o tom, jak bezpečně zlikvidovat svůj výrobek.

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.