aggrenox: Používá, dávkování a nežádoucí účinky

Co je Aggrenox?

Dipyridamol udržuje krevních destiček slepení tvořit krevní sraženiny.

Aggrenox se používá ke snížení rizika mozkové mrtvice u lidí, kteří měli krevní sraženiny, nebo “mini-mrtvice” (také volal tranzitorní ischemická ataka nebo TIA).

Aggrenox je dodáván jako kapsle obsahující 200 mg dipyridamolu v peletách s prodlouženým uvolňováním a kulatý bílé tablety s okamžitým uvolňováním zahrnující aspirin 25 mg.

Důležitá informace

Byste neměli používat Aggrenox pokud máte astma nebo polypy v nose, nebo pokud jste alergičtí na kyselinu acetylsalicylovou nebo NSAID (nesteroidní antiflogistikum).

Aggrenox může zvýšit riziko krvácení, což může být závažné nebo život ohrožující. Zavolejte svého lékaře nebo vyhledejte lékařskou pomoc, pokud máte krvácení, které se nezastaví, pokud máte černé nebo krvavá stolice, nebo pokud vykašlávání krve nebo zvratky, která vypadá jako kávová sedlina.

Nepoužívejte žádný jiný over-the-counter léky proti bolesti, aniž by nejprve ptát svého lékaře nebo lékárníka. Aspirin, salicyláty a NSAID (nesteroidní protizánětlivá léčiva), jsou obsaženy v mnoha léků k dispozici na přepážce. Pokud budete mít určité produkty společně můžete omylem užijete příliš mnoho určitého druhu drogy. Přečtěte si štítek s žádným jiným lékem, který používáte, aby zjistil, jestli to obsahuje aspirin, ibuprofen, naproxen, ketoprofen, hořčíku a / nebo cholin salicylát. Aspirin by neměl být podáván dětem nebo teenagera, který má horečku, a to zejména v případě, že dítě má také příznaky chřipky nebo plané neštovice. Aspirin může způsobit vážné a někdy smrtelné onemocnění zvané Reyeův syndrom u dětí.

Vyhněte se pití alkoholu, zatímco užíváte Aggrenox. Alkohol může zvýšit riziko krvácení do žaludku. Pokud budete pít více než tři alkoholické nápoje za den, neužívejte Aggrenox bez porady s lékařem.

Před přijetím tohoto léku

Byste neměli používat Aggrenox, pokud jste alergičtí na aspirin nebo dipyridamol, nebo pokud máte

astma

polypy v nose; nebo

historie astmatický záchvat nebo těžké alergické reakce po užití aspirinu nebo NSAID (nesteroidní antiflogistikum), jako je Advil, Motrin, Aleve, Orudis, Indocin, Lodine, Voltaren, Toradol, Mobic, Relafen, Feldene, a jiní.

Nedávejte tento lék na dítě nebo teenager s horečkou, příznaky podobné chřipce, nebo plané neštovice. Aspirin může způsobit Reye syndrom, závažné a někdy i fatální stav u dětí.

Aby se ujistil, Aggrenox je pro vás bezpečné, svého lékaře, pokud máte

anamnéza žaludečních vředů nebo krvácení

krvácení či poruchy srážení krve, jako je hemofilie

srdeční onemocnění, městnavé srdeční selhání

ischemická choroba srdeční (tvrzené tepny)

Nemoc jater

nemoc ledvin

nízký krevní tlak; nebo

myasthenia gravis.

Užívání aspirinu v pozdní fázi těhotenství může způsobit krvácení u matky nebo dítěte při porodu. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět během užívání Aggrenox.

Aspirin a dipyridamol může dostat do mateřského mléka a mohou ublížit ošetřovatelství dítě. Informujte svého lékaře, pokud kojíte dítě.

Vezměte Aggrenox přesně tak, jak to bylo předepsán. Postupujte podle všech pokynů na předpis štítku. Lékař může občas změnit své dávky, aby se ujistil, dostanete nejlepší výsledky. Nepoužívejte tento přípravek ve větších či menších množstvích, nebo po dobu delší, než bylo doporučeno.

Může trvat Aggrenox s jídlem nebo bez něj.

Nemají žvýkat, přerušit nebo otevřít kapsli s prodlouženým uvolňováním. Spolkněte ji vcelku.

Jak bych měl vzít Aggrenox?

Aggrenox může způsobit bolesti hlavy při prvním spuštění užívat. Zavolejte svého lékaře, pokud se tyto bolesti hlavy jsou těžké.

Aggrenox může dělat to pro vás jednodušší krvácet, a to iz drobného poranění, jako je například pád nebo bouli na hlavě. Kontaktujte svého lékaře nebo vyhledejte lékařskou pomoc, pokud upadnete nebo hit do hlavy, nebo pokud máte nějaké krvácení, které se nezastaví.

Pokud budete potřebovat chirurgický zákrok nebo zubní práci, řekni chirurgovi nebo zubnímu lékaři včas, který používáte Aggrenox. Možná budete muset přestat používat tento lék na krátkou dobu před operací, aby se zabránilo nadměrnému krvácení.

Nepřestávejte užívat Aggrenox pokud Vám to lékař neřekne.

Ukládat Aggrenox ve svém původním obalu při pokojové teplotě, daleko od vlhkosti a tepla.

Vezmeme-li kombinace aspirinu a dipyridamolu (Aggrenox) není rovnocenná vstupu do každé z léků odděleně. Užívejte pouze léky lékař předepsal.

Obvyklá dávka pro dospělé pro ischemickou cévní mozkovou příhodu – profylaxe

1 tableta / tobolka (25 mg / 200 mg aspirinu s rozšířeným uvolňováním dipyridamol) perorálně, dvakrát denně; 1 dávka ráno a jedna dávka ve večerních hodinách.

Vezměte si vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte zapomenutou dávku, pokud je již téměř čas na další plánované dávce. Neužívejte další lék, který tvoří zapomenutou dávku.

Předávkování symptomy mohou zahrnovat teplo nebo mravenčení pocit, pocení, neklid, závratě, slabost, rychlé srdeční tep, nebo zvonění v uších.

Pití alkoholu během užívání tohoto léku může zvýšit riziko krvácení.

Aggrenox dávkování informací

Před použitím jakéhokoliv nachlazení, alergie nebo léky proti bolesti zeptejte se lékaře nebo lékárníka. Mnoho léků k dispozici na přepážce obsahují aspirin, salicyláty nebo NSA. Užívání určité produkty dohromady může způsobit příliš mnoho tohoto druhu léku. Zkontrolujte štítek, abyste zjistili, zda léčivý přípravek obsahuje aspirin, ibuprofen, ketoprofen, naproxen, hořčíku a / nebo cholin salicylát.

Co se stane, když vynecháte dávku?

Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce na Aggrenox: kopřivka; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Zavolejte lékaře najednou, pokud máte

Co se stane, když jsem předávkování?

nové nebo zhoršující se bolest na hrudi

lehká hlava pocit, jako byste mohli projít ven

sluchu, zvonění v uších

Co bych měl vyhnout se přitom Aggrenox?

problémy s játry – nevolnost, bolest v horní části břicha, svědění, únavu, ztrátu chuti k jídlu, tmavá moč, jílové zbarvená stolice, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí)

příznaky krvácení do žaludku – bolesti žaludku, pálení žáhy, těžkou krvavé nebo dehtu stolice, vykašlávání krve nebo zvratky, která vypadá jako kávové sedliny; nebo

příznaky krvácení do mozku – zmatenost, problémy s pamětí, bolesti hlavy, mdloby.

Časté Aggrenox nežádoucí účinky mohou zahrnovat

bolest hlavy

pálení žáhy, žaludeční nevolnost

nevolnost, bolesti žaludku; nebo

průjem.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a jiní mohou nastat. Informujte svého lékaře o jakékoliv neobvyklé nebo otravné vedlejší účinek. Můžete hlásit nežádoucí účinky vládě na vládní-1088.

Informujte svého lékaře o všech svých současných léčivých přípravků a jakékoliv spuštění nebo přestat používat, zvláště

acetazolamide

methotrexát

probenecid

onemocnění srdce a krevního tlaku léky, včetně diuretik nebo “vodní” pilulky

k léčbě Alzheimerovy choroby

ústní diabetes medicína

ředění krve – warfarin (Coumadin, Jantoven)

záchvat medicína – fenytoin, kyselina valproová

NSAID – aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin), naproxen (Aleve), celekoxib, diklofenak, indomethacin, meloxikam, a další; nebo

jiné léky používané k léčbě nebo prevenci tvorby krevních sraženin – anagrelidum, alteplázy, cilostazolu, klopidogrel, eltrombopag, prasugrel, heparin, tikagrelor, tiklopidin, urokinázy, a jiní.

Tento seznam není úplný. Jiné léky mohou interagovat s aspirinem a dipyridamolu, včetně předpis a volně prodejných léků, vitamínů a rostlinných produktů. Ne všechny možné interakce jsou uvedeny v tomto průvodci léky.

Aggrenox nežádoucí účinky

3.03.2016-02-15, 11:28:38.

Jaké jiné léky ovlivní Aggrenox?

Aggrenox (aspirin / dipyridamol)

Těhotenství kategorie D pozitivní důkaz rizika

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na vládu

Ischemická mrtvice, profylaxe Plavix, aspirin, clopidogrel, pravastatin, Pravachol, Ecotrin, Bayer Aspirin, aspirin / dipyridamole, Aspir-Low, Fasprin, Arthritis Pain, Bayer Aspirin Regimen, Durlaza, Halfprin