Adult Tetanus, záškrt, černý kašel (td, Tdap) Vaccine

Tdap je kombinovaná vakcína, která chrání proti třem potenciálně život ohrožujících bakteriálních onemocnění: tetanu, záškrtu a dávivému kašli (dávivému) kašli. TD je vakcína posilovací tetanu a záškrtu. To nechrání proti černému kašli.

Podle zákona o cenově dostupnou péči, mnohé zdravotní pojistné plány zahrnují preventivní pečovatelské služby, včetně prohlídek, očkování a screeningových testů, a to bez nákladů na vás. Další informace.

Zdravotní pojištění Center

Záškrt je velmi nakažlivá infekce, která ztěžuje dýchání. V závažných případech může způsobit srdeční a poškození nervů.

Černý kašel, nebo černý kašel, je velmi nakažlivá infekce dýchacích cest, která může vést k vážným problémům s dýcháním, a to zejména u dětí. nejprve se objeví černý kašel jako obyčejné nachlazení, ale pak způsobí intenzivní a nekontrolovatelné kašlání kouzla. Hluk “Whoop” je slyšet když se člověk snaží vzít dech při kašli.

Tyto choroby byly jednou docela běžný v USA a vedla k mnoha úmrtím. Nicméně rutinní očkování pomohl téměř eliminovat tetanu a záškrtu infekcí. Pertussis je jediná nemoc lze předcházet očkováním, které stále roste v USA Před rokem 2005, jen malé děti, by mohla obdržet vakcínu proti pertusi. Ubývající imunity a nedostatečné očkování – mnozí rodiče nechtějí očkovat své děti – vedly k obrodě onemocnění ve Spojených státech v posledních letech. Ohniska černý kašel u dospívajících a dospělých byly hlášeny v několika státech.

Tdap očkování nabízí nejlepší prevence proti černému kašli, tetanu, záškrtu a. Tdap znamená tetanu a záškrtu toxoidy s dávivému kašli. To je prodáváno pod obchodními názvy ADACEL a Boostrix.

Tdap je neaktivní vakcína, což znamená, že se provádí pomocí mrtvé bakterie. Mrtvé bakterie nemůže se vám špatně. Tdap není stejný jako DTaP, očkovací látky pro děti, aby se zabránilo stejné onemocnění.

CDC doporučuje TDap vakcínu pro všechny dospělé ve věku 19 a starší, kteří nikdy obdrželi vakcínu, obzvláště