Adrucil intravenózní: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Generický název (S): Fluorouracil

Fluorouracil se používá k léčbě různých typů rakoviny. To je chemoterapie droga, která se používá samostatně nebo v kombinaci s jinými léky zpomalit nebo zastavit růst rakovinných buněk.

Tento lék se obvykle podává injekcí do žíly odborníkem zdravotní péče. To může také být dána jinými metodami vstřikování v závislosti na Vašem zdravotním stavu. Dávkování je založeno na váš zdravotní stav, velikost těla a reakce na terapii.

Nevolnost, zvracení, ztráta chuti k jídlu, suchou / svědění kůže, ztmavnutí kůže, a citlivost sluneční / smět nastat úžeh. Nevolnost a zvracení mohou být závažné. V některých případech může být nutné farmakoterapie pro zabránění nebo zmírnění nevolnost a zvracení. Nejíte před Vaše léčba může pomoci zmírnit zvracení. Změny ve stravě, jako je jíst několik malých jídel nebo omezení činnosti může pomoci zmírnit některé z těchto účinků. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, ihned informovat svého lékaře nebo lékárníka.

Mírná průjem je také častým nežádoucím účinkem. Nicméně, průjem může vzácně stát perzistentní nebo těžké, což způsobuje velmi vážné problémy kvůli ztrátě příliš mnoho vody v těle (dehydratace). Informujte svého lékaře ihned, jestliže se objeví: perzistentní / těžký průjem, břišní nebo žaludeční bolesti / křeče, nebo krevní / hlen ve stolici.

Dočasná ztráta vlasů může dojít. Normální růst vlasů by se měla vrátit po ukončení léčby.

Nezapomeňte, že lékař předepsal tento lék, protože on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Ruce a nohy problémy někdy dochází při použití fluorouracilu. Můžete zabránit nebo omezit tyto problémy tím, že chrání vaše ruce a nohy z velkého množství tepla nebo tlaku. Například vyhnout se horké vany / sprchy ruční mytí nádobí s teplou vodou, dlouhé procházky, a mnutí rukou / nohou. Informujte svého lékaře ihned, pokud se u Vás objeví následující příznaky na rukou / nohou: zarudnutí, olupování kůže, puchýře, bolest, necitlivost, nebo otoky. Pokud se u Vás objeví tyto příznaky, poraďte se s lékařem o možnostech léčby (například snížení dávky nebo zastavení fluorouracil terapie, použití ledové zábaly na ruce / stop).

Informujte svého lékaře ihned, pokud máte nějaké závažné nežádoucí účinky, včetně: bolest hlavy, změny mentálního / nálady (např., Zmatenost), změny vidění, neobvyklé pohyby očí, ztráta koordinace, neobvyklou únavu.

Přivolat lékařskou pomoc ihned, pokud některý z těchto vzácných, ale velmi závažných nežádoucích účinků: snadná tvorba modřin / krvácení, krev v moči, černá / krvavé stolice, zvratky, který vypadá jako kávová sedlina, bolest žaludku / břicha, bolesti na hrudi, čelisti / levý paže bolest, vřídky v ústech, bolest v krku, bolestivé polykání, pálení žáhy, bolest / zarudnutí / otok paží / nohou.

Tento lék může snížit schopnost těla bojovat proti infekci. Informujte svého lékaře ihned, pokud se u Vás objeví jakékoli známky infekce, jako je horečka, zimnice nebo přetrvávající bolesti v krku.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je nepravděpodobné, ale vyhledejte lékařskou pomoc ihned, pokud k ní dojde. Příznaky závažné alergické reakce mohou zahrnovat: vyrážku, svědění / otok (zejména obličeje / pero / hrdlo), závažné závratě, potíže s dýcháním.

Fluorouracil může často způsobit vyrážku, která je obvykle příliš závažné. Nicméně, nemusí být schopen rozeznat vzácnou vyrážka, která by mohla být příznakem závažné reakce. Z tohoto důvodu, vyhledejte lékařskou pomoc ihned, pokud se u Vás objeví vyrážka.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před použitím fluorouracil, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na I; nebo flucytosin; nebo se kapecitabin; nebo máte-li jakékoliv jiné alergie. Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu, zejména: špatná výživa, snížená funkce kostní dřeně / poruchy buněk v krvi (např anémie, leukopenie, trombocytopenie), určitý nedostatek enzymu (dihydropyrimidindehydrogenázy – DPD), je závažné infekce, jaterní problémy, problémy s ledvinami.

Nemáte očkování / očkování bez souhlasu svého lékaře, a vyhnout se kontaktu s lidmi, kteří nedávno obdrželi vakcínu proti obrně.

Buďte opatrní s ostrými předměty, jako jsou bezpečnostní holicí strojky nebo nehtových frézy a vyhnout se činnosti, jako jsou kontaktní sporty snížit šanci na získání řezat, pohmožděný nebo zraněný.

Umyjte si ruce dobře, aby se zabránilo šíření infekcí.

Tento lék může způsobovat větší citlivost na sluneční záření. Vyhněte se delšímu slunění, opalování budky a horské slunce. Používejte opalovací krém a nosit ochranný oděv, když venku.

Tento lék se nedoporučuje užívat v průběhu těhotenství. To může poškodit nenarozené dítě. Ženy v plodném věku a muži by měly používat spolehlivou formu (y) antikoncepce během léčby a po určitou dobu poté. Poraďte se s lékařem pro více informací.

Není známo, zda tento lék přechází do mateřského mléka. Vzhledem k možnému riziku pro kojence, kojení při užívání tohoto léku se nedoporučuje. Před kojení konzultujte se svým lékařem.

lékové interakce se mohou změnit způsob léčby pracují nebo zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte (včetně lékařského předpisu / nepředepsání léků a bylinných produktů) a sdílet je se svým lékařem nebo lékárníkem. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování jakýchkoliv léků bez souhlasu svého lékaře.

Některé produkty, které mohou komunikovat s touto drogou patří: některá antibiotika (metronidazolu Tinidazol), warfarin.

Fluorouracil je velmi podobná flucytosinu a kapecitabinem. Nepoužívat léky, které obsahují flucytosin nebo kapecitabinem při používání fluorouracil.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko.

Laboratorní a / nebo lékařské testy (například kompletní krevní obraz), by mělo být provedeno sledovat svůj pokrok nebo kontrolovat vedlejších účinků. Poraďte se s lékařem pro více informací.

Pro co nejlepší přínos, je důležité získat každou uvedenou dávku tohoto léku podle pokynů. Pokud vynecháte dávku, kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka ihned založit novou dávkovací schéma.

Seznamte se s návodem produktu a svého lékárníka podrobnosti skladování. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady.

Lékařské pohotovosti: Váš stav může způsobit komplikace v lékařské pohotovosti. Informace o zápis do MedicAlert, volejte 1-888-633-4298 (US) nebo 1-800-668-1507 (Kanada).

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.