ADHD v dospívající: Příznaky, léčba, léky, Driving

Většina dětí, které jsou diagnostikovány s ADHD ještě jako dospívající; Příznaky ADHD v dospívající jsou podobné těm, které ADHD u dětí. Obsahují

Když její syn Anthony byl diagnostikován s porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) ve věku 6, Mary Robertson rychle se stal amatérským cestovní kancelář během svých letních prázdnin; Neměla moc na výběr. “Jednoho dne přišel domů Anthony schovává ruční pila za zády, protože ho řezali strom dolů souseda, aby viděli, jak byla stará,” připomíná onkologie-sestra-obrácený-ADHD-pacient-obhájce. “Uvědomil jsem si docela rychle, že zůstat doma a ne mít něco plánovanou byl nepůjde; Robertson je …

Kvůli problémům s roztěkanost a špatnou koncentraci, mnozí dospívající s ADHD mají problémy ve škole. Stupně může klesnout, a to zejména v případě, že dospívající se nedostávají léčbu ADHD.

To není neobvyklé pro dospívající s ADHD zapomenout úkoly, ztratí učebnice, a nudit se jejich každodenní výuce. Dospívající může být nepozorný, nebo příliš pozorný – ne čekat na ně přijde řada, než vyhrkávat odpovědi. Mohou přerušit své učitele a spolužáky, a mohou spěchat přes úkoly. Dospívající s ADHD může být také nervózní a je pro ně těžké sedět ve třídě.

Často dospívající s ADHD jsou tak zaneprázdnění se zaměřením na jiné věci, které zapomínají na úkolu. To lze vidět zejména s domácími úkoly a atletických dovedností a ve vztazích s vrstevníky. Tento nedostatek pozornosti tomu, co dělají často vede ke špatným tříd na testech a přechází přes pro sportovní týmy, mimoškolní aktivity a vrstevnické skupiny.

Ano. Driving představuje zvláštní riziko pro dospívající s ADHD. Dospívající s ADHD jsou dvakrát až čtyřikrát větší pravděpodobnost, že autonehodu než dospívající bez ADHD.

Dospívající s ADHD může být impulzivní, riskovat, nezralý v úsudku a vzrušení hledá. Všechny tyto rysy, aby nehod a vážných zranění více pravděpodobné.

I přesto studie ukazují, že dospívající řidiči s ADHD, kteří užívají své léky jsou méně pravděpodobné, že nehody.

Dospívající s ADHD jsou častěji těžkých pijáků než dospívající bez ADHD. Oni jsou také více pravděpodobné, že problémy z pití.

Ve studiích, dospívající s ADHD byly dvakrát častěji než ostatní dospívající zneužil alkoholu během posledních 6 měsíců a třikrát větší pravděpodobnost zneužívání drog jiný tha; marihuana.

Získání správné léčby pro ADHD může snížit riziko pozdějšího alkoholu a zneužívání drog.

Distractibilit; Irritabilit; Poor concentratio; Hyperactivit; impulzivity