adenovirus vakcína, žít (orální cestou) Popis a obchodní značky

adenovirus typu 4 a 7 Typ živá vakcína se používá k prevenci horečnatých (s horečkou) akutní respirační onemocnění (ARD) způsobené adenoviru typu 4 a typu 7. Funguje tak, že způsobí vaše tělo produkovat vlastní ochranu (protilátky) proti viru.

Tato vakcína je věnována vojenské personnels 17 až 50 let.

alergie

Tato vakcína se podává pouze nebo pod dohledem lékaře nebo jiného zdravotnického pracovníka.

Při rozhodování o použití vakcíny, rizika užívání vakcíny musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. U této vakcíny, doplňuje je třeba zvážit

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku k účinkům adenovirus typu 4 a typu 7 živou vakcínou u dětí do 16 let věku. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku k účinkům adenovirus typu 4 a typu 7 živou vakcínou v geriatrické populaci. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Pediatric

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Pokud přijímáte tuto vakcínu, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Geriatric

Příjem tuto vakcínu s některým z těchto léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že použití této vakcíny nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

lékové interakce

Očkování se některý z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

další interakce

Jinými zdravotními problémy

dávkování

Příjem tuto vakcínu s některým z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Missed Dávka

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na použití této vakcíny. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Sestra nebo jiný vyškolený zdravotnický pracovník vám dá tuto vakcínu. Je to dáno ústy.

Tablety polykejte celé. Nelámejte, rozbíjet nebo žvýkat je.

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Tento lék je třeba věnovat na stanoveného harmonogramu. Pokud vynecháte dávku, nebo zapomněl použít lék, kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka pokyny.

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil, že tato vakcína je v pořádku a ke kontrole nežádoucích účinků.

Neberte tuto vakcínu, pokud jste těhotná, a nemají v plánu otěhotnět po dobu 6 týdnů po očkování bez předchozí porady s lékařem. Tam je šance, že tato vakcína může způsobit problémy během těhotenství. Pokud si myslíte, že jste otěhotnět, informujte svého lékaře ihned. Lékař může chtít, abyste se připojili registr těhotenství u pacientů užívajících tuto vakcínu.

Tato vakcína obsahuje živé viry, které se vrhají ve stolici po dobu až 28 dnů po obdržení vakcíny a když byly přeneseny mohou způsobit onemocnění jiným lidem. Váš lékař může doporučit způsoby (např., Správné a časté mytí rukou, a to zejména hned po stolici), které pomáhají zabránit šíření viru na další osoby.

Měli byste se vyhnout blízkému kontaktu s lidmi s vysokým rizikem pro lov adenovirus po dobu 28 dnů po obdržení této vakcíny. Lidé, kteří jsou v ohrožení pro zachycení viru jsou těhotné ženy, děti mladší než 7 let věku, a každý, kdo má slabý imunitní systém, který je drží od bojovat proti infekcím.

Tato vakcína obsahuje albumin, který pochází z lidské krve. Některé přípravky z lidské krve přenést některé viry pro lidi, kteří je obdrželi. Riziko, že virus z léčivých přípravků vyrobených z lidské krve byly výrazně sníženy v posledních letech. To je výsledek požadovaného testování lidských dárců pro některé viry, a testování v průběhu výroby těchto přípravků. Ačkoli riziko je nízké, poraďte se se svým lékařem, pokud máte obavy.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.