Acetát-Gesic orální: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Generický název (S): acetaminofenu / Diphenhydramine HCL

Jedna ze složek v tomto produktu je paracetamol. Užívání příliš mnoho paracetamol může způsobit vážné (možná fatální) onemocněním jater. Dospělí by nemělo trvat déle než 4000 miligramů (4 gramů) acetaminofenu denně. Lidé s jaterními problémy a dětí by mělo trvat kratší acetaminofenu. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem, kolik paracetamol je bezpečné, aby přijaly.

Nepoužívejte s žádnými jinými přípravky obsahující paracetamol, aniž by požádal první svého lékaře nebo lékárníka. Paracetamol je v mnoha nepředepsání a volně prodejných léků (jako je bolest / horečka léky proti kašli nebo -A studené produktů). Zkontrolujte štítky na všechny vaše léků, aby zjistili, zda obsahují paracetamol, a zeptejte se svého lékárníka, pokud si nejste jisti.

Přivolat lékařskou pomoc ihned, pokud budete mít příliš mnoho paracetamol (předávkování), i když se cítíte dobře. Předávkování symptomy mohou zahrnovat nevolnost, zvracení, ztráta chuti k jídlu, pocení, bolesti břicha / břišní, extrémní únava, zežloutnutí očí / kůže, a tmavou moč.

Denní konzumace alkoholu, zvláště v kombinaci s paracetamolem, může poškodit játra. Vyhnout alkoholu.

Tato kombinace výrobek obsahuje 2 léky, acetaminofenu a antihistaminikum. Paracetamol pomáhá snižovat horečku a / nebo mírné až středně silné bolesti (například bolesti hlavy, bolesti zad, bolesti / bolesti v důsledku svalové zátěži, chlad nebo chřipku). Antihistaminikum v tomto přípravku může způsobit ospalost, a proto může být také použit jako noční pomoc spánku. Antihistaminika mohou být také použity k pomoci zmírnit alergii nebo nachlazení, jako je slzení, svědění očí / nosu / krku, rýma a kýchání.

Kašel -A studené výrobky nebylo prokázáno, že je bezpečná a účinná u dětí mladších než 6 let. Z tohoto důvodu, nepoužívejte tento přípravek k léčbě nachlazení u dětí mladších než 6 let, pokud tak speciálně neurčí jejich lékař. Některé produkty (například dlouhodobě působící tablety / tobolky) se nedoporučuje používat u dětí mladších než 12 let. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem Více podrobností o použití vašeho produktu bezpečně.

Tyto produkty neléčí nebo zkrátit délku nachlazení a může způsobit závažné nežádoucí účinky. Aby se snížilo riziko závažných nežádoucích účinků, pečlivě dodržovat všechny pokyny dávkování. Nepoužívejte tento produkt, aby se dítě ospalý. Nedávají jinou kašel -A studený léky, které mohou obsahovat stejné nebo podobné složky (viz také bod lékových interakcí). Zeptejte se lékaře nebo lékárníka o jiné způsoby, jak zmírnit proti kašli a nachlazení příznaky (jako je pití dostatek tekutin, pomocí zvlhčovače vzduchu nebo solný nosní kapky / sprej).

Viz také Varování sekci.

Pokud užíváte over-the-counter výrobku si přečtěte všechny pokyny na obalu výrobku před užitím tohoto léku. Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se na svého lékárníka. Pokud lékař předepsal tento lék, vezměte si ji podle pokynů.

Take tento lék ústy s jídlem nebo bez něj, nebo podle pokynů svého lékaře. Dojde-li k podráždění žaludku, může si vzít tento lék s jídlem nebo mlékem.

Pokud používáte kapalné formě, pečlivě změřit svou předepsanou dávku pomocí zařízení pro měření léky nebo lžíci. Nepoužívejte lžíci domácnosti, protože se nemusí dostat správnou dávku.

Pokud užíváte tobolky s prodlouženým uvolňováním, spolknout celé. Nedrťte nebo žvýkat tobolky s prodlouženým uvolňováním nebo tablety. V opačném případě může uvolnit všechny drogy najednou, čímž se zvyšuje riziko vedlejších účinků. Také není rozdělit tablety s prodlouženým uvolňováním, pokud mají rýhu a lékař nebo lékárník vám řekne, aby tak učinily. Spolkněte celou nebo rozdělit tabletu bez drcení nebo žvýkání.

Dávkování je založeno na zdravotním stavu a reakci na léčbu. Léky proti bolesti fungují nejlépe, když jsou použity jako první známky bolesti dojít. Počkáte-li se zhoršily příznaky, může léčba nefunguje stejně.

Neužívejte tento přípravek proti bolesti více než 10 dnů (dospělí) nebo 5 dnů (děti), pokud to není doporučeno lékařem. Neberte tento výrobek horečky déle než 3 dny, pokud podle pokynů lékaře. Pokud je váš stav přetrvává nebo se zhoršuje, nebo pokud si myslíte, že může mít vážný zdravotní problém, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Viz také Varování sekci.

Závratě, ospalost, zácpa, žaludeční nevolnost, rozmazané vidění, nebo sucho v ústech / nosu / hrdla může dojít. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, oznamte neprodleně svého lékaře nebo lékárníka.

Pokud lékař předepsal tento lék, si uvědomit, že on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Informujte svého lékaře ihned, pokud některý z těchto nepravděpodobných, ale závažných nežádoucích účinků: změny psychické / poruchy nálady (jako je zmatenost), potíže s močením.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je vzácný. Nicméně, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud si všimnete příznaky závažné alergické reakce, včetně: vyrážka, svědění / otoky (zejména obličeje / pero / hrdlo), silná závrať, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Viz také Varování sekci.

Před přijetím tohoto léky, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na paracetamol nebo antihistaminika; nebo máte-li jakékoliv jiné alergie. Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu, zejména: problémy s dýcháním (jako je astma, chronická obstrukční plicní nemoc -COPD), glaukom, srdeční choroby, vysoký krevní tlak, onemocnění jater, žaludku / střevní potíže (např jak blokáda, zácpa, vředů), zvýšenou činností štítné žlázy (hypertyreóza), problémy s močením (například potíže s močením z důvodu zvětšené prostaty, retence moči).

Tento lék může vyvolat závratě nebo ospalost nebo způsobit rozmazané vidění. Nejezděte, obsluhovat stroje nebo dělat nějakou činnost, která vyžaduje ostražitost nebo jasnou představu, dokud si nejste jisti, můžete provádět tyto činnosti bezpečně. Vyhýbat se alkoholickým nápojům.

Kapalné produkty mohou obsahovat alkohol, cukr a / nebo aspartam. Opatrnosti je třeba, pokud máte cukrovku, závislost na alkoholu, onemocnění jater, fenylketonurie (PKU), nebo jakákoli jiná podmínka, která vyžaduje, abyste omezil / vyhnout se tyto látky ve vaší stravě. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka o bezpečném používání tohoto produktu.

Opatrnost se doporučuje při použití tohoto léku u dětí, protože jsou citlivější na účinky antihistaminik. U malých dětí, tento lék může vyvolat neklid a vzrušení namísto ospalost.

Starší lidé mohou být citlivější k účinkům tohoto léku, zejména závratě, ospalost, zmatenost, zácpa, nebo potíže močení. Závratě, ospalost a zmatenost může zvýšit riziko pádu.

Během těhotenství, že tento lék by měl být použit pouze tehdy, pokud to není nezbytně nutné. Vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem.

Tento lék může přecházet do mateřského mléka a může mít nežádoucí účinky na kojence. Před kojení konzultujte se svým lékařem.

Viz také Varování sekci.

Pokud se tento lék pod vedením svého lékaře užívat, Váš lékař nebo lékárník již mohou být vědomi možných lékových interakcí a může být sledování vám za ně. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování každého léku předtím poradili s lékařem nebo lékárníkem dříve.

Před použitím tohoto výrobku, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech předpis a nepředepsání / rostlinných produktů, které mohou používat, zejména: antihistaminika aplikuje na kůži (jako je difenhydramin krém, mast, sprej), ketokonazolem, inhibitory MAO (isokarboxazid, linezolidu, methylenová modř, moklobemid, fenelzin, prokarbazin, rasagilin, selegilin, tranylcypromin).

Informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste na spánek nebo úzkosti (jako je alprazolam, diazepam, zolpidem), které uvolňují svaly, a omamných proti bolesti (například kodein), přičemž další výrobky, které způsobují ospalost, včetně alkoholu, jiné antihistaminika, léky.

Antihistaminika jsou ingredience nalezené v mnoha nepředepsání produktech a v některých kombinace léků na předpis. Zkontrolujte štítky na všechny vaše léků (zejména kašel-and-chlazené výrobky), protože mohou také obsahovat antihistaminikum. Zeptejte se svého lékárníka o používání těchto výrobků bezpečně.

Tento lék může interferovat s určitými lékařské / laboratorními testy (jako je moč 5-HIAA, alergické kožní testy), což může způsobit falešné výsledky testů. Ujistěte se, že laboratorní personál a všechny vaše lékaři, že jste používat tuto drogu.

Tento dokument neobsahuje všechny možné interakce. Proto před použitím tohoto výrobku, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech produktech, které používáte. Vede seznam všech vašich léků s vámi a sdílet seznam s lékařem a lékárníkem.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko. Příznaky předávkování mohou zahrnovat: nevolnost, zvracení, ztráta chuti k jídlu, pocení, bolesti břicha / břicha, extrémní únavu, neklid, zmatenost, návaly horka, halucinace, zežloutnutí očí / kůže, tmavou moč, záchvaty. U dětí, může dojít k první vzrušení, a může následovat: ztráta koordinace, ospalost, ztráta vědomí, křeče.

Pokud lékař předepsal tento lék, nesdílejí jej s ostatními.

Udržujte všechny pravidelné lékařské a laboratorní schůzky.

Neberte tento výrobek po dobu několika dnů před testováním alergie, protože výsledky testu mohou být ovlivněny.

Pokud se tento produkt užívat v pravidelných intervalech a vynecháte dávku, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku a pokračujte v obvyklém dávkovacím režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat.

Skladujte při pokojové teplotě mezi 59-86 stupňů F (15-30 ° C), chráněny před světlem a vlhkostí. Neukládejte v koupelně. Nezmrazujte tekuté formy tohoto produktu. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady společnost pro více informací o tom, jak bezpečně zlikvidovat svůj výrobek.

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.