ACE inhibitory na vysoký krevní tlak: Druhy, použití, efekty a další

Generic Nam; Značka Nam; benazepri; Lotensi; captopri; Kapota; enalapri; Vasote; fosinopri; lisinopri; PRINIVIL, Zestri; perindopri; ACEO; quinapri; Accupri; ramipri; Altac; trandolapri; Mavik

ACE inhibitory jsou dobrou volbou pro lidi, kteří prodělali infarkt, protože lék pomáhá snižovat zátěž na srdce; ACE inhibitory jsou dobrou volbou pro lidi, kteří mají diabetes, protože tento přípravek nemá vliv na hladinu cukru v krvi a může pomoci chránit ledviny. Pokud máte cukrovku, můžete užívat tyto léky v případě, že nemáte vysoký krevní tlak, ale mají malé množství bílkoviny v moči (mikroalbuminurie), časnou známkou poškození ledvin; ACE inhibitory mohou také pomoci předcházet srdečnímu infarktu nebo mozkové mrtvice. 1

enzymu (ACE) inhibitory enzymu konvertujícího blokují enzym potřebný pro vytvoření látka, která zužuje krevní cévy. V důsledku toho je uvolnění krevních cév a rozšíření, což usnadňuje průtok krve cévami, což snižuje krevní tlak. Tyto léky také zvyšují uvolňování vody a sodíku v moči, což také snižuje krevní tlak.

ACE inhibitory mohou být použity samostatně nebo v kombinaci s diuretiky nebo jinými léky.

Tyto léky se používají samostatně na vysoký krevní tlak, a jsou používány s jinými léky, jako jsou diuretika.

ACE inhibitory mohou snižovat krevní tlak u lidí, kteří mají vysoký krevní tlak. ACE inhibitory mohou také pomoci zabránit srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici. 1

Pomáhají také lidem, kteří mají srdeční selhání žít déle. A mohou zpomalit nebo zabránit problémům s ledvinami u lidí, kteří mají diabetes. 1

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře, pokud máte

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Kašel je jedním z nejčastějších nežádoucích účinků inhibitorů ACE. Ale většina lidí nedostávají kašel. Kašel bývá drobný problém pro většinu lidí, kteří ji mají. Mají pocit, že mohou žít s ní výměnou za výhody tohoto přípravku.

Pokud budete mít ACE inhibitory a mají problém s kašlem, poraďte se se svým lékařem. Kašel může být způsobena něčím jiným, jako je nachlazení. Nepřestávejte užívat lék, pokud Vám lékař neřekne.

Máte-li kašel, který je pro vás problém, pak může váš lékař vám poskytne blokátor receptoru angiotenzinu II (ARB) namísto. ARB je méně pravděpodobné, že způsobí kašel.

ACE inhibitory mohou interagovat s jinými léky, jako jsou nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), antacid, doplňků draslíku, některé diuretika a lithia. Jestliže užíváte některý z těchto léků, poraďte se se svým lékařem dříve, než budete mít ACE inhibitory.

Tipy na užívání krevní tlak lék, viz

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Nepoužívejte tento lék, pokud jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět. Pokud potřebujete používat tento lék, poraďte se se svým lékařem o tom, jak lze zabránit otěhotnění.

Můžete mít pravidelné krevní testy sledovat, jak je lék pracuje ve vašem těle. Lékař bude pravděpodobně vám vědět, kdy je potřeba mít testy.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Léky na vysoký krevní tlak (2012). Pokyny pro zacházení ze strany Medical Letter, 10 (113): 1-10.

E. Gregory Thompson, MD – Vnitřní Medicin; Robert A. Kloner, MD, PhD – Cardiology

12.03.2014

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Kopřivka; Nepravidelný srdeční tep (může to být způsobeno tím, příliš mnoho draslíku v krvi); Závratě nebo točení hlavy nebo mdloby.

Suchý kašel; Bolest hlavy.