Accuhist DM Pediatrické ústní: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Generický název (S): dextromethorphan HBR / hydrochloridu pseudoefedrinu / bromfeniramin

Tato kombinace lék se používá k léčbě příznaků způsobených nachlazení, chřipky, alergie, senná rýma, nebo jiné dýchací onemocnění (např., Sinusitida, bronchitida). Dextromethorphan je proti kašli, který ovlivňuje určité části mozku (kašel centra), snížení nutkání ke kašli. Dekongestanty pomoci zmírnit příznaky ucpaný nos. Antihistaminika zmírnit slzící oči, svědění očí / nosu / krku, rýma, kýchání.

Kašel -A studené výrobky nebylo prokázáno, že je bezpečná a účinná u dětí mladších než 6 let. Z tohoto důvodu, nepoužívejte tento přípravek k léčbě nachlazení u dětí mladších než 6 let, pokud tak speciálně neurčí jejich lékař. Některé produkty (například dlouhodobě působící tablety / tobolky) se nedoporučuje používat u dětí mladších než 12 let. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem Více podrobností o použití vašeho produktu bezpečně.

Tyto produkty neléčí nebo zkrátit délku nachlazení a může způsobit závažné nežádoucí účinky. Aby se snížilo riziko závažných nežádoucích účinků, pečlivě dodržovat všechny pokyny dávkování. Nepoužívejte tento produkt, aby se dítě ospalý. Nedávají jinou kašel -A studený léky, které mohou obsahovat stejné nebo podobné složky (viz také bod lékových interakcí). Zeptejte se lékaře nebo lékárníka o jiné způsoby, jak zmírnit proti kašli a nachlazení příznaky (jako je pití dostatek tekutin, pomocí zvlhčovače vzduchu nebo solný nosní kapky / sprej).

Pokud užíváte over-the-counter výrobku si přečtěte všechny pokyny na obalu výrobku před užitím tohoto léku. Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se na svého lékárníka. Pokud lékař předepsal tento lék, vezměte si ji podle pokynů.

Take tento lék ústy s jídlem nebo bez něj s plnou sklenici vody (8 uncí nebo 240 mililitrů) nebo podle pokynů svého lékaře. Tento lék může být užíván s jídlem nebo mlékem, pokud dojde k podráždění žaludku.

Pokud používáte kapalné formě, pomocí měřícího přístroje léky pečlivě změřit předepsanou dávku. Nepoužívejte lžíci domácnosti. Pokud je váš tekutá forma je suspenze, protřepejte lahvičku s dostatečným předstihem před každou dávkou.

Pokud užíváte tobolky s prodlouženým uvolňováním, spolknout celé. Nedrťte nebo žvýkat tobolky s prodlouženým uvolňováním nebo tablety. V opačném případě může uvolnit všechny drogy najednou, čímž se zvyšuje riziko vedlejších účinků. Také není rozdělit tablety s prodlouženým uvolňováním, pokud mají rýhu a lékař nebo lékárník vám řekne, aby tak učinily. Spolkněte celou nebo rozdělit tabletu bez drcení nebo žvýkání.

Žvýkací formy tohoto léku by měl být důkladně žvýkat před polykáním.

Pokud užíváte prášek, smíchejte ji důkladně ve správném množství kapaliny a dobře promícháme. Pít veškerá kapalina hned. Nepřipravují zásobu pro budoucí použití.

Dávkování je založeno na věku, zdravotním stavu a reakci na léčbu. Pokud se tento lék alergie či senná rýma příznaky užívání, vezměte si ji pravidelně s cílem získat co největší užitek z něj.

Nesprávné používání tohoto léku (zneužívání) může vést k vážnému úrazu (například poškození mozku, záchvat, smrt). Nezvyšujte dávku, vezměte si ji častěji, nebo jej použít na delší dobu, než režii.

Informujte svého lékaře, pokud se váš stav přetrvává nebo se zhoršuje.

Ospalost, se mohou objevit závratě, bolesti hlavy, rozmazané vidění, žaludeční nevolnost, nevolnost, zácpa nebo sucho v ústech / nosu / krku. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, ihned informovat svého lékaře nebo lékárníka.

Chcete-li zmírnit sucho v ústech, sát (bez cukru), Hard Candy nebo kousky ledu, žvýkání (bez cukru) guma, pít vodu, nebo použít slin náhražku. Tento lék může vysychat a zahušťování hlenu v plicích, což ztěžuje dýchání a vyčistit vaše plíce. Chcete-li zabránit tento efekt, pijte dostatek tekutin, pokud to není jinak svého lékaře.

Pokud lékař předepsal tento lék, si uvědomit, že on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Informujte svého lékaře ihned, pokud některý z těchto nepravděpodobných, ale závažných nežádoucích účinků: mentální / změny nálady (např zmatenost, halucinace), zvonění v uších, třes (třes), potíže při močení, slabost.

Informujte svého lékaře ihned, pokud některý z těchto vzácných, ale velmi závažných nežádoucích účinků: snadná tvorba modřin / krvácení, zrychlení / zpomalení / nepravidelný srdeční tep, záchvat.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je nepravděpodobné, ale ihned vyhledali lékařskou pomoc, pokud k ní dojde. Příznaky závažné alergické reakce mohou zahrnovat: vyrážku, svědění / otok (zejména obličeje / pero / hrdlo), závažné závratě, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před přijetím tohoto produktu, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na I; nebo máte-li jakékoliv jiné alergie. Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu, zejména: problémy s dýcháním (například astma, rozedma plic), cukrovka, určité oční problém (zelený zákal), srdeční problémy, vysoký krevní tlak, problémy s ledvinami, onemocnění jater, křeče, žaludeční / střevní potíže (např vředy, překážející), funkci štítné žlázy (hypertyreóza), problémy s močením (např potíže s močením z důvodu zvětšené prostaty, retence moči).

Tento lék může vyvolat závratě nebo ospalost nebo způsobit rozmazané vidění. Nejezděte, obsluhovat stroje nebo dělat nějakou činnost, která vyžaduje ostražitost nebo jasnou představu, dokud si nejste jisti, můžete provádět tyto činnosti bezpečně. Omezit používání alkoholu a některými jinými léky, které způsobují ospalost. (Viz také lékové interakce).

Aby se minimalizovalo závratě a točení hlavy, vstávat pomalu, když vstáváte ze sedu nebo lehu.

Tento přípravek může obsahovat aspartam. Pokud máte fenylketonurie (PKU) nebo jakýkoli jiný stav, který vyžaduje, abyste omezit příjem aspartamu (nebo fenylalaninu), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud jde o bezpečné používání tohoto léku.

Kapalné přípravky tohoto produktu mohou obsahovat cukr a / nebo alkohol. Opatrnosti je třeba, pokud máte cukrovku, závislosti na alkoholu nebo onemocnění jater. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka o bezpečném používání tohoto produktu.

Starší lidé mohou být citlivější na vedlejší účinky této drogy, zejména závrať, ospalost, změny v duševním / nálady, zácpa, zrychlení srdečního rytmu, potíže močení, nebo změny krevního tlaku. Závratě, ospalost a zmatenost může zvýšit riziko pádu.

Děti mohou být citlivější na účinky antihistaminik. U malých dětí, že tento lék může způsobit agitovanost / vzrušení namísto ospalost.

Během těhotenství, že tento lék by měl být použit pouze tehdy, pokud to není nezbytně nutné. Vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem.

Tento lék může přecházet do mateřského mléka. Před kojení konzultujte se svým lékařem.

Pokud se tento lék pod vedením svého lékaře užívat, Váš lékař nebo lékárník již mohou být vědomi možných lékových interakcí a může být sledování vám za ně. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování každého léku předtím poradili s lékařem nebo lékárníkem dříve.

Užívání určitých inhibitorů MAO se tento lék může způsobit vážné (možná fatální) lékové interakce. Vyhnout se isokarboxazid, methylenovou modří, moklobemid, fenelzin, prokarbazin, rasagilin, selegilin, tranylcypromin nebo během léčby tohoto léku. Většina MAO inhibitory by rovněž neměl být považován za dva týdny před zahájením léčby s touto léčbou. Zeptejte se svého lékaře, kdy se má spustit nebo zastavit podávání tohoto léku.

Pokud v současné době používáte některý z těchto léků uvedených výše, informujte svého lékaře nebo lékárníka před zahájením tento lék. Vyhnout se inhibitory MAO během 2 týdnů od zahájení nebo ukončení tohoto léku.

Před použitím tohoto výrobku, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech předpis a nepředepsání / rostlinných produktů, které mohou použít, a to zejména: antihistaminika aplikuje na kůži (jako je difenhydramin krém, mast, sprej), antispasmodika (např, atropin Belladonna alkaloidy), beta-blokátory (např, metoprolol, atenolol), léky na Parkinsonovu chorobu (např, anticholinergika, jako je benztropine, Trihexyphenidyl), guanethidin, některých inhalačních anestetik (např, halothan), metyldopa, reserpin, skopolamin, tricyklická antidepresiva (např, amitriptylin, desipramin ).

Informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud zároveň užíváte léky, které způsobují ospalost, jako jsou: některé antihistaminika (např difenhydramin), anti-záchvatovitá léků (např, karbamazepin), léky na spaní nebo úzkosti (např alprazolam, diazepam, zolpidemu), svalů relaxanty, omamné bolesti relievers (např kodein), psychiatrické léky (např chlorpromazin, risperidon, amitriptylin, trazodon).

Zkontrolujte štítky na všechny vaše léky (např., Kašel i studené výrobky, dietní pomůcky), protože mohou obsahovat látky, které by mohly ovlivnit vaše tepová frekvence / krevní tlak nebo způsobit ospalost. Zeptejte se svého lékárníka o bezpečném používání těchto výrobků.

Tento lék může interferovat s určitými lékařské / laboratorních testů (včetně mozku skenování pro léčbu Parkinsonovy nemoci), což může způsobit falešné výsledky testů. Ujistěte se, že laboratorní personál a všechny vaše lékaři, že jste používat tuto drogu.

Tento dokument neobsahuje všechny možné interakce. Proto před použitím tohoto výrobku, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech produktech, které používáte. Vede seznam všech vašich léků s vámi a sdílet seznam s lékařem a lékárníkem.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko. Příznaky předávkování mohou zahrnovat: neklid, zmatenost, návaly horka, halucinace, velkými žáky, svalové záškuby, záchvaty. U dětí, může dojít k první vzrušení, a může následovat ztráta koordinace, ospalost, ztráta vědomí, křeče.

Pokud lékař předepsal tento lék, nesdílejí jej s ostatními.

Udržujte všechny pravidelné lékařské a laboratorní schůzky.

Neberte tento výrobek po dobu několika dnů před testováním alergie, protože výsledky testu mohou být ovlivněny.

Pokud se tento produkt užívat v pravidelných intervalech a vynecháte dávku, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku a pokračujte v obvyklém dávkovacím režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat.

Skladujte v dobře uzavřené nádobě při pokojové teplotě mezi 59-86 stupňů F (15-30 ° C), chráněny před světlem a vlhkostí. Neukládejte v koupelně. Nezmrazujte tekuté formy tohoto léku. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady společnost pro více informací o tom, jak bezpečně zlikvidovat svůj výrobek.

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.