abirateronu ústní: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Společnou značkou NAME (S): Zytiga

Generický název (S): abirateron ACETATE

Tento lék se používá spolu s prednisonem k léčbě mužů s rakovinou prostaty, která se rozšířila do dalších částí těla a nereagoval na chirurgickou léčbu, která snižuje hladinu testosteronu. Abirateron patří do skupiny léků známých jako antiandrogeny (anti-testosteronu). Testosteron, přirozený hormon, pomáhá rakovinu prostaty růst a šíření. Abirateronu funguje tak, že blokuje produkci testosteronu, a tím zpomaluje růst a šíření rakoviny prostaty.

Tento lék by neměl být podáván ženám či dětem.

Přečíst příbalovou informaci pokud je k dispozici ze svého lékárníka dříve, než začnete abirateron a pokaždé dostanete dolít. Máte-li jakékoli otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Take tento lék do úst a na lačný žaludek, podle pokynů svého lékaře, zpravidla jednou denně. Nejezte alespoň 2 hodiny před a 1 hodinu po užití abirateron. Užívání abirateron s jídlem značně zvyšuje množství této drogy v těle a zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Polykat celé. Nedrťte nebo žvýkat před polykáním. Těhotné ženy by měly nosit rukavice, pokud manipulaci s tabletami. Pokud je tableta rozdrtí nebo rozbijí, ženy, které jsou těhotné nebo které mohou otěhotnět, by neměly manipulovat, nebo dýchat prach z ní (viz bod Upozornění).

Dávkování je založeno na Vašem zdravotním stavu, laboratorní výsledky, odpovědi na léčbu a dalších léků, které pravděpodobně užíváte. Ujistěte se, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech produktech, které používáte (včetně léků na předpis, nepředepsání drog, a bylinných produktů).

tento lék používat pravidelně, aby měli co největší prospěch z něj. Pro lepší zapamatování si, vezměte si ji ve stejnou dobu každý den. Nepřestávejte nějaké léky na rakovinu prostaty, pokud to nedoporučí lékař. Zastavení své léky by mohla umožnit rakovina šíří rychleji.

Informujte svého lékaře, pokud se váš stav přetrvává nebo se zhoršuje (například močení se stává obtížnější, zvýšení bolesti kostí).

Bolesti hlavy, návaly horka, bolesti kloubů, pálení žáhy nebo za studena podobné příznaky se mohou objevit. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, oznamte neprodleně svého lékaře nebo lékárníka.

Nezapomeňte, že lékař předepsal tento lék, protože on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Tento lék může zvyšovat krevní tlak. Zkontrolujte, zda Váš krevní tlak pravidelně a svého lékaře, pokud výsledky jsou vysoké. Lékař může kontrolovat Váš krevní tlak s léky.

Informujte svého lékaře ihned, pokud máte nějaké závažné nežádoucí účinky, včetně: častější močení, bolestivé močení, rychlý / nepravidelný srdeční tep, svalové křeče / slabost, bolest nohou, otoky nohou / stop, zlomenin kostí.

Přivolat lékařskou pomoc ihned, pokud máte nějaké velmi vážné vedlejší účinky, včetně: bolest na hrudi, pocit, krátký dech, zatímco v klidu, přetrvávající nevolnost / zvracení, ztráta chuti k jídlu, těžké břišní / bolesti břicha, zežloutnutí očí / kůže, tmavá moč.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je vzácný. Nicméně, vyhledejte lékařskou pomoc ihned, pokud zaznamenáte jakékoli příznaky závažné alergické reakce, včetně: vyrážka, svědění / otoky (zejména obličeje / pero / hrdlo), silná závrať, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před přijetím abirateronu, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na I; nebo máte-li jakékoliv jiné alergie. Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu, zejména: srdečních problémů (jako jsou srdeční selhání, nepravidelný srdeční tep, předchozí infarkt myokardu), vysoký krevní tlak, problémy s játry.

Použití kortikosteroidní léky na dlouhou dobu spolu s abirateron může ztížit pro vaše tělo reagovat na fyzické zátěži. Proto před tím, než chirurgický zákrok nebo neodkladnou léčbu, nebo pokud máte vážné nemoci / zranění, informujte svého lékaře nebo zubaře, že užíváte tento lék nebo jste použili tento lék během posledních 12 měsíců. Informujte svého lékaře ihned, pokud se u Vás objeví neobvyklé / extrémní únava nebo hubnutí. Pokud budete používat tento lék po dlouhou dobu, nosit výstražnou kartu nebo lékařské identifikační náramek, který identifikuje váš užívání tohoto léku.

Před tím, než chirurgický zákrok, informujte svého lékaře nebo zubaře, o všech produktech, které používáte (včetně léků na předpis, nepředepsání drog, a bylinných produktů).

Tento lék by neměl být používán u žen, a to zejména v průběhu těhotenství a kojení -feeding. To může poškodit nenarozené nebo prsu – krmení dítěte. Ženy, které jsou těhotné nebo kojící by se měli vyhnout dotýkání nebo náhodně užívat tento lék. Poraďte se s lékařem pro více informací.

Vzhledem k tomu, že není známo, zda abirateron přechází do spermatu, muži, kteří užívají tento lék a mají sex s ženami musí používat latexový kondom během celého sexuálního kontaktu, i když měl vasektomii. Pokračovat v používání kondomů podle pokynů, dokud byla zastavena 1 týden po ukončení léčby abirateron.

lékové interakce se mohou změnit způsob léčby pracují nebo zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte (včetně lékařského předpisu / nepředepsání léků a bylinných produktů) a sdílet je se svým lékařem nebo lékárníkem. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování jakýchkoliv léků bez souhlasu svého lékaře.

Jiné léky mohou mít vliv na odstranění abirateron z vašeho těla, což může ovlivnit, jak abirateronu. Jako příklady lze uvést Rifamyciny (jako je rifabutin), léky používané k léčbě záchvatů (jako je karbamazepin, fenytoin, fenobarbital), mezi ostatními.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko.

Nesdílejí tento lék s ostatními.

Laboratorní a / nebo lékařské testy (jako je krevní tlak, hladinu draslíku, jaterních testů, test PSA v krvi) by měly být provedeny před zahájením léčby, pravidelně sledovat svůj pokrok, nebo ke kontrole nežádoucích účinků. Poraďte se s lékařem pro více informací.

Pokud vynecháte dávku, vezměte si ji ihned, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku a pokračujte v obvyklém dávkovacím režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat. Pokud vynecháte více než jednu dávku, poraďte se se svým lékařem ihned.

Skladovat při pokojové teplotě před světlem a vlhkostí. Neukládejte v koupelně. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady.

Lékařské pohotovosti: Váš stav může způsobit komplikace v lékařské pohotovosti. Informace o zápis do MedicAlert, volejte 1-888-633-4298 (US) nebo 1-800-668-1507 (Kanada).

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.