abatacept (s maltóza) intravenózní: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování & Dávkování

Tento lék se používá samostatně nebo s jinými léky (například metotrexát) k léčbě revmatoidní artritidy, podmínka ve kterém tělu vlastní obranný systém (imunitní systém), napadá zdravé tkáně kolem kloubů. Obvykle se používá, když jiné léky na revmatoidní artritidu, nejsou úspěšné při kontrole onemocnění. Tento lék může být také použita k léčbě určitých jiný typ artritidy (juvenilní idiopatické).

Abatacept pomáhá pomalý poškození kloubů a snížit bolest kloubů / otok, takže se můžete pohybovat lépe. Funguje tak, že oslabení imunitního systému a snižuje otok (zánět).

Přečtěte si příbalovou informaci poskytl svým lékárníkem dříve, než začnete dostávat abatacept a pokaždé dostanete léčbu. Máte-li jakékoli dotazy, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Tento lék se podává injekcí do žíly pomocí zdravotnického pracovníka, obvykle po dobu 30 minut. Po první dávce, tato léčba je obvykle znovu podáván 2 týdny a 4 týdny později, poté každé 4 týdny nebo podle pokynů svého lékaře. Dávkování je založen na vaší hmotnosti.

Tyto léky byste měli obdržet pravidelně získat co největší užitek z něj. Pro lepší zapamatování si, označit svůj kalendář sledovat, kdy obdrží další dávku.

Informujte svého lékaře, pokud vaše příznaky nezlepší nebo pokud se zhorší.

Bolesti hlavy, může dojít k nevolnosti, závratě, návaly horka, ucpaný hlava / nos nebo kašel. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, oznamte neprodleně svého lékaře nebo lékárníka.

Nezapomeňte, že lékař předepsal tento lék, protože on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Informujte svého lékaře ihned, pokud máte nějaké závažné nežádoucí účinky, včetně: dušnost, změny v množství moči, bolest při močení, silná bolest břicha.

Vzhledem k tomu, abatacept funguje tak, že oslabení imunitního systému, může snížit schopnost bojovat proti infekcím. To může vyvolat větší šanci dostat vážné (zřídka fatální), infekce nebo žádný infekci máte horší. Informujte svého lékaře ihned, pokud máte nějaké příznaky infekce (například kašel, bolest v krku, horečka, zimnice, bolest při močení).

Imunitní systém je také důležitý při prevenci a kontrole rakoviny. Velmi vzácně se u pacientů užívajících abatacept vyvinuli rakovinu (například lymfom, rakovina plic). Informujte svého lékaře ihned, pokud se u Vás objeví příznaky, jako je neobvyklé hrudky / porostů, otokem žláz, noční pocení, nevysvětlený úbytek hmotnosti, dušnost, sípání, přetrvávající kašel.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je vzácný. Nicméně, vyhledejte lékařskou pomoc ihned, pokud zaznamenáte jakékoli příznaky závažné alergické reakce, včetně: vyrážka, svědění / otoky (zejména obličeje / pero / hrdlo), silná závrať, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před použitím abatacept, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na I; nebo máte-li jakékoliv jiné alergie. Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu, zejména: chronické obstrukční plicní nemoci – CHOPN, aktuální / nedávné / vracející se infekce (např tuberkulóza, hepatitida virus), řezané nebo opar, rakovina, imunitní systém porucha ( například infekce HIV, onemocnění kostní dřeně), diabetes (zvláště pokud jste kontrolu hladiny cukru v krvi doma).

Před tím, než chirurgický zákrok, informujte svého lékaře nebo zubaře, že užíváte tento lék.

Nemáte očkování / očkování při používání tohoto léku nebo až do 3 měsíců po ukončení tento lék bez souhlasu svého lékaře. Také vyhnout se kontaktu s lidmi, kteří nedávno obdrželi perorální vakcína proti dětské obrně nebo chřipková vakcína inhalovaný nosem.

Doporučuje se, aby děti mít aktuální informace o všech svých dětských očkování před zahájením abatacept.

Abatacept může udělat větší šanci dostat infekce nebo mohou zhoršit jakékoliv současné infekce. Z tohoto důvodu si umýt ruce dobře, aby se zabránilo šíření infekce. Vyhnout se kontaktu s lidmi, kteří mají infekce, které se mohou rozšířit na jiné (jako jsou plané neštovice, spalničky, chřipka). pokud jste byli vystaveni infekci nebo pro bližší informace kontaktujte svého lékaře.

Některé abataceptu výrobky jsou vyráběny s maltózou. Tato látka může způsobit falešné hladinu cukru v krvi vysoká, když vaše hladina cukru v krvi je normální nebo dokonce nízká. Pokud máte cukrovku, poraďte se se svým lékárníkem, zda je výrobek, který používáte obsahuje maltóza a, zda jsou vaše testovací zásoby cukru v krvi bude pracovat s tímto výrobkem. Vzácně vážné problémy nastaly, když byl příliš mnoho inzulínu vzhledem k tomu, kvůli chybnému měření s vysokým obsahem cukru nebo při nízké hladině krevního cukru šel nezpracovaný.

Opatrnost se doporučuje při použití tohoto léku u starších pacientů, protože mohou být citlivější na jeho účinky, zejména zvýšené riziko infekcí.

Během těhotenství, že tento lék by měl být použit pouze tehdy, pokud to není nezbytně nutné. Vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem.

Není známo, zda tento lék přechází do mateřského mléka. Před kojení konzultujte se svým lékařem.

lékové interakce se mohou změnit způsob léčby pracují nebo zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte (včetně lékařského předpisu / nepředepsání léků a bylinných produktů) a sdílet je se svým lékařem nebo lékárníkem. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování jakýchkoliv léků bez souhlasu svého lékaře.

Některé produkty, které mohou komunikovat s touto drogou zahrnují: TNF-blokátory (např., Adalimumab, etanercept, infliximab), jiné léky, které oslabují imunitní systém (např. Takrolimus, cyklosporin, tofacitinib).

Výrobce doporučuje, aby se tento lék není možné použít s anakinra, jiný lék k léčbě revmatoidní artritidy.

Tento lék může interferovat s některými testů (včetně některých testů cukru v krvi), což může způsobit falešné výsledky testů. To může vést k vážným (případně fatální následky). Řekněte Všichni laboratorní pracovníci a všechny své lékaře a lékárníky, které používáte tento lék a který typ cukru v krvi testovacích proužků, které používáte.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko.

Laboratorní a / nebo lékařské testy by měly být provedeny pravidelně sledovat svůj pokrok nebo kontrolovat vedlejších účinků. Poraďte se s lékařem pro více informací.

Pro co nejlepší přínos, je důležité získat každou uvedenou dávku tohoto léku podle pokynů. Pokud vynecháte dávku, kontaktujte svého lékaře založit novou dávkovací schéma.

Nedá se použít. Tento lék je uveden na klinice a nebude uložena doma.

Lékařské pohotovosti: Váš stav může způsobit komplikace v lékařské pohotovosti. Informace o zápis do MedicAlert, volejte 1-888-633-4298 (US) nebo 1-800-668-1507 (Kanada).

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.