abakavir a lamivudin (orální cestou) popis a obchodní značky

Abakavir a lamivudin kombinace se používá spolu s jinými léky k léčbě infekce virem lidské imunodeficience (HIV). HIV je virus, který způsobuje syndrom získaného selhání imunity (AIDS).

Abakavir a lamivudin kombinace nebude léčit nebo předcházet infekci HIV ani příznaky AIDS. Tento přípravek pomáhá udržet HIV od množení, a zdá se, zpomalit destrukci imunitního systému. To může pomoci oddálit rozvoj vážných zdravotních problémů obvykle spojené s AIDS nebo HIV. Abakavir a lamivudin kombinace vás neudrží šíření HIV na jiné lidi. Lidé, kteří dostávají tento lék může i nadále mít jiné problémy obvykle spojené s AIDS nebo HIV.

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Tableta

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly pediatrických specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost Epzicom® u dětí.

alergie

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost Epzicom® u starších lidí. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že játra, ledviny, nebo problémy se srdcem spojené s věkem, které mohou vyžadovat opatrnost a úpravu dávky u pacientů užívajících Epzicom®.

Pediatric

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

Geriatric

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když se tento lék, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Těhotenství

Kojení

lékové interakce

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

další interakce

Používání tento lék s žádným z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Jinými zdravotními problémy

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

dávkování

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Užívejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře. Neberte to častěji, a neberte to na delší dobu, než lékař nařídil. Také není spustit nebo zastavit užívání tohoto léku bez kontroly nejprve se svým lékařem.

Tento lék by měl přijít s průvodcem léky. Přečtěte si a dodržujte pečlivě tyto pokyny. Zeptejte se svého lékaře, pokud máte nějaké otázky.

Tento přípravek může být užíván s jídlem nebo bez něj.

Když je dodávka tohoto léku začne docházet, získat více ze svého farmacii nebo od svého lékaře. Množství viru v krvi se může zvýšit, pokud je lék zastaven, a to i na krátkou dobu. Virus může vyvinout rezistence k tomuto léku a být těžší je léčit.

Tento lék bude podáván společně s jinými léky na HIV infekci. Vezměte všechny léky, lékař vám dává v pravý čas dne. Tyto léky fungují nejlépe, když je konstantní množství v krvi. Které pomohou udržet množství konstantní, nenechte si ujít žádnou dávku. Pokud potřebujete poradit ohledně nejvhodnější doby pro své léky, poraďte se se svým lékařem.

Abakavir a lamivudin kombinace obsahuje pevnou částku každého léku v tabletě.

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Missed Dávka

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Úložný prostor

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat průběh nebo vašeho dítěte při pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje správně. Krevní testy mohou být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Tento lék může vyvolat závažné alergické reakce u některých pacientů. Tato reakce se obvykle dochází během 6 týdnů po spuštění lék, ale může se objevit kdykoliv. Pokud se neléčí, může to vést k závažným nízkým krevním tlakem a dokonce i smrt. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte náhlou horečku, kožní vyrážku, průjem, nevolnost, bolesti žaludku, zvracení nebo pocit neobvyklé pocity únavy nebo nemoci, kašel, dušnost nebo bolest v krku.

Když začnete užívat tento lék, budete vydáno varování kartu, která popisuje příznaky závažné alergické reakce, které mohou být způsobeny kombinací abakaviru a lamivudinu. Varovný karta poskytuje také informace o tom, jak zacházet s těmito alergické reakce. Pro vaši bezpečnost, měli byste nosit výstražnou kartu u sebe po celou dobu.

Pokud je nutné přestat používat abakavir kvůli alergické reakci, měli byste se nikdy znovu použít lék. Vrácení nepoužitého léku se svým lékařem nebo lékárníkem. Horší reakce, případně i smrt, může dojít, pokud znovu používání přípravku. Informujte svého lékaře ihned, pokud jste někdy vzít abakavir, zvláště pokud jste prodělali alergickou reakci na něj v minulosti.

Dva vzácné, ale závažné reakce na tento lék jsou laktátové acidózy (příliš mnoho kyseliny v krvi) a toxicita jater, který zahrnuje zvětšená játra. Ty jsou častější, pokud jste žena, velkou nadváhou (obezitou), nebo užíváte léky proti HIV na dlouhou dobu. Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte více než jeden z těchto příznaků: břicha nebo žaludeční nevolnost nebo křeče, tmavá moč, snížení chuti k jídlu, průjem, celkový pocit nepohody, světle zbarvená stolice, svalové křeče nebo bolesti, nevolnost, neobvyklá únava nebo slabost, potíže s dýcháním, zvracení nebo žluté oči nebo kůže.

Když začnete léky proti HIV, váš imunitní systém může dostat silnější. Pokud máte některých infekcí, které jsou skryté v těle, jako je zápal plic nebo tuberkulózu, můžete si všimnout nové příznaky, když vaše tělo se snaží bojovat proti nim. Pokud k tomu dojde, informujte svého lékaře ihned.

Tento lék nebude vám zabránil možnosti přenosu infekce HIV svému partnerovi během sexu. Ujistěte se, že jste pochopili a praktikovat bezpečný sex jako je použití latexové kondomy, i když váš partner má také HIV. Nesdílejí jehly, zubní kartáčky, žiletky a s kýmkoli.

Tento lék může způsobit, že mají přebytek tělesného tuku. Informujte svého lékaře, pokud si všimnete změny ve tvaru Vašeho těla, jako například zvýšené množství tuku v horní části zad a krku, nebo kolem hrudníku a oblasti břicha, nebo ztrátu tuku z nohou, paží a obličeje.

Tento lék může zvýšit riziko srdečního infarktu. To je pravděpodobnější, pokud již máte srdeční onemocnění, vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu nebo tuků v krvi, nebo pokud kouříte.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.