A. ústní: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Tato kombinace lék se používá pro dočasné zmírnění příznaků způsobených nachlazení, chřipky, alergií, nebo jiné dýchací onemocnění (jako je zánět vedlejších nosních dutin, zánět průdušek). Antihistaminika pomáhají zmírnit slzící oči, svědění očí / nosu / krku, rýma a kýchání. Dekongestanty zmírnit ucpaný nos a dopravní zácpy ušní příznaky.

Pokud jste osoba samostatně výdělečně působením tohoto léku si pečlivě přečtěte návod balení, abyste se ujistili, že je pro vás to pravé dříve, než začnete tento výrobek. Některé výrobky mají podobné obchodní názvy, ale různé aktivní složky s různými účely. Vezmeme-li špatný produkt, který by mohl poškodit. Zeptejte se svého lékárníka, pokud máte nějaké dotazy týkající se vašeho produktu nebo jeho používání.

Kašel -A studené výrobky nebylo prokázáno, že je bezpečná a účinná u dětí mladších než 6 let. Z tohoto důvodu, nepoužívejte tento přípravek k léčbě nachlazení u dětí mladších než 6 let, pokud tak speciálně neurčí jejich lékař. Některé výrobky (včetně některých dlouhodobě působících tabletách / tobolkách) se nedoporučuje používat u dětí mladších než 12 let. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem Více podrobností o použití vašeho produktu bezpečně. Nepoužívejte tento produkt, aby se dítě ospalý.

Tyto produkty neléčí nebo zkrátit délku nachlazení a může způsobit závažné nežádoucí účinky. Aby se snížilo riziko závažných nežádoucích účinků, pečlivě dodržovat všechny pokyny dávkování. Nedávají jinou kašel -A studený léky, které mohou obsahovat stejné nebo podobné složky (viz také bod lékových interakcí). Zeptejte se lékaře nebo lékárníka o jiné způsoby, jak zmírnit proti kašli a nachlazení příznaky (jako je pití dostatek tekutin, pomocí zvlhčovače vzduchu nebo solný nosní kapky / sprej).

Take tento lék ústy podle pokynů svého lékaře. Pokud jste self-léčení, dodržovat všechny pokyny na obalu výrobku. Pokud si nejste jisti o jakékoliv informace, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Tento lék může být užíván s jídlem, pokud dojde k podráždění žaludku. Pijte hodně tekutin, pokud to není jinak svého lékaře.

Pokud používáte tekuté formě tohoto léku, pečlivě odměření dávky pomocí speciálního měřicího zařízení / lžíci. Nepoužívejte lžíci domácnosti, protože se nemusí dostat správnou dávku. Pokud je váš tekutá forma je suspenze, protřepejte lahvičku s dostatečným předstihem před každou dávkou.

Nedrťte nebo žvýkat tablety s prodlouženým uvolňováním nebo kapsle. V opačném případě může uvolnit všechny drogy najednou, čímž se zvyšuje riziko vedlejších účinků. Také není rozdělit tablety s prodlouženým uvolňováním, pokud mají rýhu a lékař nebo lékárník vám řekne, aby tak učinily. Spolkněte celou nebo rozdělit tabletu bez drcení nebo žvýkání.

Pokud používáte žvýkací tablety, přičemž každá tableta žvýkat důkladně před polykáním.

Pokud používáte produkt vyrobený rozpustit v ústech (tablety / pásech), osušte ruce před manipulací s léky. Umístit každou dávku na jazyk a nechá se zcela rozpustit a pak spolknout se slinami nebo vodou.

Dávkování je založeno na produktu užíváte, a váš věk, zdravotní stav a reakce na léčbu. Nezvyšujte dávku nebo tento lék častěji, než bez souhlasu svého lékaře. Nesprávné používání (zneužívání) tohoto léku může vést k vážnému úrazu (jako jsou halucinace, záchvaty, smrt).

Pokud Vám lékař nařídí, aby tento lék každý den, vezměte si ji pravidelně, aby co nejvíce těžit z něj. Pro lepší zapamatování si, vezměte si ji zároveň (y) každý den.

Informujte svého lékaře, pokud se váš stav přetrvává déle než 1 týden, pokud se zhoršuje, nebo pokud k ní dojde s horečkou, vyrážkou nebo přetrvávající bolesti hlavy. Může se jednat o příznaky závažné zdravotní problém a je třeba zkontrolovat lékař.

Ospalost, závratě, může dojít k sucho v ústech / nosu / krku, bolesti hlavy, žaludeční nevolnost, zácpa nebo poruchy spánku. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, oznamte neprodleně svého lékaře nebo lékárníka.

Pokud lékař zaměřena používat tento produkt, si uvědomit, že on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají produkt nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Informujte svého lékaře ihned, pokud některý z těchto nepravděpodobných, ale závažných nežádoucích účinků: Změny duševní / nálady (jako je zmatenost, halucinace), zvonění v uších, problémy s močením, změny vidění (například rozmazané / dvojité vidění).

Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud některý z těchto vzácných, ale velmi závažných nežádoucích účinků: rychlý / nepravidelný srdeční tep, záchvat.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je vzácný. Nicméně, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud si všimnete příznaky závažné alergické reakce, včetně: vyrážka, svědění / otoky (zejména obličeje / pero / hrdlo), silná závrať, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před přijetím tohoto produktu, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na některou z jeho složky; nebo máte-li jakékoliv jiné alergie. Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu, zejména: dýchací obtíže (jako je astma, emfyzém), cukrovka, glaukom, srdeční problémy, vysoký krevní tlak, problémy s ledvinami, onemocnění jater, křeče, žaludeční / střevní problémy (jako jsou vředy, překážející), funkci štítné žlázy (hypertyreóza), obtížnost močení (jako například v důsledku zvětšené prostaty).

Tento lék může vyvolat závratě nebo ospalost. Nejezděte, obsluhovat stroje nebo dělat nějakou činnost, která vyžaduje bdělost, dokud si nejste jisti, můžete provádět tyto činnosti bezpečně. Omezte alkoholické nápoje.

Kapalné produkty, žvýkací tablety, nebo rozpouštění tablety / proužky mohou obsahovat cukr nebo aspartam. Kapalné přípravky mohou také obsahovat alkohol. Opatrnosti je třeba, pokud máte cukrovku, závislost na alkoholu, onemocnění jater, fenylketonurie (PKU), nebo jakákoli jiná podmínka, která vyžaduje, abyste omezil / vyhnout se tyto látky ve vaší stravě. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka o bezpečném používání tohoto produktu.

Před tím, než chirurgický zákrok, informujte svého lékaře nebo zubaře, o všech produktech, které používáte (včetně léků na předpis, nepředepsání drog, a bylinných produktů).

Děti mohou být citlivější na vedlejší účinky tohoto výrobku, zejména excitace a agitace.

Starší lidé mohou být citlivější na vedlejší účinky tohoto výrobku, zejména závratě, ospalost, zmatenost, zácpa, rychlý / nepravidelný srdeční tep, poruchy spánku, nebo problémy s močením. Závratě, ospalost, poruchy spánku a zmatenost může zvýšit riziko pádu.

Během těhotenství, že tento lék by měl být použit pouze tehdy, pokud to není nezbytně nutné. Vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem.

Tento lék může přecházet do mateřského mléka a účinek na kojence není znám. Před kojení konzultujte se svým lékařem.

Účinky některých léků může změnit, pokud užíváte jiné léky nebo bylinné produkty ve stejnou dobu. To může zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků nebo může způsobit vaše léky nebude pracovat správně. Tyto lékové interakce jsou možné, ale ne vždy dochází. Váš lékař nebo lékárník může často zabránit nebo správu interakce se změnou, jak využít své léky nebo pod pečlivým dohledem.

Chcete-li pomoci lékař a lékárník vám tu nejlepší péči, ujistěte se, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech produktech, které používáte (včetně léků na předpis, nepředepsání drogy a bylinné produkty) před zahájením léčby s tímto výrobkem. Při používání tohoto výrobku, ne spustit, zastavit nebo změnit dávkování jiných léků, které budete používat bez souhlasu svého lékaře.

Některé výrobky, které mohou komunikovat s touto drogou zahrnují: antihistaminika aplikuje na kůži (jako je difenhydramin krému, masti, spreje), krevní tlak léky (zejména reserpin, guanetidin, metyldopa, beta-blokátory, jako je atenolol, nebo blokátory vápníkových kanálů, jako je nifedipin ).

Užívání inhibitorů MAO se tento lék může způsobit vážné (možná fatální) lékové interakce. Vyhnout se inhibitory MAO (isokarboxazid, linezolid, methylenová modř, moklobemid, fenelzin, prokarbazin, rasagilin, selegilin, tranylcypromin) během léčby tohoto léku. Většina MAO inhibitory by rovněž neměl být považován za dva týdny před zahájením léčby s touto léčbou. Zeptejte se svého lékaře, kdy se má spustit nebo zastavit podávání tohoto léku.

Informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste na spánek nebo úzkosti (jako je alprazolam, diazepam, zolpidem), které uvolňují svaly, a omamných proti bolesti užívat jiné produkty, které způsobují ospalost, včetně alkoholu, antihistaminika (jako je cetirizin, difenhydramin), léky (např jako kodein).

Zkontrolujte štítky na všechny vaše léky (například při kašli i studené výrobků, strava AIDS), protože mohou obsahovat látky, které by mohly ovlivnit krevní tlak nebo způsobit ospalost. Zeptejte se svého lékárníka o používání těchto výrobků bezpečně.

Tento lék může interferovat s určitými lékařské / laboratorních testů (včetně mozku skenování pro léčbu Parkinsonovy nemoci), což může způsobit falešné výsledky testů. Ujistěte se, že laboratorní personál a všechny vaše lékaři, že jste používat tuto drogu.

Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte. Sdílet tento seznam se svým lékařem nebo lékárníkem, zmírnit riziko vážných problémů při medikaci.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko. Příznaky předávkování mohou zahrnovat: nepravidelný srdeční tep, halucinace, mdloby, záchvaty.

Pokud lékař předepsal tento lék, nesdílejí jej s ostatními.

Udržujte všechny pravidelné lékařské a laboratorní schůzky.

Neberte tento výrobek po dobu několika dnů před testováním alergie, protože výsledky testu mohou být ovlivněny.

Pokud se tento produkt užívat v pravidelných intervalech a vynecháte dávku, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku a pokračujte v obvyklém dávkovacím režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat.

Skladovat při pokojové teplotě před světlem a vlhkostí. Neukládejte v koupelně. Nezmrazujte tekuté formy tohoto léku. Různých značek tohoto léku mají různé potřeby ukládání dat. Zkontrolujte produktový balíček pro návod, jak ukládat svou značku, nebo požádejte svého lékárníka. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady společnost pro více informací o tom, jak bezpečně zlikvidovat svůj výrobek.

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.