A-Hydrocort vstřikování: Používá se objevily nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Tento lék se používá k léčbě různých stavů, jako jsou závažné alergické reakce, artritida, onemocnění krve, problémy s dýcháním, některých druhů rakoviny, onemocnění očí, střevní poruchy a onemocnění kůže. To snižuje přirozenou obrannou reakci vašeho těla a snižuje příznaky jako otoky a reakce alergického typu. Hydrokortizon je kortikosteroid hormon (glukokortikoidy). Tato injekční formy hydrokortizonu se používá, když podobný lék nelze brát ústy nebo když je potřeba velmi rychle ošetření, a to zejména u pacientů se závažným zdravotním stavem. Promluvte si se svým lékařem o možných rizicích a přínosech hydrokortizonu, a to zejména v případě, že je nutno aplikovat u páteře (epidurální). Vzácné ale závažné nežádoucí účinky se mohou vyskytnout s epidurální použití.

Tento lék může být také použit s jinými léky, jako náhrada za určitých hormonů.

Tento lék se podává pomalou injekcí do žíly nebo přímo do svalu podle pokynů svého lékaře. Dávkování je založeno na Vašem zdravotním stavu a reakci na léčbu. Nezvyšujte dávku nebo použít tento lék častěji, než je předepsaná bez porady s lékařem.

Pokud jste používali tento lék na dlouhou dobu, ne najednou přestali používat bez souhlasu svého lékaře. může být nutné postupně klesala snížit příznaky, jako je slabost, ztráta tělesné hmotnosti, nevolnost, únava nebo extrémní dávky.

Pokud dáváte tento lék pro sebe doma, naučit se všechny přípravy a návod k použití od svého zdravotnického pracovníka. Před použitím zkontrolujte, zda tento výrobek vizuálně částic nebo změnu barvy. Pokud je buď přítomen, nepoužívejte kapaliny. Naučte se, jak ukládat a bezpečně zlikvidovat zdravotnický materiál.

Informujte svého lékaře, pokud se váš stav přetrvává nebo se zhoršuje.

Žaludeční nevolnost, bolesti hlavy, závratě, menstruační změny dobové, poruchy spánku, zvýšená chuť k jídlu, přibývání na váze, nebo bolest / zarudnutí / otok v místě vpichu se mohou objevit. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, oznamte neprodleně svého lékaře nebo lékárníka.

Nezapomeňte, že lékař předepsal tento lék, protože on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Informujte svého lékaře ihned, pokud máte nějaké závažné nežádoucí účinky, včetně: kostní / bolesti kloubů, snadný zraňující / krvácení, černá stolice, zvratky, který vypadá jako kávová sedlina, silné bolesti břicha / břišní, zvýšená žízeň / močení, zrychlení / zpomalení / bušení / nepravidelný srdeční tep, dušnost, otok kotníků / nohou, bolesti šlach, perzistentní přibývání na váze, oteklý obličej, neobvyklý růst vlasů, ztenčování kůže, pomalé hojení ran, známky infekce (např přetrvávající horečka / kašli / bolest v krku , bolestivé močení, bolest očí / vybíjení), svalová slabost / bolest, duševní změny / nálady (např změny nálad, deprese, neklid), změny vidění, křeče, neobvyklé kožní výrůstky.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je vzácný. Nicméně, vyhledejte lékařskou pomoc ihned, pokud zaznamenáte jakékoli příznaky závažné alergické reakce, včetně: vyrážka, svědění / otoky (zejména obličeje / pero / hrdlo), silná závrať, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Před použitím hydrokortizon, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na I; nebo s jinými kortikosteroidy (např. prednison, nebo pokud máte nějaké jiné alergie Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy, poraďte se se svým lékárníkem pro více informací…

Tento lék by neměl být používán, pokud máte určité zdravotní potíže. Před použitím tohoto léku, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud máte: aktuální plísňových infekcí.

Před použitím tento lék, informujte svého lékaře nebo lékárníka vaši anamnézu, zejména: dalších infekcí (např tuberkulóza, threadworm), krvácení problémy, krevních sraženin, křehkých kostí (osteoporóza), vysoký krevní tlak, některé srdeční problémy (např chronickým srdeční selhání, nedávný infarkt myokardu), cukrovka, některé oční onemocnění (např, šedý zákal, herpes infekce, glaukom), onemocnění ledvin, závažné onemocnění jater (cirhóza), mentální / nálady podmínky (např psychóza, úzkost, deprese), křeče, žaludeční / střevní potíže (např divertikulitidu, vřed, ulcerózní kolitida), problémy se štítnou žlázou, neošetřené minerální problémy (např nízká draslíku nebo vápníku).

Tento lék může vyvolat závratě. Nejezděte, obsluhovat stroje nebo dělat nějakou činnost, která vyžaduje bdělost, dokud si nejste jisti, můžete provádět tyto činnosti bezpečně.

Tento lék může maskovat příznaky infekce, nebo vás vystaveny většímu riziku vzniku velmi závažných infekcí. Zpráva se svým lékařem nějaké zranění nebo příznaky infekce (například přetrvávající bolesti v krku / kašel / horečka, bolest při močení, bolesti svalů), které nastanou při používání tohoto léku nebo do 12 měsíců po jeho zastavení.

Použití kortikosteroidní léky na dlouhou dobu může ztížit pro vaše tělo reagovat na fyzické zátěži. Proto před tím, než chirurgický zákrok nebo neodkladnou léčbu, nebo pokud máte vážné nemoci / zranění, informujte svého lékaře nebo zubaře, že užíváte tento lék nebo jste použili tento lék během posledních 12 měsíců. Informujte svého lékaře ihned, pokud se u Vás objeví neobvyklé / extrémní únava nebo hubnutí. Pokud budete používat tento lék po dlouhou dobu, nosit výstražnou kartu nebo lékařské identifikační náramek, který identifikuje váš užívání tohoto léku.

Nemáte očkování, očkování nebo kožní testy, není-li v režii lékařem. Živé vakcíny může způsobit vážné problémy (například infekce), pokud uvedené při používání tohoto léku. Vyhnout se kontaktu s lidmi, kteří nedávno obdrželi perorální vakcína proti dětské obrně nebo chřipková vakcína inhalovaný nosem.

Vyhnout se kontaktu s lidmi, kteří mají plané neštovice nebo spalničky, pokud jste v minulosti měl tyto nemoci (např. V dětství). Pokud jste vystaveni jedné z těchto infekcí a jste v minulosti měl, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Máte-li v anamnéze vředy, nebo pokud užíváte vysoké dávky aspirinu nebo jiné artritidy léky, omezit alkoholické nápoje při používání tohoto léku na snížení rizika Žaludeční / střevní krvácení. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem pro více informací.

Pokud máte cukrovku, tento lék může zvýšit hladinu cukru v krvi. Zkontrolujte hladinu glukózy v krvi pravidelně podle pokynů svého lékaře. Informujte svého lékaře, pokud máte příznaky, jako je zvýšená žízeň a močení. Váš anti-diabetické léky nebo strava může být nutné upravit.

Opatrnost se doporučuje při použití tohoto léku u starších pacientů, protože mohou být citlivější k jeho vedlejším účinkům, zejména osteoporózy. Promluvte si s lékařem o způsobech, jak zabránit úbytku kostní hmoty.

Tento lék se může zpomalit růst dítěte, pokud jsou použity na dlouhou dobu. Poraďte se s lékařem nebo lékárníkem další podrobnosti. Podívejte se na lékaře pravidelně, takže je možné zkontrolovat výšku a růst vašeho dítěte.

Tento lék by měl být použit pouze tehdy, pokud to nezbytně nutné v průběhu těhotenství. Vzácně byly hlášeny případy poškození nenarozeného dítěte, pokud jsou používány v průběhu těhotenství kortikosteroidy. Vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem. Děti narozené matkám, které byly pomocí tento lék po delší dobu může mít nízké hladiny kortikosteroidů hormonu. Informujte svého lékaře ihned, pokud zaznamenáte příznaky, jako je přetrvávající nevolnost / zvracení, těžký průjem, nebo slabost ve svém novorozence.

Tento lék přechází do mateřského mléka. I když tam byly žádné zprávy o poškození kojenců, poraďte se se svým lékařem dříve, než kojení.

lékové interakce se mohou změnit způsob léčby pracují nebo zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte (včetně lékařského předpisu / nepředepsání léků a bylinných produktů) a sdílet je se svým lékařem nebo lékárníkem. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování jakýchkoliv léků bez souhlasu svého lékaře.

Některé produkty, které mohou komunikovat s touto drogou zahrnují: aldesleukinu, antikoncepční pilulky / patch / prsten, léky na cukrovku léky, které mohou způsobit krvácení / podlitiny (včetně protidestičkové léky, jako klopidogrel, “chudokrevností”, jako dabigatranu / warfarin, NSAID jako je aspirin / celekoxib / ibuprofen), estrogeny, mifepristonu, látkami ovlivňujícími jaterní enzymy, které odstraní hydrokortizon z vašeho těla (např azolová antimykotika, jako je ketokonazol, Rifamyciny, jako je rifampin některé anti-zabavení léky, jako je fenytoin a fenobarbital), bylinný výrobky (např lékořice).

Pokud lékař směřovat ke snímání nízké dávky aspirinu na srdeční infarkt nebo prevenci cévní mozkové příhody (obvykle v dávkách 81-325 mg denně), měli byste pokračovat v užívání jej, pokud Vám lékař nedoporučí jinak. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem pro více informací.

Tento lék může ovlivňovat některé laboratorní testy (včetně kožních testů), což může způsobit falešné výsledky testů. Ujistěte se, že laboratorní personál a všechny vaše lékaři, že jste používat tuto drogu.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko.

Nesdílejí tento lék s ostatními.

Laboratorní a / nebo lékařské testy (např krevní obraz, hladina glukózy v krvi / minerálů, krevního tlaku, testy hustotu kostní tkáně, měření výšky / hmotnost, oční vyšetření, rentgenovým paprskům) by měla být prováděna pravidelně sledovat svůj pokrok nebo kontrolovat vedlejších účinků při dlouhodobé léčbě. Poraďte se s lékařem pro více informací.

Změny životního stylu, které pomáhají snižovat riziko úbytku kostní hmoty (osteoporóza) během dlouhodobé léčby patří dělá váha-ložiska cvičení, dostat dostatečné množství vápníku a vitamínu D, odvykání kouření a omezující alkohol. Promluvte si se svým lékařem o změny životního stylu, které by vás mohly mít prospěch.

Pokud používáte tento lék po delší dobu, měli byste nosit nebo může nést označení uvádějící, že jej používáte.

Pokud vynecháte dávku, použijte ji, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku a pokračujte v obvyklém dávkovacím režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat.

Skladovat při pokojové teplotě před světlem a vlhkostí. Neukládejte v koupelně.

Po míchání a ředění, může být léčivo udržuje při teplotě místnosti po dobu až 72 hodin, pokud jsou chráněny před světlem. Pro podrobnosti. Nepoužitý kapaliny.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady.

Prosince 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.