7 způsobů, jak dostat zpět do spánku

Porucha spánku Trends

Můžete vstát uprostřed noci a vy jste vzhůru. Musíte odpočívat na svůj velký den v práci. Co můžete udělat, aby se znovu usnout?

Možná to nezní jako zřejmou věc dělat, ale pokud ne, může dostat zpět do spánku během 20 minut nebo tak, jít do jiné místnosti. Udělejte něco klidnou a nezajímavý, jako při poslechu uklidňující hudbu nebo číst něco, co jste si přečíst před.

Když se cítíte zase ospalý, jít zpátky do postele.

Máte-li zkontrolovat čas znovu a znovu, to jen přidává do svého stresu, když se snažíte získat nějaké spouště oko. Otočte hodiny pryč, takže je to z vaší zorném poli.

Světlo cítíte ve střehu, což není to, co chcete, když budete muset spát. Pokud se dostanete až k jít na záchod, něco k pití, nebo si svačinu, udržet osvětlení DIM.

Pokud budete číst, nepoužívejte podsvícený obrazovek jako jsou počítače, mobilní telefony nebo tablety. Mohou vás vzhůru.

Dát svou mysl a tělo v klidu s těmito technikami

Hluboké dýchání. Udělej to pomalu a plynule z vašeho břicha.

Rozjímání. Můžete ztišit svou mysl, pokud yourepeat frázi, zatímco vy nějaké rytmické dýchání.

Vizualizace. Je to druh meditace, který vám pomůže distancovat se od stresu tím, představit si, zvuků a vůní klidném místě.

Progresivní svalová relaxace. První napjaté svaly, pak odpočívat. Udělej to znovu a znovu v celém těle, počínaje nohama a pracovní cestě nahoru.

Chcete-li se dozvědět více o těchto a dalších technik, vzít třídu nebo použít samostatně naváděných knihy nebo videa. Můžete také vyzkoušet online videa nebo články.

Tato mysl-tělo technika vyžaduje vybavení a školení od odborníka. To vám může pomoci naučit se způsoby, jak ovládat své úrovně napětí.

Jakmile ji zvládnout, biofeedback může pomoci dostat se zpátky do spánku.

To není něco, co byste měli dělat v noci. Ale během dne, vést záznamy o spánku vzorů a jiných návyků.

Například, zapište si, jak často se v průběhu noci, co narušeného spánku probudil, a kolik kofeinu nebo alkoholu jste měli během dne. Pak deník svého lékaře. To napomůže dva z vás naplánovat strategii, jak získat více spouště oko.

Nechte Váš lékař vědět, že máte potíže se spánkem. Zjistit své možnosti, možná včetně léků, které mohou pomoci získat dobrý noční odpočinek.

ZDROJE

Mayo Clinic: “Insomnia: Jak mohu zůstat spící?”

Harvard Zdraví žen Watch “. Příliš brzy vstávat, Too Late se dostat zpět do spánku”

Národní nadace spánku.

Helpwithsleeping: “tipy a triky pro dostat se zpátky do spánku.”

Psychcentral: “Tipy pro usínání a zůstat spí.”

Harvard Medical School: “Dvanáct jednoduchých tipů, jak zlepšit své spát.”