6 Strategie pro řízení Diabetes

Pokud jste právě diagnostikován s diabetem, můžete stále držet krok s tím, co máte rádi a zároveň se postarat o sebe. Správa vaše zdraví správnou cestu a budete žít obohacující, aktivní život.

Vaším prvním krokem je klást otázky a naučit se co nejvíce, můžete o

Začít se svým lékařem. On může dostat do kontaktu s diabetem pedagogů, dietitians, nebo jiných specialistů, kteří dostanou odpovědi na otázky, které vás týkají nejvíce.

Promluvte si se svými přáteli a členy rodiny, kteří mají diabetes. Dalo by se také připojit se k podpůrné skupině a spojit online s ostatními lidmi, kteří procházejí stejné věci vy. Dozvědět se více pomůže rozhodovat.

Vy a Váš lékař bude vypracovat léčebný plán, který je šité na míru vašim potřebám. To by mohlo zahrnovat věci jako

Léky. Ať už potřebujete léky k léčbě diabetu, závisí na vašich symptomů, komplikace, hladiny cukru v krvi a dalších otázkách.

změny životního stylu. Uvidíte zlepšení svého stavu, pokud si změnit své stravovací návyky, ztratit extra váhu, a získat více aktivní.

Sledovat hladinu cukru v krvi. Lékař vás může naučit, jak si udržet přehled o tom a ukázat vám, co dělat, aby se zabránilo výšek a hloubek.

Toto onemocnění zvyšuje pravděpodobnost získat podmínky, které mohou mít vliv na vaše oči, nervy, srdce, zuby a další. To je důvod, proč chcete sledovat cukrovky ABC.

“A” je zkratka pro A1c. Tento test měří průměrnou hladinu cukru v krvi v průběhu posledních 2 nebo 3 měsíce. Vaším cílem je, aby se vaše skóre kolem 7% nebo méně, aniž by riskoval nízkou hladinu cukru v krvi.

“B” znamená krevního tlaku. Pokud máte cukrovku, máte větší šanci dostat vysoký krevní tlak, což může vést k dalším vážných onemocnění. Získejte čísla zkontrolovat dvakrát až čtyřikrát do roka.

“C” znamená cholesterolu. Diabetes může také dát si na riziko vysoké hladiny cholesterolu, což srdečních chorob a mrtvice pravděpodobnější. Získat ji přezkoušena nejméně jednou ročně.

Každodenní způsoby, jak udržet Váš zdravotní stav pod kontrolou.