5 chyb se rodiče budou s dospívající

Vaše dítě není malý kluk ještě. Jsou to teenager či doplnění – a je čas vyladit své rodičovské schopnosti držet krok s nimi.

Ano, jsou to pravděpodobně náladovější nyní, než když byli mladí. A máte nové věci k přemýšlení, stejně jako zákazy vycházení, datování, nových ovladačů a přátelům, kteří se budete zvyšovat své obočí.

Není pochyb o tom: vaše dospívající nebo doplnění, bude testovat své limity a trpělivost. Ale pořád vaše dítě. A i když to nebude přiznat, že stále potřebujeme tě!

Klíčem je vědět, jaké úsilí stojí za to, a ty, které vymstít.

Teenageři dostat špatný rap, říká Richard Lerner, PhD, ředitel Institutu pro aplikovaný výzkum v oblasti rozvoje mládeže na Tufts University. Mnoho rodičů se blížit zvyšování teenagery jako utrpení, věřit, že oni mohou sledovat jen bezmocně jako jejich milé děti transformovat do nepředvídatelných monstra.

a vaše dítě – – až na několik nešťastných či neuspokojení společných letech, které ale ti nastaví.

“Zpráva dáváme mládež je, že jsou jen” dobrý “v případě, že neděláte” špatné “věci, jako dělají drogy, poflakovat se špatným davu, nebo mít sex,” říká Lerner.

Mohlo by se stát sebenaplňující proroctví: Negativní ex pectations může skutečně podporovat chování, které nejvíce bojí. Wake Forest University studie ukázala, že tee ns, jejichž rodiče očekává, že jim, aby se zapojily do rizikového chování hlásily vyšší hladiny těchto příznaků o rok později.

Lernerova advide: Zaměřte se na vašeho dítěte interes ts a koníčky, i když jim nerozumíš. Dalo by se otevřít novou cestu komunikace, znovu s dítětem, koho milujete, a naučit se něco nového.

Spíše než věřit svým instinktům, mnozí rodiče obrátit na externí odborníky o radu, jak zvýšit dospívající. “Rodiče mohou svázat sebe do uzlů se snaží řídit radami čtou v knihách,” říká Robert Evans, EdD, autor Rodinné záležitosti: Jak Školy mohou vyrovnat se s krizí ve výchově dětí.

To neznamená, že rodičovství knihy jsou špatné.

“Knihy stát problémem, když rodiče použít k nahrazení své vrozené schopnosti,” říká Evans. “V případě, že doporučení a jejich osobní styl nesedí, rodiče skončit větší úzkost a méně jisti svými vlastními dětmi.”

Používat knihy se dostat pohled na matoucí chování – a pak odložil knihu a důvěru, že jste se naučili, co je třeba se naučit. Získejte jasné, o tom, co je pro vás nejdůležitější a vaši rodinu.